Derby ovládli Ostrožané, Ondřej Dolíška odchytal svou premiéru

Během utkání s Uherským Brodem padlo celkem 12 branek a rozhodčí rozdal 18 trestů. Svou premiéru a první výhru v barvách Uherského Ostrohu si připsal dvacetiletý golman Ondřej Dolíška. Slovácké derby patřilo Ostrožanům, soupeř odjížděl s porážkou 8:4.

www.hokejostroh.czSkóre otevřel za domácí už 46 vteřin po vhození úvodního buly Vít Mika po samostatné akci – 1:0. Následně nás ale rozhodčí poslal do oslabení hned dvakrát za sebou. Hosté získali početní výhodu 5/3, kterou využil v 6. minutě Sebastian Fajkus – 1:1. Totožný scénář se odehrál ve 13. minutě i na druhé straně. Dva fauly hostů potrestal ve 14. minutě opět Vít Mika a v přesilovce 5/3 přidal druhý gól do napůl odkryté branky po přihrávce Kuby Zalubila od modré - 2:1. První třetina skončila za stavu 2:1.

Prostřední část zahájila ve 24. minutě naše přeskládaná druhá lajna. Lapačka brodského golmana nestačila na střelu Filipa Stránského – 3:1. V 27. minutě zvýšil na 4:1 Kuba Zalubil, když ve vlastním oslabení skvěle zpracoval přihrávku od soupeře a ujížděl sám na branku. V 34. minutě se představilo taky bratrské duo Pavla a Petra Florových. Pavel Flora přidal při situaci dva na jednoho pátou branku. Broďané se ale rozhodně nechystali vzdát. V 36. minutě využil už podruhé v zápase přesilovku Sebastian Fajkus a vstřelil druhý gól hostů – 5:2.

www.hokejostroh.czNa začátku třetí třetiny hosté dál ohrožovali naši branku. Ve 44. minutě využil šestou přesilovku Radim Budil – 5:3. Vít Mika se ale rozhodl dát v zápase hattrick a v 53. minutě přidal šestý domácí gól – 6:3. Následuje další trest a soupeř získává výhodu. Jan Václavek šanci proměnil v další využitou přesilovku – 6:4. O minutu později se ale vylučuje i na straně hostů. Erik Juračka přidal svůj první gól v sezóně - 7:4. Soupeř vyzkoušel v závěru ještě power-play při našem dalším oslabení. Šest hráčů ale nic nezachránilo. Vít Mika přichystal Kubovi Zalubilovi přihrávku k zakončení do odkryté branky – 8:4.

Děkujeme všem fanouškům, kteří v neděli přišli. Další utkání hrajeme na ledě první brněnské Techniky. Přijeďte nás podpořit v sobotu 26. 11. v 17:00! Vaši podporu budeme potřebovat!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):
„Derby, které jsme po dvou prohrách museli a chtěli za každou cenu vyhrát. Udělali jsme nějaké změny v sestavě a zřejmě se vyplatilo. Navíc asi nejpovedenější zápas, co se týká plnění taktických pokynů a systému bránění... Snad se blýská na lepší časy a kluci si uvědomili, že je potřeba větší zodpovědnosti, plnit si povinnosti dozadu… Potom i hra a přechod do útoku je s větším klidem, když víte, kde, kdo má být a kde bude, kdyby...  Určitě jsme ještě nějaké chyby udělali, zbytečně dali téměř zadarmo Brodu šanci se nadechnout a 2 branky jsme si dali vlastně úplně sami po naší chybě. Na druhou stranu, hrát celý zápas bez chyby asi nejde. Jako trenéři jsme opravdu viděli zlepšení v plnění obranných povinností téměř u všech hráčů a dá se říct, že můžeme být konečně spokojeni. Až moc bylo ale vyloučení. Na druhou stranu těžko všechny fauly soudit a někomu vyčítat, některé opravdu rozhodčí viděl snad jen on sám. Chvilkama jsem měl pocit, že píská rozhodčí z florbalu. Odchod našeho brankáře Šurdy, kterému přejeme ať se jen daří. Až splní svou misi, tak určitě ví, kam se má vracet. Na výpomoc Hodonínu nám paradoxně může do budoucna herně jen pomoct. Hráli jsme nejzodpovědnější zápas sezóny, prosadily se všechny tři lajny, nový brankář Ondra Dolíška nás podržel a „Migas“ si dal hattrick. Snad to byl pro všechny naše fanoušky hezký nedělní večer.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC SPARTAK Uherský Brod 8:4 (2:1, 3:1, 3:2)

Sestava UO: Dolíška (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, M. Kučera, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava UB: Šarman (Popelka) — Budil, Kadlčík, Vaněk, Řehoř, Uhříček, Tomek — Macharáček, Bujáček, Mikulec, Kočica, Fajkus, Vaculín, Václavek, Šiller, Kotek, Stiksa

Branky a nahrávky: 1. Mika, 14. Mika (Zalubil J., Červenka), 24. Stránský (Galuška), 27. Zalubil J., 34. Flora Pa. (Flora Pe.), 53. Mika, 56. Juračka (Rauš, Flora Pa.), 59. Zalubil J. (Mika, Rauš) – 6. Fajkus (Budil, Šiller), 36. Fajkus (Stiksa, Budil), 44. Budil (Šiller), 55. Václavek

Vyloučení: 12:6