Ostrožané nezvládli první čtvrtfinále, odveta nás čeká v pátek v Brně, kde musíme zvítězit

Do vyřazovacích bojů jsme nevstoupili vůbec dobře. Na domácím ledě muži nestačili na Techniku Brno a prohráli 1:4. Druhé čtvrtfinále proběhne v pátek na půdě soupeře. Stav série 0:1.

www.hokejostroh.czSkóre otevřeli už v 5. minutě hosté, když se trefil brněnský Tomaník. Všichni na zimáku čekali na ostrožskou odpověď. Ta přišla v 13. minutě od Zbyňka Žabčíka. Stav se srovnal 1:1. V 18. minutě se ocitl Vít Mika v brejkové situaci a ujížděl sám na brankáře Tichona. Byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, které se nepodařilo proměnit. Do kabin se odcházelo po první třetině za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina pro nás začala smolně. Už po několikáté v sezóně jsme ji začínali v oslabení a po 40 vteřinách od sirény se Technice podařilo vstřelit druhý gól. Zpoza branky chtěli přihrávat hosté spoluhráči před brankou, ve snaze zabránit této akci si do přihrávky lehl bránící hráč a puk se od něj odrazil do vlastní brány - 1:2. V 28. minutě přidal třetí branku Gonos a v 33. se trefil autor první branky Tomaník. Po druhé třetině 1:4.

Ve třetí třetině je ještě dostatek času utkání vyrovnat a případně dotáhnout zápas do prodloužení. Vše ale zkazila střelecká smůla a skvělý brněnský golman, který za svá záda pustil jedinou střelu. Nedokázali jsme využít ani přesilovku v závěru utkání.

První čtvrtfinále jsme nezvládli... Děkujeme všem fanouškům za podporu během celého zápasu. Tu budeme potřebovat i v pátek v Brně, kde jde nečekaně o všechno. Uděláme všechno proto, abychom vrátili sérii v neděli zpět do Ostrohu! Utkání začíná netradičně v 19:30 na HHDM Brno (sportcentrum Lužánky).

OHLAS TRENÉRA:
Vyjádření zveřejníme po ukončení série.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. TECHNIKA HOCKEY Brno 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, K. Man, R. Kučera, Z. Žabčík, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, Pe. Flora, F. Fuga, O. Klauda, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka

Sestava TB: N. Tichon (M. Hasala) — T. Domin, P. Kubica, R. Věžník, J. Mrkvica, J. Gonos, J. Odvářka, T. Úlehla — D. Hroudný, R. Bednář, D. Karpíšek, A. Strakoš, J. Sokolík, F. Kůst, F. Kazlepka, J. Svatuška, Z. Blatný, P. Tomaník, T. Račický

Branky a nahrávky: 5. Tomaník (Hroudný, Úlehla), 13. Žabčík (Zalubil L., Zalubil J.), 21. Gonos (Strakoš, Karpíšek), 28. Tomaník (Kůst, Hroudný), 34. Račický (Karpíšek)

Vyloučení: 6:3

Rozhodčí: Marek Šiška, Radim Slavka — Libor Halás, Martin Šobáň