Brod přerušil vítěznou šňůru Ostrožanů

Sváteční středa patřila v Uherském Ostrohu tradičně hokeji. Na programu bylo 11. kolo KLM, ve kterém domácí nestačili na Uherský Brod. Derby přineslo první domácí prohru a přerušilo sérii několika vítězství v řadě.

uvodni brod

Tabulkově šli Ostrožané do zápasu jako jasný favorit. V dosavadní části sezóny jsme prohráli jen jednou (v Boskovicích) a drželi jsme se na vrcholu tabulky KLM. Zato Uherský Brod prohrál hned tři zápasy v řadě. Nesmíme zapomenout, že se jednalo o tradiční slovácké derby a tady se dopředu těžko určuje vývoj zápasu.

Během první třetiny jsme byli svědky několika šancí na obou stranách, ale více ze hry těžil jednoznačně hostující celek. Až do 10. minuty první třetiny nabíral na obrátkách tlak soupeře a větší čas se hrálo v naší obranné třetině. V 10. minutě se puk ocitl přímo za „Šurdou“ na brankové čáře a od první branky hostů nás dělilo jen pár centimetrů. Tento pokus naštěstí zabrzdila levá tyčka. Tlak soupeře sílí, to nás nutí jen k bránění a vyhazování puku do středního pásma nebo až na zakázané uvolnění. V 11. minutě došlo k vyloučení na naší straně, kdy za hákování získal dvouminutový trest Lukáš Zalubil a přichází tak první brodská přesilovka. Početní výhodu hosté využili po 15 vteřinách a dostávají se na ostrožském zimáku do vedení 0:1. V poslední vteřině první třetiny Broďané obdrží čtyřminutový trest za sekání a nesportovní chování.

Do druhé části zápasu jsme vstoupili v početní výhodě 5/4, tu jsme ale nedokázali využít, a nakonec se o ni sami připravujeme zbytečným nastřelením puku na branku po zapískání. Rozhodčí uděluje trest za nesportovní chování a hraje se 4/4. Ve 25. minutě hosté opět faulují, ale ani tentokrát je nedokážeme potrestat vstřelenou vyrovnávací brankou. Druhá třetina přinesla celkem 7 menších trestů, 3 na naší straně a 4 na straně soupeře. Stav zůstává stále 0:1.

Na začátku třetí třetiny je ještě dost času na případnou změnu skóre v náš prospěch, ale šance na obrat se značně snižují v 53. minutě, kdy je potrestán Tomáš Andrýsek pětiminutovým trestem + osobní trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V 55. minutě následuje další trest na naší straně a soupeř se dostává do výhody 5/3. První tlak zastaví břevno. Po několika vteřinách se však Broďané už opravdu trefují a navyšují svůj náskok na 0:2. V závěru zkoušíme ještě power-play bez brankáře, ale ani riskantní tah trenérů nevyšel a do odkryté brány se trefuje, už podruhé v zápase, brodský obránce Radim Budil. V tomto okamžiku byl už zápas rozhodnutý a nezbývalo nic jiného než se smířit s porážkou. V poslední minutě rozdal rozhodčí ještě po jednom trestu na obou stranách a časomíra se zastavila na konečném skóre 0:3 pro Uherský Brod.

Ve středu se prostě nedařilo, puk neustále odskakoval od hokejek a nedokázali jsme proměnit žádné šance. Tento zápas rozhodně nemůžeme považovat za vydařený. Nicméně hlavu vzhůru! Už v sobotu nás čeká další derby – tentokrát v nedalekém Uherském Hradišti. Ale pozor ať nepřijedete pozdě, utkání začíná už v 15:00.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):

Nejhorší mistrovský zápas posledních sezón. Nedali jsme ani jeden gól, což je opravdu rarita. Jsme tým, který hlavně doma má hrát útočně, zasypat brankáře střelami, obránci soupeře by neměli vědět kam dříve skočit, měl by se valit na soupeře útok za útokem, a hlavně s takovým soupeřem jako je Brod, který chceme vždycky porazit. Bohužel to tentokrát bylo všechno úplně jinak. Nepřesná pomalá rozehrávka, bez pohybu po celou dobu zápasu, navíc puk neposlouchal na hokejce, všude pozdě. Odražené kotouče měl většinou soupeř a když se už zdálo, že by to možná mohlo jít, tak jsme udělali zbytečný, nebo "frustrovaný" faul. Brod přijel připravený, trpělivý, sice se mu taky úplně nedařilo, nehrál úplně dobrý zápas, ale jejich brankář pochytal všechno, co na něj šlo, bohužel moc na něho nešlo, ale co šlo, tak to bezpečně a jistě. Svým výkonem dával optimismus a chuť vyhrát svým spoluhráčům, hlavně díky brankáři a naší neschopnosti dát branku, zaslouženě Brod vyhrál.

Náš výkon mi připomínal spíš povinnost zápas odehrát, byli jsme bez energie, bez chemie, bez větší snahy s obrazem hry něco udělat. "Hlavně to mít nějak za sebou a jdeme na pivo".

No nic se nedá dělat, zřejmě hrajeme už dlouho na patnáct stejných lidí, je potřeba udělat nějakou změnu aspoň v tréninku, zažitých rituálech a dát do zápasu více chuti, života a srdíčka. Věřím, že se kluci dobře vyspí, z porážky si taky každý něco vezmeme a skvěle se připravíme na Hradiště, po kterém nám bude pivo zase určitě chutnat.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Spartak Uherský Brod 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Sestava UO: Šurý M. (Peprník M.) – Andrýsek T., Kučera R., Žabčík Z., Rauš D., Fuga F., Flora Pe., Juračka E., Zalubil L., Stránský F., Zalubil J., Rusňák A., Galuška L., Mika V., Rauš M., Flora Pa.

Sestava UB: Stojar (Málek K.) – Kubiš, Uhříček, Vaněk, Řehoř, Tomek, Budil, Vaculín, Šiller, Stiksa, Kočica, Václavek, Mikulec, Kotek, Klusák, Macharáček

Branky: Budil (Šiller), Stiksa (Václavek), Budil

Vyloučení: 8:9 (+ os. trest do konce utkání – UO)

Rozhodčí: Radim Slavka – Marián Nikl, Viktor Schenel