Muži v neděli vyřadili Techniku a postupují do semifinále

Čtvrtfinálová série pro nás začala domácí porážkou 1:4, v pátek Ostrožané vydřeli vítězství na nájezdy 2:3 a v neděli rozhodli o postupu do semifinále play off. V utkání, které sledovalo téměř 500 diváků, porazili Techniku 6:0.

www.hokejostroh.czPrvní třetina mohla připomínat úvodní část z pátečního zápasu, kdy jsme měli vysoké tempo a několik šancí ujmout se vedení, v brance hostů ale opět výborně úřadoval brněnský Tichon. Neproměnili jsme ani přesilovku 5/3. Stav po první třetině stále 0:0.

www.hokejostroh.czDruhá třetina přinesla demolici brněnské Techniky. Naše tažení zahájil Vít Mika v 27. minutě -1:0. O minutu později jsme ale faulovali a dostali se do oslabení. V 29. minutě přišel další trest. Vedení o jednu branku zatím moc neznamenalo a hostům se naskytla s početní výhodou 5/3 obrovská šance srovnat. To se naštěstí nestalo, kromě toho dokázal ujet Pavel Flora a během oslabení zakončit do odkryté brány po přihrávce Marka Rauše - 2:0. V 31. minutě jsme pro změnu získali přesilovku my. Po 28 vteřinách ji využil Filip Stránský - 3:0. V 33. minutě soupeř opět fauloval, další početní výhodu využil Lukáš Zalubil a vyhnal z branky hostujícího Tichona - 4:0. Nastupuje brněnská brankářská dvojka Marek Hasala a ještě ve stejné minutě musel za zády lovit další puk po střele Davida Rauše - 5:0. Po druhé třetině tak panovala na zimáku daleko optimističtější nálada než po první.

Ve třetí třetině bylo nejdůležitějším úkolem udržet vedení a nepodcenit konec zápasu. V 50. minutě využil další přesilovku Oldřich Klauda a vedení pojistil na 6:0. Za velké radosti fanoušků se utkání v klidu dohrálo a můžeme slavit postup do semifinále.

Děkujeme všem za podporu ve čtvrtfinále! V semifinále nás čeká HK Kroměříž. Bude to těžká série, ve které potřebujeme vaše hlasivky! Srdečně vás zveme na všechny zápasy, přijďte nás podpořit a buďte s námi u boje o finále! Začínáme ve středu 23. 2. od 18:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. V pátek (18:00) se přesouváme k soupeři a v neděli (17:00) opět v Uherském Ostrohu (případný čtvrtý zápas v pátek 4. března venku, pátý zápas v neděli 6. března doma).

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda - UO)

www.hokejostroh.czSérii jsme nezačali dobře. První třetina prvního zápasu byla ještě vyrovnaná, ale v druhé jsme úplně propadli a začátek třetí třetiny nebyl o moc lepší. Vše se začalo otáčet od 50. minuty prvního zápasu, kdy jsme nic nevypustili ani za stavu 1:4 a chtěli ho dobře dohrát až do konce. Podařilo se nám kluky přesvědčit, že se musí snažit dál, i když je už první zápas ztracený, tak si soupeře chystáme na další utkání. To se podařilo. Konec prvního zápasu jsme byli lepším týmem a bylo vidět, že máme více sil. Druhý zápas byl asi náš nejlepší v sezóně. Musel se všem líbit. Nasazení obou týmů mělo parametry 2. ligy. Už z prvního zápasu jsme věděli, že jsme na tom fyzicky lépe. Lépe jsme bruslili, měli rychlejší pohyb a dařila se nám i rozehrávka. Navíc všechny tři lajny hráli velmi dobře, soupeře jsme dostávali pod tlak. Je pravda, že jsme prohrávali téměř celý zápas, ale byli jsme lepší a zaslouženě otočili. Od 3. třetiny bylo vidět, že máme více sil, lépe bruslíme a v prodloužení byl tento rozdíl už markantní. Ale nepodařilo se nám využít desítky šancí. Naštěstí se vše zlomilo v nájezdech a sérii vyrovnáváme. Třetí zápas jsme chtěli začít jako končil ten druhý. Bylo velmi důležité, že všechny tři pětky mají formu a každá dokáže soupeře zatlačit. Ve třetím zápase už máte soupeře přečteného a nám bylo jasné, že máme více sil, a když budeme dobře bruslit, nevypustíme souboj, nebudeme často vylučování, tak je prostě fyzicky (bruslařsky) přehrajeme.

Vše do sebe prostě dobře zapadlo. Kluci uvěřili, že můžeme druhý zápas vyhrát. Navíc se uzdravili nemocní a zranění hráči, diváci nám v Brně pomohli více, než se mohlo zdát. Díky povzbuzování byli naším šestým hráčem na ledě, za což jim moc děkujeme. Třetí zápas doma byl pokračováním toho druhého. Navíc se nám konečně zadařilo dávat i hezké branky. Všichni od kapitána až po náhradního gólmana dělali, co měli, všichni podali výborný výkon, diváci nám pomohli a ledaři postavili branky kam měli.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. TECHNIKA HOCKEY Brno 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, F. Fuga, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, Pa. Flora, O. Klauda, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava TB: N. Tichon, M. Hasala — T. Domin, R. Věžník, T. Rafaj, L. Pospíšil, J. Gonos, J. Odvářka — D. Hroudný, D. Karpíšek, A. Strakoš, F. Kůst, F. Kazlepka, J. Svatuška, P. Tomaník, T. Račický, D. Mach, J. Sokolík

Branky a nahrávky: 27. Mika (Kučera R.), 30. Flora Pa. (Rauš M.), 31. Stránský (Galuška, Flora Pá.), 33. Zalubil L. (Kučera, Vaněk), 33. Rauš (Galuška, Stránský), 50. Klauda (Flora Pa., Galuška)

Vyloučení: 6:7

Rozhodčí: Tomas Šico, Martin Maťašovský — Tomáš Chramosta, Miroslav Olšar