Vysoké vítězství nad Brumovem a čtyři trefy Filipa Stránského

Třetí část základní části krajské ligy zahájil A-tým vítězně. Čtyřmi brankami přispěl k vítězství Filip Stránský. Tři body za vítězství 9:1 nad Brumovem-Bylnicí zůstávají v Uherském Ostrohu.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplSkóre utkání otevřel ve 3. minutě úvodní části po špatné rozehrávce hostů v obranném pásmu Erik Juračka – 1:0. V utkání nás opět trápilo časté vylučování. První trest jsme obdrželi v 8. minutě, v 9. následoval hned další. Oslabení ve třech hráčích jsme ubránili a ve 14. minutě udeřili podruhé. Pavel Flora vystřelil z mezikruží a prostřelil brumovského mladého gólmana Čadu – 2:0.  V 19. minutě využil naši první přesilovku Filip Stránský a svou dělovkou z pravého kruhu zahájil své čtvrteční čtyřbrankové tažení – 3:0.

Druhou třetinu otevřel gólově ve 23. minutě Vít Mika. Ze středního pásma sám projel přes všechny brumovské hráče a vymetl šibenici – 4:0. Následovaly další dvě přesilovky Brumova, tu druhou využil v 29. minutě Lukáš Lysák a poprvé za hosty skóroval – 4:1. Po dalším čtyřminutovém oslabení přidal pátý gól v 38. minutě Filip Stránský svou druhou trefou – 5:1.

V 42. minutě padl další gól z hokejky Filipa Stránského. Hattrick zpečetil trefou při přečíslení tři na dva – 6:1. V 52. minutě hosté nejprve promarnili svou šanci při brejkové situaci, na druhou stranu se vydal náš první útok, který zajistil sedmý gól domácího týmu. Martin Červenka zakončoval z pravého kruhu téměř do odkryté branky – 7:1. V 56. minutě podruhé v utkání skóroval Vít Mika, když po přihrávce Lukáše Zalubila opět projel bez komplikací z obranného pásma a našel mezeru pod vyrážečkou Čady – 8:1. V poslední minutě utkání získali hosté přesilovku a šanci zmírnit brankové manko. Tu nevyužili, naopak ve vlastním oslabení se prosadil druhý útok a Filip Stránský tak mohl přidat čtvrtý gól v utkání – 9:1.

Další utkání odehrajeme v sobotu 6. ledna od 17:00 proti Blansku na půdě soupeře. Doma se potom A-tým představí v neděli 14. ledna od 17:00 proti Boskovicím.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Dnes jsme museli doma vyhrát, jinou variantu jsme si nepřipoušteli. Podle předpokladu Brumov zlobil, ve druhé třetině jsme mu darovali zbytečně přesilové hry. Oslabení jsme přečkali, svůj úkol a cíl splnili, přidali jsme k tomu celkem solidní nálož branek. Jako střelce musím dnes vyzvednout Filipa Stránského, autora čtyř branek. V brance nás jistil spolehlivý Kuba Zollpriester.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Brumov-Bylnice 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Vaněk, Zalubil L., Stuchlík M., Rauš, Rusňák, Andrýsek, Kukuliš - Mika, Zalubil J., Červenka, Galuška L., Flora Pa., Stránský, Flora Pe., Juračka, Galuška V., Hlůšek, Polehňa

Sestava BB: Čada — Lysák T., Vaněk, Mojžíš, Lysák M., Krůžela, Pigulevskyi — Pavlůsek, Macháč, Sopek, Lysák L., Lysák A., Bumbál, Dekleva, Střelec

Branky a nahrávky: 3. Juračka (Galuška V., Flora Pe.), 14. Flora Pa. (Galuška L.), 19. Stránský (Flora Pa., Galuška L.), 23. Mika (Juračka), 38. Stránský (Galuška V., Juračka), 42. Stránský (Galuška L., Rauš), 52. Červenka (Mika, Zalubil J.), 56. Mika (Zalubil L.), 60. Stránský (Flora Pa., Galuška L.) – 29. Lysák L. (Lysák M.)

Vyloučení: 8:5