Muži už potkali všechny soupeře, prohráli pouze jednou a jsou první!

Tým mužů má za sebou první část Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína, ve které si prozatím vede velmi dobře. Ostrožané odehráli 9 utkání s bilancí 7 výher, 1 vítězství v prodloužení a 1 prohra. Po vítězné dohrávce 6. kola s Uherským Brodem jsme skočili na první místo tabulky. Nutno dodat, že všechna mužstva nemají odehraný stejný počet utkání, a tak nás může Hodonín, v případě vítězství v dohrávce, přeskočit.

 

Výsledky našeho týmu:

Den

Datum

Začátek

Domácí

Hosté

Výsledek

So

18.09.21

18:00

TECHNIKA HOCKEY BRNO

HOKEJ Uherský Ostroh

 3 : 8

Ne

26.09.21

17:00

HOKEJ Uherský Ostroh

Dynamiters Blansko HK

 4 : 2

So

02.10.21

17:00

SKMB Boskovice

HOKEJ Uherský Ostroh

 5 : 1

Ne

10.10.21

17:00

HOKEJ Uherský Ostroh

HC Lvi Břeclav

11 : 3

So

16.10.21

17:00

HK Kroměříž

HOKEJ Uherský Ostroh

 3 : 4 sn

Čt

28.10.21

17:00

HC Uherské Hradiště

HOKEJ Uherský Ostroh

5 : 9

Ne

31.10.21

17:00

SHKM Hodonín

HOKEJ Uherský Ostroh

2 : 5

Ne

07.11.21

17:00

HOKEJ Uherský Ostroh

HC Brumov-Bylnice

5 : 0

St

10.11.21

18:00

HOKEJ Uherský Ostroh

HC SPARTAK Uherský Brod

8 : 4

 

V prvním kole Ostrožané zajížděli na led nováčka soutěže, brněnské TECHNIKY. Trenér Ivan Klauda musel řešit absenci několika důležitých hráčů (Mika, Galuška L.) a do úvodního zápasu tak nastoupilo i několik juniorů. Utkání nakonec dopadlo podle našich představ. Brno „padlo“ v poměru 3:8. Dařilo se především prvnímu útoku (Galuška V., Zalubil J., Zalubil L.), který se podílel na šesti brankách.

V druhém kole jsme se poprvé představili „na ostro“ domácím fanouškům. Soupeř z Blanska nás dokonale překvapil a dostal se do dvoubrankového vedení. Museli jsme dotahovat, zápas se nakonec podařilo otočit na konečných 4:2.

Třetí kolo přineslo na program těžkou zkoušku v Boskovicích. Domácí byli ve všech aspektech hry lepší a zaslouženě zvítězili 5:1, což pro nás znamenalo první bodovou ztrátu. K zápasu není co dodat, prostě se nedařilo, ale i to k hokeji patří.


FOTO: Petr NEČAS, skmb.cz (1)

FOTO: Petr NEČAS, skmb.cz (2)Odčinění porážky přišlo hned v následujícím kole proti Břeclavi. Zpočátku vyrovnané utkání se postupně proměnilo v exhibici a Ostrožané zvítězili 11:3. Z vítězství se radujeme, ale zároveň jsme na delší dobu přišli o kapitána Viléma Galušku, který si při nešťastném naražení na mantinel poranil klíční kost. „Céčko“ tedy převzal David Rauš, který svými výkony a zaujetím pro hru jde všem příkladem.

S tradičním „hodovým soupeřem“ jsme se utkali ve velmi vyrovnaném souboji. V Kroměříži rozhodovali až samostatné nájezdy, ve kterých jsme byli úspěšnější a v Kroměříži jsme tak získali 2 body za vítězství 4:3 po sn.

Šesté kolo mělo přinést tradiční slovácké derby s Uherským Brodem… Bohužel technika ostrožskému hokeji vystavila „stopku“. Z důvodu poruchy chlazení zimního stadionu se musel přibližně na týden přerušit provoz zimního stadionu. Závada se však podařila odstranit a pokračujeme dál!

Výročí vzniku republiky jsme tradičně oslavili hokejem. V Uherském Hradišti jsme nastoupili s respektem, ale postupně se projevila větší „hokejovost“ našich hráčů. Nebýt špatně odehrané 3. třetiny, mohl být výsledek dvojciferný v náš prospěch. Na „kdyby“ se ale nehraje a zápas končí za stavu 5:9 pro Ostroh.

Hned následující neděli přišlo asi nejsledovanější utkání z celé ligy. Na ledě velkého favorita soutěže přišlo pro všechny obrovské překvapení. V první třetině se nám podařilo vsítit hned tři branky a do kabin odcházíme za stavu 0:3. Je pravda, že střeleckou převahu měli jednoznačně domácí… (střely: 49/24) Díky vynikajícímu výkonu „Šurdy“ se ale vedení podařilo udržet a skóre upravit na závěrečný výsledek 2:5. Nemůžeme zapomenout ani na incident hodonínských „fanoušků“, kteří vběhli během 1. přestávky na tribuně mezi klidné Ostrožany a začali je napadat (mezi nimi i ženy a senioři). Tuto věc už dál nebudeme rozvíjet, ale moc nás mrzí, že se naši fanoušci musí do Hodonína bát jezdit na hokej. Můžeme ujistit slušné fanoušky Hodonína, že u nás se taková událost ze strany Ostrožanů nestane.

Zápas s Brumovem-Bylnicí nepřinesl téměř nic zajímavého. Soupeř přijel odevzdaný a utkání se dohrávalo bez atmosféry, víceméně jen z povinnosti. Výsledek 5:0 nám připisuje další 3 body do tabulky.

Posledním zápasem, který můžeme zhodnotit je dohrávka 6. kola proti Uherskému Brodu. Soupeř začal hru aktivně, zpočátku se hrál rychlý vyrovnaný hokej, ale už ve druhé části první třetiny našli naši střelci recept na mladého uherskobrodského gólmana Málka (ročník 2005) a branky začaly padat. Hosté se zápas pokoušeli zdramatizovat, ale marně. Konečný stav utkání je 8:4.

migasZávěrem bychom mohli dodat pár informací o tom, jak si vedou naši hráči v celkové tabulce KLM… Celou soutěž vede v produktivitě Vít Mika. Za 8 odehraných zápasů má 10 bodů za vstřelené branky a 9 bodů za asistence. Na paty mu šlape další Ostrožan – Jakub Zalubil (8 branek a 10 asistencí). Celý tým se pyšní nejvyšším počtem vstřelených branek (55). Obdržených branek máme druhý nejnižší počet, hned po Hodonínu (27). To vše i díky velmi zkušenému a jistému „Šurdovi“ v bráně.

V kabině panuje skvělá nálada, hráči jsou s postavením v tabulce spokojení a občas jsou spokojení i naši výborní trenéři. Velký dík patří samozřejmě i našim skvělým fanouškům, kteří si i přes těžkou dobu vždy najdou cestu na zimní stadion!

Srdečně vás zveme na další utkání, které se odehraje ve středu 17. 11. od 17:00 opět proti Uherskému Brodu v Ostrohu na zimáku. Přijďte nás podpořit! Věříme, že jako pozvánka mohlo sloužit i předešlé utkání a výsledek 8:4. :)