Dva hattricky a vysoké vítězství nad Kroměříží, Ostrožané si upevnili pozici druhého týmu tabulky

V rámci 17. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína se muži střetli na domácí půdě s týmem Kroměříže. Očekáváné vyrovnané utkání se nekonalo, už po první třetině vedli Ostrožané 5:0. Na stranách domácích i hostů se do hry zapojili oba gólmani a celkové skóre se zastavilo za stavu 9:4.

www.hokejostroh.czNa první gól zápasu čekali diváci do 6. minuty. Vít Mika otevřel skóre, když poprvé našel cestu za záda hostujícího gólmana Fajgla – 1:0. O 19 vteřin později se fanoušci radovali z další branky, tentokrát od Pavla Flory - 2:0. Dva slepené góly Ostrožany nastartovali k celkovému dobrému výkonu v první třetině. V 8. minutě se prosadil Jakub Zalubil po akci kompletního prvního útoku. Několik vteřin poté hlavní rozhodčí poprvé vylučuje na straně domácích. Hosté početní výhodu nevyužili a skvělá ostrožská produktivita pokračuje v 17. minutě. Vít Mika svým druhým gólem v zápasu zvýšil s asistencí Pavla Flory na 4:0. V 19. minutě přidal pátý gól Lumír Galuška. Po první třetině 5:0.

Druhou třetinu zahájili hosté se změnou brankáře, po úvodních pěti gólech nastoupil za Fajgla do branky Richard Pražan. Ve 23. minutě už ale lovil za zády první puk po trefě Kuby Zalubila – 6:0. Ve 28. minutě jsme se dostali do početní výhody po faulu soupeře, nicméně minutu po zahájení přesilovky jsme se o ni připravili vysokou holí a poměr hráčů na ledě se vyrovnal. Minutovou přesilovku nevyužila ani Kroměříž. V 38. minutě přidal Lumír Galuška svůj druhý gól a vylepšil skóre na 7:0.

FOTO: Slovácký deníkV úvodu třetí třetiny se prosadili i hosté. Patrik Zeman poprvé prostřelil Ondřeje Dolíšku, který v zápase podal skvělý výkon a několikrát soupeři zabránil proměnit vyložené šance. V 45. minutě si Kroměříž zahrála další přesilovku, ta zůstala opět bez úspěchu. V 52. minutě došlo ke střídání gólmanů i na straně domácích. Závěrečných deset minut dostal šanci mladý David Stašek. Ve stejné minutě bleskově využil početní výhodu Lumír Galuška, když dorážel do branky po střele Pavla Flory od modré. Jelikož musel po zápase kvůli zranění ucha odjet do nemocnice, oslavy hattricku si moc neužil, nicméně se v pořádku vrátil a příští neděli může nastoupit proti Uherskému Brodu. O 15 vteřin později odpověděl Daniel Opravil druhou trefou Kroměříže – 8:2. V 56. minutě se podařilo zakončit Vítu Mikovi, když zpracoval přihrávku na modré a ujel. Přidal tak svůj čtvrtý hattrick v řadě. V 58. minutě snížil vysokou porážku Kroměříže Jiří Podešva. O poslední kosmetickou úpravu skóre ze strany hostů se postaral v 59. minutě svým druhým gólem Daniel Opravil.

V dalším kole nás čeká domácí derby s Uherským Brodem. Přijďte Ostrožany podpořit v neděli 15. 1. 2023 od 17:00 na zimní stadion.

OHLAS ASISTENTA TRENÉRA (Bronislav Klauda)
„Zápas s Kroměříží byla určitě pozvánka na kvalitní hokej, to se taky potvrdilo. Do utkání jsme vlétli jako uragán a myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší. Až na nějaké „malé okénka“ jsme hru kontrolovali asi 55 minut. Škoda konce zápasu, kdy jsme vlastně nechali vymáchat našeho mladého gólmana. Víceméně jsme s utkáním ale spokojení, podařilo se nám chytnout rytmus a chceme ve stejném tempu i nadále pokračovat.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 9:4 (5:0, 2:0, 2:4)

Sestava UO: Dolíška (Stašek) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Fuga, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Hlůšek, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: Pražan (Fajgl) — Vávra, Zeman, Holík, Augustín, Nesrsta, Jergl — Laciga, Jelínek, Zavřel, Hubík, Hradil, Podešva, Opravil, Světlík, Knápek

Branky a nahrávky: 6. Mika (Červenka, Zalubil L.), 7. Flora Pa. (Stránský), 8. Zalubil J. (Červenka, Mika), 17. Mika (Flora Pa.), 19. Galuška (Flora Pa., Stránský), 23. Zalubil J. (Mika), 38. Galuška (Zalubil J., Červenka), 52. Galuška (Rauš, Flora Pa.), 56. Mika – 41. Zeman (Jergl), 53. Opravil (Laciga, Knápek), 58. Podešva (Hradil, Světlík), 59. Opravil (Knápek, Nesrsta)

Vyloučení: 5:3