Další nevydařené utkání, Hradiště odváží z Ostrohu všechny body

Body z odvety slováckého derby opět získávají Hradišťané. Náš tým si připsal už osmou prohru.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplDo utkání nezasáhl Vít Mika, který se zranil po zásahu pukem při rozbruslení. Skóre utkání otevřel první trefou v 18. minutě Filip Stránský, když se dostal do brejkové situace a po přihrávce Lumíra Galušky ujížděl sám proti Dolíškovi, který v loňské sezóně hájil branku našeho týmu – 1:0. Poslední dvě minuty úvodní části si hosté zahráli první přesilovku, která se z části přenesla i do druhé třetiny.

Oslabení jsme přečkali bez obdržené branky. Hradiště ale vzápětí ve 24. minutě srovnalo, když Josef Koranda v situaci 2 na 1 našel místo pod gólmanovými betony – 1:1. Následně jsme získali přesilovku 5 na 3. Šanci jsme nevyužili, navíc jsme ji ztratili naším faulem. V 32. minutě se hosté ujali vedení. V útočném pásmu jsme ztratili puk, ujal se ho Martin Bezděk, sám projel celé hřiště a zakončil – 1:2.

Vyrovnat se podařilo v 53. minutě. Jakub Zalubil dorazil odražený puk po střele Pavla Flory – 2:2. Následovalo opět několik vyložených šancí, které se nepodařilo proměnit. O vítězi utkání rozhodl Robin Tischer v čase 59:42 nahozením od modré čáry, puk propadl až do naší branky – 2:3.

S Uherským Hradištěm jsme prohráli i podruhé a aktuálně zažíváme výsledkově nejhorší sezónu od ročníku 2014/2015. Po osmnácti odehraných kolech máme na kontě 8 vítězství a 8 proher.

Dvě třetiny základní části jsou za námi. Ve druhém kole jsme přesně kopírovali výsledky z prvního kola. Teď je před námi závěrečné třetí kolo, které zahájíme utkáním s Brumovem ve čtvrtek 4. ledna 2024 od 18:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„V hokeji o vítězství rozhodují vstřelené branky. Nehraje se na vyložené šance. Když nedáváte vyložené šance, je to voda na mlýn nadšeně bojujícímu soupeři. Přesně tohle se nám opět s Hradištěm stalo. Během zápasu jsme zkoušeli různé varianty složení útoků. Ve třetí třetině jsme měli nespočet tutovek, mohli jsme zápas otočit, bohužel v koncovce jsme byli nemohoucí. Když už jsme tam vyrovnání doslova protlačili, tak si necháme chvilku před koncem dát úplně zbytečnou branku. Dnes nebyl náš den.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Uherské Hradiště 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Vaněk, Zalubil L., Rauš, Kukuliš, Rusňák, Man - Mika, Zalubil Jak., Červenka, Galuška L., Galuška V., Flora Pa., Flora Pe., Juračka, Stránský, Fuga, Hlůšek, Zalubil Jan, Polehňa

Sestava UH: O. Dolíška — O. Mišťúrik, R. Tischer, Z. Fridrich, V. Pippal, M. Řezníček — M. Borot, M. Skřivánek, F. Januška, M. Bezděk, F. Petřík, J. Koranda, A. Witoš, J. Forman, A. Větříšek

Branky a nahrávky: 18. Stránský (Galuška L.), 53. Zalubil Jak. (Flora Pa., Galuška V.) – 24. Koranda (Bezděk, Pippal), 32. Bezděk (Tischer, Koranda), 60. Tischer (Januška, Větříšek)

Vyloučení: 4:5 (+ TS proti UO)