V Uherském Hradišti se nám zpočátku nedařilo, pak přišel obrat

Sobotní odpoledne přineslo další zápas Krajské ligy. Tentokrát jsme nastoupili v derby proti Uherskému Hradišti. Až do třetí třetiny se zdálo, že domácí budou slavit proti Ostrohu po dlouhé době vítězství. Pak přišel obrat.

259844032 881542509211815 3605809134850041910 nUtkání mělo zpočátku velmi vlažné tempo, tento styl hry ale přerušilo ve 4. minutě vypadlé plexisklo. Něž bylo údržbou hradišťského zimáku opraveno, uběhlo asi 15 minut, hráči odešli do kabin a dá se říct, že utkání opravdu začalo až po odstranění tohoto problému. Ostrožané se hned na začátku dostali do přečíslení 2 na 1, branka nepadla, zato na druhé straně jsme mohli sledovat první akci domácích, kterou proměňuje útočník Němec a otevírá skóre. Až do 9. minuty se střídaly šance na obou stranách, potom vstřelil vyrovnávací branku náš kapitán David Rauš. Ve 14. minutě získáváme první přesilovku, všichni doufají, že padne gól a dostaneme se do vedení. Místo toho se domácím podařilo několikrát vyhodit puk z obraného pásma a naši první slušnou akci zakončilo postavení útočícího hráče v brankovišti. První třetina končí za vyrovnaného stavu 1:1.

PN737147Hned ve startu druhé třetiny navýšili domácí svůj náskok, když po nahrávce Kršjaka vstřelil druhou branku domácích opět hradišťský Němec. V polovině druhé části skórují domácí ještě potřetí. Stav 3:1 už vypadal opravdu strašidelně. V 32. minutě domácí obdrželi menší trest za podrážení, toho využívá podruhé v zápase David Rauš a snižuje na 3:2. Druhá třetina ještě nabídla několik šancí na obou stranách, ale žádná změna stavu nenastala.

Ve třetí třetině začíná být hokej rychlejší, první minuta nabídla dokonce přečíslení 4 na 1, ale ani tato obrovská šance se nám nepodařila proměnit v branku. Velké drama přišlo ve 49. minutě, když se Uherské Hradiště dostalo do početní výhody 5/3. Oslabení se nám podařilo ubránit a mohl začít obrat, na který jsme tak dlouho čekali. Vyrovnávací gól trefil při přesilovce v 54. minutě Pavel Flora a o ten vítězný se postaral v 58. minutě Jakub Zalubil, když domácí brankář ztratil hokejku a vznikl dostatek času na zpracování puku a následné zakončení. Domácí ještě vyzkoušeli power-play s odkrytou bránou a 13 vteřin před koncem hrají 6/4, když nám rozhodčí uděluje trest za nedovolené bránění. Vše se podařilo ubránit, ale musíme uznat, že měl náš tým během třetí třetiny i trochu štěstí. Domácí celek měl několik šancí, kdy mohli zakončovat téměř do prázdné branky. To se naštěstí nepovedlo, můžeme slavit vítězství a další tři body do tabulky KLM.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)

Vítězství, kterého si hodně ceníme. V době, kdy nehrajeme úplně v pohodě, kdy se nám nedaří z jasných šancí dávat branky, kdy projev hry není podle představ, a navíc téměř celý zápas prohráváme, tak o to více takové vítězství potěší. Věřím, že obrat, který se nám podařil, nám opět vrátí klid na hokejky a budeme zase hrát s větší lehkostí. Kluky musíme pochválit za bojovnost až do konce zápasu, kdy jsme nepřestávali ani v nejtěžší fázi zápasu (v oslabení 5/3 v závěru, po kterém nastal obrat) věřit ve vítězství. Hradiště tentokrát nebylo lehkým soupeřem a o to více vítězství těší.

HC Uherské Hradiště vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Sestava UO: Šurý M. (Peprník M.) – Kučera R., Rauš D., Rauš M., Fuga F., Flora Pe., Juračka E., Stránský F., Zalubil L., Rusňák A., Zalubil J., Mika V., Galuška L., Flora Pa., Klauda O., Man K.

Sestava UH: Kašpárek (Jakubčík) - Tischer, Lišaník, Kršjak, Škubal, Mrázek, Beneš, Řezníček, Pavlůsek T., Červenka, Petřík, Burša, Forman, Fridrich, Pavlůsek D., Nohál, Větříšek, Němec

Branky: Němec (Červenka, Pavlůsek D.) – Rauš D. (Stránský, Flora Pa.) – Němec (Kršjak) – Pavlůsek T. (Kršjak) – Rauš D. (Stránský, Flora Pa.) – Flora Pa. (Rauš D.) – Zalubil J. (Stránský F.)

Vyloučení: 8:7

Rozhodčí: Jakub Šmíd – Adam Babulík, Lukáš Goňa