Vysoké vítězství v Boskovicích, skvělý gólman a netradiční hattrick

Výkony jako na horské dráze. Uherský Ostroh v sobotu porazil Boskovice v rámci 12. kola krajské ligy mužů vysoko a přesvědčivě 3:11. Utkání nabídlo týmový zodpovědný výkon, skvělé zákroky Kuby Zollpriestera nebo netradiční hattrick Víta Miky.

www.hokejostroh.czSkóre bylo otevřeno ve 13. minutě utkání opravdu zajímavým gólem, když po divokém ostřelování boskovické branky letěly nejprve všechny rány mimo, až nakonec Vít Mika nastřelil domácího obránce, od kterého se puk odrazil do vlastní branky – 0:1. V 17. minutě byli domácí potrestání menším trestem. Výhodu využil obránce Štěpán Vaněk a zvýšil při přesilovce na dvoubrankový náskok – 0:2. První třetina skončila za stavu 0:2.

www.hokejostroh.czDruhou část utkání zahájil hned v úvodní minutě Vít Mika svým druhým gólem – 0:3. O necelou minutu později navázal čtvrtým gólem zápasu Pavel Flora – 0:4. Dvěma rychlými slepenými brankami na začátku třetiny jsme soupeři výrazně odskočili. Ve 23. minutě se však podařilo prosadit poprvé i domácím. Zkušený David Šebek našel cestu za záda Zollpriestera – 1:4. Radost a naději Boskovic velmi rychle přerušil ještě ve stejné minutě první útok, který byl po několika týdnech poprvé kompletní. Martin Červenka přidal pátý gól – 1:5. Tím vyprovodil domácího gólmana Daniela Bechného, od 25. minuty střežil boskovickou branku Jan Külzer. Ve 25. minutě se znova přihlásil o slovo domácí tým. Štěpán Linka snížil na 2:5. O dvanáct vteřin později jsme dokázali dalším kuriózním gólem odskočit. V situaci dva na jednoho Vít Mika opět využil domácího hráče, když nastřelil jeho hokejku, od které se puk odrazil přímo do branky. Vít Mika si připsal hattrick a domácí tým druhý vlastní gól – 2:6 V 36. minutě přidal sedmou branku Jakub Zalubil – 2:7. Za domácí odpověděl v následující minutě naposled René Štrauch – 3:7. V 37. minutě se prosadil poprvé v utkání i třetí útok. Petr Flora zvýšil na 3:8. V 38. minutě přidal devátý gól Erik Juračka – 3:9. Následovalo několik dalších vyložených a neproměněných šancí, chvílemi to vypadalo, jako by desátý gól nikdo nechtěl dát. Během druhé třetiny jsme Boskovice zlomili sedmi brankami a do kabiny odcházeli za stavu 3:9.

www.hokejostroh.czNa třetí třetinu proběhlo u domácích opět střídání brankářů. Do hry se vrátil Bechný. V 50. minutě konečně padl desátý gól. Lumír Galuška zvýšil na 3:10. Závěrečnou jedenáctou branku přidal v 55. minutě Pavel Flora – 3:11. Nicméně šance nebyly jen na naší straně, mladý tým Boskovic byl někdy velmi nepříjemný a nebezpečný. Skvělý Jakub Zollpriester však ukázal svou zkušenost a kvalitu a několikrát předvedl neuvěřitelné zákroky.

Úspěch podpořilo taky to, že jsme vyhráli většinu vhazovaní, díky čemuž jsme byli od začátku utkání více na puku. Soupeře jsme taky výrazně přestříleli a hru rozložili do všech tří „pětek“, díky tomu měla po celou dobu zápasu vysoké tempo. Další utkání odehraje HOKEJ Uherský Ostroh na domácím ledě v neděli 26. listopadu 2023 od 17:00 proti Kroměříži.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Výsledek je jednoznačný, ale můžu říct, že mladíci z Boskovic byli velmi nebezpeční. Naši kluci podali velice soustředěný výkon, a hlavně jsme nebyli vylučovaní, což nás v minulých zápasech sráželo. Zatím jsou naše výkony jak na horské dráze. Odehrajeme jeden perfektní zápas a v zápětí další zápas nabídneme soupeři body na stříbrném podnose. Dnes bereme důležité tři body. Mužstvo podalo velice dobrý a soustředěný výkon podpořený výborným Kubou Zollpriesterem v brance.“

HC Boskovice vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:11 (0:2, 3:7, 0:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Vaněk, Zalubil L., Kukuliš, Rauš, Stuchlík M., Andrýsek – Mika, Červenka, Zalubil J., Flora Pa., Galuška L., Galuška L., Flora Pe., Fuga, Juračka, Hlůšek

Sestava BOS: Bechný, Külzer — Štefanik, Řehák, Brázda, Polzer, Fornál — Šmíd, Ošlejšek, Mikeš, Szemmelroth, Štrauch, Harásek, Adam, Langmann, Linka, Šebek

Branky a nahrávky: 23. Šebek (Štrauch, Linka), 25. Linka (Ošlejšek), 37. Štrauch (Linka) – 13. Mika, 17. Vaněk (Červenka, Zalubil L.), 21. Mika (Zalubil L.), 22. Flora Pa. (Galuška L.), 23. Červenka (Mika), 25. Mika, 36. Zalubil J. (Zalubil L., Červenka), 37. Flora Pe. (Stuchlík M., Juračka), 38. Juračka (Flora Pe., Fuga), 50. Galuška L. (Galuška V., Flora Pa.), 55. Flora Pa. (Rauš)

Vyloučení: 4:3