Ostrožané doma porazili Boskovice, nad hlavu zvedli pohár a šek za 3. místo

Muži v druhém zápase o bronz porazili Boskovice a po skončení play off nám připadlo konečné třetí místo. Poslední domácí utkání letošní sezóny sledovalo přes 400 diváků.

www.hokejostroh.czStejně jako v prvním zápase o bronz jsme se ujali rychle vedení. Už ve 2. minutě našel Lumír Galuška recept na boskovického brankáře Alexu. Ve 12. minutě přidala naše druhá lajna další branku opět v čele s Lumírem Galuškou - 2:0. Dvě vteřiny před zvukem první sirény se mohli domácí fanoušci radovat znova, když Lukáš Zalubil zvýšil náskok na 3:0. Stav po první třetině byl výborný, ale taky nás mohl uspat.

www.hokejostroh.czNa další branku se čekalo až do poloviny druhé třetiny. V 30. minutě využil přesilovku 5/4 Marek Rauš – 4:0. V 36. minutě šli hosté do dalšího oslabení, přišla tak možnost přidat pátou branku. Místo toho si ale dokázal vytvořit šanci soupeř. Boskovický Pelikán sám ujel až k Šurdovi a vstřelil první gól hostů. Druhá třetina skončila vyrovnaně 1:1, nicméně na tabuli stále svítilo příznivé skóre 4:1.

Třetí třetina se začala v 50. minutě nečekaně dramatizovat. Hosté dokázali během jedné minuty vstřelit dvě rychlé branky a vrátili se zpět do hry. O první se postaral Ondráček, za 30 vteřin ho následoval Jurča - 4:3. V tomto okamžiku jsme mohli vzpomínat na zápas 22. kola základní části s Hodonínem, kdy se z vedení 6:0 konečný výsledek změnil na 6:5. Stejný scénář se ale nekonal. Tlak Boskovic jsme, sice s obtížemi, přestáli a trefou do odryté brány rozhodl o našem vítězství Kuba Zalubil.

www.hokejostroh.czPo skončení zápasu proběhlo na ledové ploše předání poháru a šeku v hodnotě 10 000 Kč za 3. místo. Sezónu jsme tak zakončili vítězně před domácími fanoušky. Děkujeme všem za podporu. Jelikož byla ukončená i finálová série, známe už teď konečné pořadí po play off Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína.

1. MÍSTO – SHKM Hodonín
2. MÍSTO – HK Kroměříž
3. MÍSTO – HOKEJ Uherský Ostroh

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):
Boj o 3. místo rozhodl začátek 2. třetiny v Boskovicích, kdy jsem se ubránili pětiminutové oslabení 5/4, které bylo „podpořené” dvouminutovou hrou 5/3. Kdyby dal tady soupeř dvě branky a odskočil na 4:1, tak by se už těžko zápas otáčel ve 12 lidech a domácí odveta by byla úplně jiná. Takto jsme po první remíze měli větší šance na konečný úspěch a psychologická výhoda byla na naší straně. Navíc nás bylo dostatek do pole a střelecky nám vyšla první třetina. Bohužel za stavu 4:0 jsme malinko polevili, zbytečně se více než bylo potřeba hnali do útoku a přestali myslet na “zadní vrátka”.  Boskovice se postupně naší lehkovážností, i když jsme trenéři důrazně upozorňovali na zrádnost výsledku 3:0 po první a 4:1 po druhé třetině, dostávali do hry a začali věřit v otočení výsledku. Naopak naše hra začala být nervózní, pomalá a nepřesná. Soupeř se dostal na rozdíl jedné branky 4:3 a až po oddechovém čase a stažení sestavy na 2 pětky se nám podařilo vrátit do vyrovnané hry. Malinko i se štěstím, ale velkou bojovností jsme vítězství ubránili. Nakonec zaslouženě slavíme 3. místo. Kluky musíme za celé play-off pochválit, protože i v minimálním počtu hráčů, kdy nás často nebylo ani 15, jsme všechny zápasy zvládli odehrát velmi důstojně a dělat dobrou reklamu klubu i našemu městu.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. SKMB Boskovice 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, K. Man, Š. Vaněk, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, F. Fuga, P. Flora, O. Klauda, A. Rusňák, E. Juračka, P. Flora

Sestava BOS: T. Alexa (M. Huzlík) — P. Strýček, J. Pekr, F. Beneš, F. Krejčiřík, M. Korvas, L. Rosendorf — K. Benýšek, J. Boček, L. Kaukič, D. Plitko, L. Šmíd, A. Pelikán, Č. Sekanina, P. Jurča, T. Karný, T. Buhaj, F. Ondráček

Branky a nahrávky: 2. Galuška (Stránský, Rauš), 12. Galuška (Stránský, Flora), 20. Zalubil (Stránský, Vaněk), 30. Rauš (Andrýsek, Flora), 60. Zalubil (Galuška) – 37. Pelikán, 50. Ondráček (Strýček), 50. Jurča (Strýček, Boček)

Vyloučení: 5:3

Rozhodčí: Rudolf Volf, Radim Slavka – Miroslav Olšar, Lukáš Goňa