Krajská liga mužů JMZ má pro nadcházející sezónu nového účastníka a změnila formát

www.hokejostroh.czV úterý 20. června se uskutečnil v Brně aktiv Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína se zástupci jednotlivých klubů. Byl schválen nový formát soutěže a proběhlo rozlosování jednotlivých kol. Krajské ligy se letos bude účastnit 9 týmů – HC Boskovice, Dynamiters Blansko HK, HC Lvi Břeclav, SK Prostějov 1913, HC SPARTAK Uherský Brod, HK Kroměříž, HC Uherské Hradiště, HOKEJ Uherský Ostroh a HC Brumov-Bylnice. Své působení v krajské lize ukončili TECHNIKA HOCKEY Brno (postup do II. ligy) a SHKM Hodonín B (z ekonomických důvodů). 

Základní část obsahuje 27 kol a nově se bude hrát tříkolově každý s každým. První kolo soutěže se odehraje během víkendu 16. – 17. září 2023, poslední kolo základní části je naplánováno na víkend 17. – 18. února 2024. Po ukončení základní části následuje vyřazovací část play-off, do které postoupí 8 týmů ze základní části. Čtvrtfinále se odehraje na dvě vítězná utkání, semifinále a finále potom na tři vítězná utkání. Další novinkou je série o třetí místo, která se letos opět vrací do pravidel soutěže. Odehraje se pohárově. První utkání může skončit i nerozhodně, ve druhém se musí o vítězi série rozhodnout.

Vítěz play-off postoupí do kvalifikace o II. ligu.

HOKEJ Uherský Ostroh odehraje před zahájením soutěže i několik přípravných utkání s Rožnovem pod Radhoštěm, Brumovem-Bylnicí a Uherským Brodem. Termíny přípravných utkání budou upřesněny v průběhu července.