V Břeclavi se podařilo vyrovnat, v prodloužení byli šťastnější domácí

18. kolo KLM nás zavedlo do Břeclavi. Utkání se zpočátku lépe vyvíjelo pro domácí. Ve třetí třetině se ale hra téměř nepřenesla z břeclavského obranného pásma a podařilo se vyrovnat. Jediná střela břeclavských lvů rozhodla o vítězi.

V 9. minutě se podařilo otevřít skóre domácím po trefě Libora Kocúra. V 16. minutě začala úřadovat třetí lajna… stav vyrovnal Marek Rauš po nahrávce Erika Juračky. O minutu později se domácí dostali opět do vedení brankou Abazaje. První část 2:1.

O naši druhou branku se postaral opět třetí útok. Erik Juračka po nahrávce Marka Rauše srovnal na 2:2. Dvacet vteřin později se ukázala i první lajna, ta nás po brance Víti Miky poslala do vedení 2:3. V 33. minutě za domácí srovnal Zháňal a v 37. vrátil břeclavským vedení Kocúr. Po druhé třetině 4:3.

Třetí třetina sice nezačala nejlépe, ale většinu času jsme drželi puk a snažili se dobýt soupeře v útočném pásmu. Minutu po začátku navýšil náskok lvů na 5:3 Garčic. Od tohoto okamžiku jsme se snažili vyrovnat, střelecky se ale příliš nedařilo. Většina střel letěla buď mimo branku nebo přímo do brankáře. V 46. minutě se podařilo snížit na 5:4 po brance Víti Miky, o tu vyrovnávající se postaral v 57. minutě David Rauš.

Následovalo pětiminutové prodloužení 3/3, které jsme měli jasně pod kontrolou od vyhraného buly. Ve 4. minutě jsme puk ztratili a jediná akce a střela soupeře rozhodla o vítězi.

Děkujeme všem, kteří nás přijeli podpořit a srdečně zveme na další domácí utkání v neděli 16. 1. od 17:00 proti HK Kroměříž.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)

Průběh zápasu jsme bohužel předpověděli, už několik let hrajeme v BV o branku, zápas je více boj jak “ hokej”.  Moc nám zřejmě neprospělo ani poslední vysoké vítězství s Boskovicemi, kdy nám vyšlo střelecky téměř všechno, tentokrát to tak nebylo.Do zápasu jsme nastoupili opravdu špatně, lehkovážně a soupeř nás svou urputnou a aktivní hrou od první minuty přehrával. Jen díky „Šurdovi“ jsme v 10. minutě neprohrávali větším rozdílem. Dělali jsme chyby vzadu, hráli špatně pozičně a celé to vypadalo jako bychom snad byli nervózní, nepřipraveni a myšlenkami někde jinde... „Při životě” nás udržel třetí útok, který bojoval a dokázal vyrovnat. Do 2. třetiny jsme udělali změny v obraně, ale projevovat se zlepšení začalo až v druhé polovině zápasu... Nakonec jsme se do hry dostali a ve 3. třetině byli lepším týmem. Sice jsme prohrávali o dvě branky, ale velmi zlepšenou hrou a tlakem jsme dokázali vyrovnat.  V prodloužení jsme byli jasně lepší, bohužel nevyužijeme šance, golman nám likviduje všechny střely… když soupeř nemůže, takticky posouvá branku, což udělal v zápase chytře několikrát. I když tlačíme celé prodloužení a máme jasnou převahu, tak z první chyby, první ztráty kotouče a první střely soupeře dostáváme rozhodující branku.  Kluky musíme pochválit, za závěr zápasu urputnou chuť zápas neprohrát. Za poslední třetinu si bod zasloužíme, ale jinak musíme sportovně uznat, že byl soupeř větší část zápasu lepší a zaslouženě bere o bod víc. Nám teď nezbývá nic jiného, než se soustředit na závěr základní části a udržet si druhé místo až do konce. Čekají nás ještě těžké zápasy, které bychom měli a chceme zvládnout.

HC Lvi Břeclav vs. HOKEJ Uherský Ostroh 6:5 pp. (2:1, 2:2, 1:2)

Sestava UO: M. Šurý (Perprník M.) — D. Rauš, Z. Žabčík, K. Man, T. Andrýsek, Š. Vaněk, R. Kučera — V. Mika, M. Rauš, E. Juračka, Pe. Flora, J. Zalubil, O. Klauda, M. Kučera, A. Rusňák, Pa. Flora, L. Zalubil, L. Galuška, F. Stránský

Sestava BŘE: R. Bártek, J. Michálek — M. Papp, M. Chlubna, M. Dora, M. Göndör, T. Zugar — L. Kocúr, R. Zháňal, R. Garčic, J. Abazaj, V. Svoboda, R. Lenkovič, R. Juránek, K. Lokaj, R. Zajíček, M. Gabriška, R. Průdek

Branky: 9. Kocúr (Garčic, Chlubna), 17. Abazaj (Juránek, Svoboda), 33. Zháňal (Papp), 37. Kocúr (Chlubna, Lenkovič), 41. Garčic (Lokaj), 64. Zháňal (Papp) – 16. Rauš M. (Juračka), 30. Juračka (Rauš M.), 30. Mika (Zalubil J., Žabčík), 46. Mika, 57. Rauš (Flora Pa.)

Vyloučení: 5:5

Rozhodčí: Michal Brzobohatý — Tomáš Chramosta, Miroslav Olšar