Ani podruhé v sezóně se s Prostějovem nepodařilo zvítězit

Ve čtvrtek bylo na programu 17. kolo krajské ligy mužů. Utkání v Prostějově rozhodla třetí třetina. V neděli doma přivítáme Uherské Hradiště.

www.hokejostroh.czProstějov se ujal vedení už v 1. minutě utkání. Puk velmi pomalu a nešťastně protlačil mezi gólmanovými betony Jakub Čuřík – 1:0. Ve druhé minutě jsme získali první přesilovku a šanci na vyrovnání. Napoprvé se nepodařilo, nicméně v 5. minutě domácí faulovali znova. Tentokrát už se prostějovského gólmana Micku podařilo překonat. Vít Mika zůstal nehlídaný v levém kruhu a po přihrávce Kuby Zalubila zakončoval téměř do odkryté brány – 1:1. V 19. minutě se vedení dokonce přeneslo na naši stranu. Pavel Flora projel přes všechny domácí obránce a bekhendem zakončil – 2:1. Prostějov ještě dokázal před závěrem úvodní části stav srovnat. Střelu Marka Černoška od modré tečoval Michal Černý – 2:2.

Hned v úvodu druhé třetiny jsme si vedení vzali zpět. Ve 22. minutě přidal svůj druhý gól Pavel Flora – 2:3. V 30. minutě potrestali domácí naše časté vylučování a při hře 5 na 3 znova srovnali stav. Přesilovku využil svým druhým gólem v utkání Jakub Čuřík – 3:3.

V 43. minutě se Prostějov ujal vedení. Jan Kropáč skóroval dělovkou od modré – 4:3. Závěrečný gól padl v 54. minutě z hokejky Michala Černého, který si v utkání připsal třetí bod. Nejprve jsme se dostali do velké šance v útočném pásmu, po zblokování přihrávky našich útočníků se však domácí dostali do přečíslení 2 na 1 a zakončili – 5:3. Vzali jsme oddechový čas, nicméně manko už se do konce utkání nepodařilo dohnat.

Prostějov nad námi zvítězil i podruhé v sezóně, opět stejným výsledkem 5:3, stejně jako při utkání v Uherském Ostrohu rozhodla třetí třetina. V neděli nás čeká další domácí zápas, tentokrát proti Uherskému Hradišti. Soupeři ještě něco dlužíme za naši nečekanou porážku na jeho ledě. Utkání startuje v 17:00.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Vstup do zápasu se nám nepovedl. Hned v první minutě jsme dostali nešťastnou branku. Kluky to nesrazilo a dokázali reagovat vyrovnáním a vedením 1:2. Po druhé třetině byl stav 3:3. Hrál se vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, rozhodně jsme nehráli žádný ustrašený hokej. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit aktivní hrou. Škoda, že jsme na začátku třetí třetiny inkasovali branku v oslabení. Musím říct, že rozhodčí na nás měl trošku jiný metr než na zákroky domácích. Kluci se snažili, i ve třetí třetině jsme si vytvořili několik vyložených šancí, bohužel nebyli jsme tak kvalitní v zakončení, jako zkušený soupeř, to rozhodlo zápas.“

SK Prostějov 1913 vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Sestava UO: Sestava: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Rauš, Man, Kukuliš, Andrýsek, Rusňák - Mika, Zalubil J., Červenka, Galuška V., Galuška L., Flora Pa., Stránský, Juračka, Flora Pe., Fuga, Hlůšek

Sestava PRO: Micka (Sedlář) — Pokorný, Beutl, Houdek, Liška, Kropáč, Černošek, Masare — Berčák, Černý, Pěcha, Čuřík, Vyroubal, Duba, Fiala, Novosad, Píchal, Tábor

Branky a nahrávky: 1. Čuřík (Fiala), 20. Černý (Černošek, Čuřík), 30. Čuřík (Černý), 43. Kropáč (Černošek, Čuřík), 54. Černý (Čuřík, Fiala) – 6. Mika (Zalubil J., Zalubil L.), 19. Flora Pa. (Rauš, Galuška V.), 22. Flora Pa. (Galuška V.)

Vyloučení: 5:7