V Hodoníně padlo celkem 17 branek, prosadili se i nejmladší hráči

Vedení se nejprve ujali domácí, Ostrožané ale za dvě třetiny dokázali rozhodnout zápas smrští deseti branek. Muži vyhráli v Hodoníně vysoko 5:12.

Domácí se ujali ve 3. minutě vedení, když otevřel skóre Kamil Rýpar – 1:0. Ve 14. minutě však faulovali a nabídli první přesilovku. Tu využil minutu po jejím začátku Martin Červenka a vrátil skóre do vyrovnaného stavu – 1:1. Několik vteřin po srovnávací brance rozhodčí signalizoval další trest pro domácí. Tato šance sice zůstala nevyužita, ale už v 10. minutě se hodonínští hráči dostali znova do oslabení. Tentokrát Ostrožané chybu soupeře potrestali a ujali se vedení po brance Pavla Flory – 1:2. Ve stejné minutě se dokázal prosadit poprvé v sezóně i obránce Karel Man, když s asistencí Erika Juračky zvýšil na 1:3. Ve 14. minutě získal první šanci v podobě početní výhody i soupeř. Oslabení zůstalo bez branky, naopak minutu a půl po jeho skončení zahájil cestu za hattrickem Vít Mika. Mohlo se zdát, že golman Mládek střelu nejproduktivnějšího hráče týmu chytil. Ta se ale od jeho lapačky jen odrazila a přepadla do branky – 1:4.

Druhou třetinu zahájil v 23. minutě první útok. Vít Mika přidal svou druhou branku a donutil soupeře vystřídat brankáře – 1:5. Po sedmnáctiletém Mládkovi se podíval na led i druhý brankář Ondřej Luner. Čtyři minuty po svém příchodu už lovil ze sítě další puk. Petr Flora přidal další branku – 1:6. Ve 29. minutě viděli diváci po delší době akci domácích. Andreas Jajcay přidal druhý hodonínský gól – 2:6. Rychlou odpověď naplánoval bleskově Kuba Zalubil, nejprve označkoval horní tyčku, následně ale dokázal zpracovat přihrávku Martina Červenky zpoza branky a přidal sedmý gól. V 32. minutě se vůbec poprvé za muže prosadil Adam Hlůšek, který v Hodoníně odehrál teprve třetí zápas – 2:8. Devátou branku vstřelil v 36. minutě Vít Mika – 2:9. Na začátku 40. minuty dokázal domácí Pospíšil snížit na 3:8 Na druhé straně se postaral o desátou ostrožskou branku možná nečekaně 3 vteřiny před koncem druhé třetiny Adam Hlůšek, když ujel, zpracoval přihrávku a trefil se přímo mezi betony.

Příznivý vývoj utkání pokračoval dál i na začátku třetí části. Přesně 23 vteřin po jejím začátku zaúřadoval kompletně celý první útok. Jakub Zalubil přidal jedenáctou branku, po které se do domácí branky vrátil zpět Jakub Mládek. Ve 48. minutě se dostal do brejku hodonínský Boris Flamík. V situaci byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Soupeř trefou upravil skóre na 4:11. V 57. minutě se prosadil za domácí ještě Tom Polák – 5:11. V 59. minutě přidal svou třetí branku Kuba Zalubil a kromě Víti Miky byl dalším, kdo se v zápase blýskl hattrickem.

I přesto, že někteří fanoušci upřednostňovali na tribunách před hokejem sledování finále fotbalového mistrovství, děkujeme všem za podporu! Srdečně vás zveme ve čtvrtek 22. 12. od 18:00 do Uherského Hradiště na poslední utkání letošního roku.

OHLAS ASISTENTA TRENÉRA (Bronislav Klauda):

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, z první vážnější šance jsme dostali gól. Nicméně jsme se rychle oklepali a pak už si dovolím tvrdit, že na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Výborně jsme bruslili, měli skvělý pohyb, tím jsme soupeře dostávali pod tlak, nezbývalo jim nic jiného než faulovat. Podařilo se nám využít i přesilovky. Do druhé třetiny jsme si řekli, že chceme hrát stejně jako tu první. Podařilo se nám náskok ještě navýšit a třetí třetina z naší strany už byla vyloženě v naší režii. Nějaké okénka vzadu jsme opět udělali… Pět gólů je asi dost, co jsme dostali. Nicméně viděl jsem z kluků radost ze hry, hokej je bavil, byli zdravě natěšení… Tak nějak bychom si přáli, aby to dál pokračovalo. Je potřeba se dobře připravit na čtvrtek, na zápas s Hradištěm, kde chceme potvrdit roli favorita a ukončit letošní rok zase výhrou. Přijďte fandit!“

SHKM Hodonín B vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:12 (1:4, 2:6, 2:2)

Sestava UO: Dolíška (Stašek) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Fuga, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, Rauš, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava HOD: Mládek (Luner) — Kytlica, Miklík, Crlík, Výmola, Flamík, Běhůnek, Rýpar, Zlámal, Rákoczy — Pospíšil, Jajcay, Huňady, Tomi, Polák, Janás, Matuškovič, Kuba, Schneider

Branky a nahrávky: 3. Rýpar (Kuba, Crlík), 29. Jajcay (Tomi, Huňady), 40. Pospíšil (Tomi, Flamík), 48. Flamík (TS), 58. Polák (Pospíšil) – 5. Červenka (Zalubil J., Mika), 12. Flora Pa. (Rauš), 12. Man (Juračka), 18. Mika (Zalubil J., Červenka), 23. Mika (Červenka), 27. Flora Pe. (Galuška), 30. Zalubil J. (Červenka), 32. Hlůšek (Juračka), 36. Mika (Zalubil J., Zalubil L.), 40. Hlůšek (Juračka), 41. Zalubil J. (Mika, Červenka), 59. Zalubil J. (Galuška, Zalubil L.)

Vyloučení: 5:2 (+ TS proti UO – proměněno)