Ostrožané porazili Kroměříž, o finalistovi se rozhodne v neděli v Uherském Ostrohu

Skvěle ubráněná oslabení, proměňování šancí a neuvěřitelné zákroky brankáře. Ostrožané vyhráli v Kroměříži 0:4 a semifinálová série se v neděli stěhuje zpět do Uherského Ostrohu.

www.hokejostroh.czDruhé semifinále na Hané nezačalo nejlíp. Už ve 2. minutě získala Kroměříž přesilovku. První zkoušku zvládli Ostrožané dobře. Nicméně několik vteřin po skončení prvního oslabení jsme špatně vystřídali a na trestnou lavici musel další hráč. Ve 12. a v 17. minutě rozdali rozhodčí další dva tresty a Ostrožané odehráli téměř polovinu úvodní části ve čtyřech hráčích. Všechny přesilovky se podařilo ubránit a zůstaly bez obdržené branky, která by mohla zásadně ovlivnit další vývoj zápasu. Po první třetině 0:0.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s velkým odhodláním. Ve 24. minutě otevřel skóre utkání Pavel Flora. Minutu po prvním gólu jsme získali první přesilovku za faul domácích, zůstala ale nevyužitá. V 30. minutě následovala další přesilovka, znova neproměněná. V 34. minutě to ale napravil Tomáš Andrýsek, který vstřelil první gól v sezóně a zajistil dvoubrankový náskok. Dvě minuty před koncem druhé třetiny domácí faulovali, ale ani tentokrát nebyli gólově potrestáni. Ke stavu 0:2 po druhé třetině výrazně přispěl taky Ondra Dolíška svými perfektními zákroky.

www.hokejostroh.czVe třetí třetině si po delší době zahráli přesilovku pro změnu domácí. Ani tentokrát nedokázali Hanáci proměnit své šance díky skvělému ostrožskému bránění. V 52. minutě se trefil Vít Mika a postaral se tříbrankový náskok. V 59. minutě si Kroměříž vzala oddechový čas a zkusila hru bez brankáře. To se nakonec ukázalo jako špatný tah, když si domácí po vyhraném buly, ve snaze přihrát hráči na modrou, poslali puk do vlastní branky a zajistili čtvrtý gól, který už jen potvrdil vítězství Uherského Ostrohu. Jako poslední z Ostrožanů se dotkl puku Marek Rauš, bod je proto připsán na jeho konto.

Po velmi dobrém výkonu v Kroměříži je stav semifinálové série srovnán a o druhém finalistovi se bude rozhodovat v neděli na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Utkání začíná v 17:00. Přijďte fandit!

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Vaněk, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Stránský, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: Fajgl (Pražan) — Da. Opravil, Zeman, Holík, Prčík, Augustín, Jergl — Laciga, Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Hradil, Lavička, Do. Opravil, Podešva, Světlík, Knápek

Branky a nahrávky: 25. Flora Pa. (Rauš), 34. Andrýsek (Galuška V., Juračka), 52. Mika (Zalubil L.), 59. Rauš

Vyloučení: 3:5