Muži v Brně zvítězili a čtvrtfinálová série se v neděli vrací do Ostrohu

Obrovské nervy a hokej se vším všudy. To přineslo v pátek druhé čtvrtfinále krajské ligy, ve kterém Ostrožané nastoupili proti brněnské Technice. Série se hraje na dvě vítězná utkání, a protože jsme první zápas nezvládli (1:4), museli jsme zvítězit. To se povedlo, muži vybojovali po samostatných nájezdech vítězství 2:3 a třetí rozhodující zápas.

www.hokejostroh.czDo utkání se všichni vrhli hned ze začátku ve vysokém tempu. Na pohled jsme byli lepší tým, ale kvůli neproměňování šancí a opět výbornému brněnskému brankáři se nepovedlo vstřelit první branku. V 7. minutě dostali domácí první možnost otevřít skóre, když bylo nařízeno trestné střílení. Šurda v bráně nezaváhal a v zásadním okamžiku tým podržel. V 10. minutě se ale brněnskému Pavlu Tomaníkovi podařilo vstřelit první branku – 1:0. V 16. minutě dokázal odpovědět Pavel Flora a srovnal stav na 1:1. Na konci první třetiny jdeme do oslabení a trest se přesouvá i do další části.

www.hokejostroh.czNa začátku druhé třetiny byl vývoj utkání stejný jako ve středu - 1:0, 1:1 a do 2. třetiny v oslabení. V 21. a 22. minutě rozhodčí opět zvedl ruku a v jednu chvíli seděli na trestné tři Ostrožané. Vše se podařilo ubránit. V 30. minutě ale přišlo další oslabení, tentokrát 5 minut. 2 minuty z trestu jsme odbránili a tentokrát pro změnu faulují domácí. Přichází hra 4/4. V 32. minutě se Brno dostalo zásluhou Tomaníka opět do vedení – 2:1. Do konce druhé části už se nic nezměnilo, do kabin se odchází za nepříznivého stavu.

Ve třetí třetině jsme se puk snažili jakkoliv dostat do branky, několikrát se dokonce zastavil na brankové čáře a od srovnání nás dělili milimetry. V 54. minutě se Vít Mika konečně trefuje a vrací Ostroh zpátky do hry. Neuvěřitelná radost pohltila brněnský zimák a za velkého podporování ostrožských fanoušků jsme se mohli cítit jako doma. Po základní hrací době zůstal stav nerozhodný 2:2.

Následovalo desetiminutové prodloužení ve formátu 4/4. Ani tady se ale nepodařilo utkání rozhodnout. Na řadu přišli samostatné nájezdy… V první sérii se představil Filip Stránský. On ani domácí neproměnili - 0:0. Druhou zahájil Pavel Flora – opět 0:0. Třetí sérii proměnil Vít Mika - 0:1. O poslední rozhodující branku se postaral Kuba Zalubil – 0:2.

Díky obrovské bojovnosti našeho týmu se čtvrtfinálová série vrací v neděli do Uherského Ostrohu. Rozhodující utkání začíná v 17:30, srdečně zveme všechny fanoušky. Přijďte HOKEJ OSTROH podpořit v boji o semifinále!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)
Vyjádření zveřejníme po ukončení série.

TECHNIKA HOCKEY Brno vs. HOKEJ Uherský Ostroh 2:3 sn. (1:1, 1:0, 0:1)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, K. Man, Š. Vaněk, R. Kučera, Z. Žabčík, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, F. Fuga, Pa. Flora, O. Klauda, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava TB: N. Tichon (M. Hasala) — T. Domin, R. Věžník, J. Gonos, J. Odvářka, T. Úlehla, T. Rafaj, L. Pospíšil — D. Hroudný, D. Karpíšek, A. Strakoš, F. Kůst, F. Kazlepka, J. Svatuška, Z. Blatný, P. Tomaník, T. Račický, L. Lajoš

Branky a nahrávky: 10. Tomaník (Blatný), 16. Flora Pa., 32. Tomaník (Úlehla), 54. Mika – nájezdy: Mika, Zalubil J.

Vyloučení: 5:4 (+ 5 min  + do konce utkání – napadení – UO; trestné střílení Technika Hockey Brno – neproměněno)

Rozhodčí: Marek Honza, Daniel Reich — Jiří Nechvátal, Marek Tichý