Vyrovnání, euforie a velké zklamání, Uherský Ostroh končí v semifinále krajské ligy

Do třetího semifinále vstoupili lépe hosté. Domácí tým však dokázal dohnat čtyřbrankovou ztrátu. Euforie se v neděli střídala mezi oběma týmy. Padl návštěvnický rekord. Do finále postupuje Kroměříž po těsné výhře 4:5.

FOTO: Slovácký deníkHned v úvodu utkání jsme hostům nabídli podobně jako v pátek v Kroměříži několik přesilovek. Tu první ve 3. minutě soupeř neproměnil. Nicméně v 8. minutě Jiří Podešva poprvé překonal Ondru Dolíšku a otevřel skóre utkání – 0:1. V 9. minutě jsme byli znova potrestáni, ani tentokrát hosté početní výhodu nevyužili. V 13. minutě si ale nepovedené přesilovky vynahradili gólem Jiřího Jergla – 0:2. V 16. minutě zajistil David Hubík tříbrankový náskok. Úvod třetího semifinálového zápasu téměř kopíroval nešťastný středeční začátek. Po první třetině 0:3.

FOTO: Slovácký deníkÚvod druhé třetiny jsme odehráli opět v oslabení, které se obešlo bez využití hostů. Ve 29. minutě ale přišla další rána. Kroměříž zvýšila na 0:4 po gólu Filipa Lacigy. Ostrožské tažení odstartovala přesilovka v 35. minutě. Od této chvíle se změnil tým Uherského Ostrohu k nepoznání. Na ledě se začali prohánět hráči, kteří se nechtějí vzdát a budou bojovat o finále naplno až do poslední vteřiny. Početní výhodu využil Štěpán Vaněk, když dobře bránil výhledu brankáře a tečoval střelu Filipa Stránského od modré – 1:4. Naději na srovnání podpořil v 38. minutě Tomáš Andrýsek, který našel puk před brankovištěm a zametl ho do branky stejně jako v Kroměříži – 2:4. Na odchod do kabin vyfasovali hosté ještě dvouminutový trest, který se přenesl do začátku závěrečné části.

Drtivý domácí tlak ve třetí třetině pokračoval. Ve 44. minutě se podařilo snížit na jednobrankový rozdíl Vítu Mikovi. Po třetím góle se nálada na tribunách začala výrazně zlepšovat. Za hlasité podpory stovek fanoušků sílí ostrožský tlak a touha po vyrovnání. V 46. minutě se to opravdu povedlo. Dvojice Pavel Flora a Erik Juračka ujeli v přečíslení dva na jednoho. Pavlovi sice puk odskočil, ale obětavě se po něm v leže natáhl, aby zvládl přihrát na druhou stranu, přitom ještě stihl vstát… Erik Juračka přihrávku vrací zpátky a Pavel Flora střílí čtvrtý gól. Ostrožský zimák se třese v základech – 4:4. V tomto okamžiku je postup do finále opravdu na dosah. Hosté jsou zaskočeni a berou oddechový čas. V 47. minutě navíc faulují. V 51. minutě vyloučili rozhodčí za vzájemný faul hráče domácích i hostů. Hraje se 4/4 s větším prostorem na ledě. V 52. minutě hosté faulují znova. Ve hře zůstali jen tři hráči soupeře. O výhodu jsme se faulem připravili v 53. minutě. Ani jedna přesilovka nebyla využita. Vyrovnaný stav se držel do 56. minuty. Rozhodčí potrestali domácí tým. Hanáci využili přesilovku po dvaceti vteřinách a pátým gólem rozhodli o postupujícím do finále. Puk se nešťastně odrazil od Jergla a přeletěl až za záda brankáře – 4:5. V závěru jsme zkusili ještě power-play. Přes velkou snahu a tlak v útočném pásmu se vyrovnat nepodařilo.

FOTO: Slovácký deníkSezóna 2022/2023 je u konce. Do finále Krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína postupuje soupeř z Kroměříže. Děkujeme všem za obrovskou podporu, především v uplynulém play-off. Na třetím semifinálovém utkání padl návštěvnický rekord posledních čtyř sezón. Vypjaté utkání sledovalo 604 diváků. Mrzí nás, že jsme se zastavili těsně pod vrcholem, ale berme to sportovně. Už teď se těšíme na další sezónu a věříme, že v ní budete opět s námi!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
"Zbytečně jsme soupeři ustupovali, nechávali jsme volné hráče před naší bránou. Ze začátku to bylo ospalé. Puky nám do třicáté minuty nelepily, skákaly nám. Nedařila se nám střelba. Otočili jsme to až v polovině zápasu. Od druhé třetiny jsme makali, pak už to zase šlo. Pomohly nám i změny. Pro diváky to byl výborný zápas. I za stavu 0:4 jsme věřili, že to dáme, protože tento tým umí dát klidně šest nebo sedm gólů. Jedno vyloučení bohužel rozhodlo. Pro diváky to byl skvělý zápas. Škoda, že jsme nevyhráli. Samozřejmě nás to všechny mrzí..."

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
konečný stav série 1:2

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Vaněk, Man, Rauš, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Stránský, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: Fajgl — Da. Opravil, Zeman, Prčík, Augustín, Jergl, Vávra — Laciga, Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Hradil, Lavička, Do. Opravil, Podešva, Světlík

Branky a nahrávky: 35. Vaněk (Stránský), 38. Andrýsek (Galuška V., Hlůšek), 44. Mika (Zalubil J., Stránský), 46. Flora Pa. (Juračka, Flora Pe.) – 8. Podešva (Jergl, Augustín), 13. Jergl (Světlík), 16. Hubík (Hubík, Jergl), 29. Laciga (Jergl), 56. Jergl (Augustín, Jelínek)

Vyloučení: 6:5