Ivan Klauda na vlastní žádost odstoupil ze své pozice u týmu mužů

Ivan Klauda na vlastní žádost odstoupil ze své pozice u týmu mužů. V rozhovoru se dozvíte podrobnosti a důvody přerušení půsebení v A-týmu.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplIvane, proč ses tak nečekaně rozhodl přerušit své působení u mužů?
Samozřejmě toto nebylo rozhodnutí z minuty na minutu. Sezóna se nějak vyvíjí a všichni vidíme, že ne úplně podle představ. Jsem přesvědčen jako každý rok, že náš tým má 100% kvalitu na nejvyšší možné cíle. Vždy jsem chtěl jako hlavní trenér s asistenty a týmem každý zápas vyhrát a každou sezónu vyhrát. Snažili jsme se pro vítězství dělat maximum, a to po celou dobu sezóny. Celkový výsledek sezóny se skládá z maličkostí, ty se postupně skládají jak mozaika a buď postupně vše do sebe zapadá a dostaví se výsledek, a nebo nezapadá a něco se musí změnit. Nejhorší pro všechny je, když se nedaří a neděláte pro změnu nic nebo málo. Toto platí jak ve sportu, tak v soukromém nebo pracovním životě. Přes Vánoce žádná výrazná změna v týmu nenastala, a tak jsme se rozhodl, že ji vezmu na sebe. Svým rozhodnutím chci uvolnit ruce hlavnímu trenérovi, aby mohl naplno a jen podle sebe ovlivňovat tým a posunout ho do nejvyšších pater tabulky, kam patří. Týmu naopak, aby svému trenérovi věřil a plnil jeho pokyny. Tak se projev hry zlepšil a začali jsme pravidelně vyhrávat. Hráči musí být naladěni na trenéra a trenér na hráče, pokud to tak je, tak se výsledek vždy dostaví.

Jaká bude teď tvoje práce pro HOKEJ Uherský Ostroh?
Jako šéftrenér mládeže se budu samozřejmě více věnovat mládeži, připravovat nový projekt pro talentovanou mládež klubů v našem okolí, o kterém podrobnosti teprve budeme zveřejňovat. Budu chodit na více tréninků a zápasů mládeže všech kategorií a cca těch 10 hodin týdně, co jsem trávil u mužů, budu opět trávit na zimním stadionu nebo v Relax 21. Co se mužů týká, tak budu samozřejmě dál sledovat jejich zápasy, budu soukromě jezdit i na ty venkovní, ale už pouze jako funkcionář klubu a sledovat zápasy z tribuny. Samozřejmě jsem ochotný kdykoliv hlavnímu trenérovi říci svůj názor na hru, hráče, případně kdyby byla potřeba, tak zaskočit na tréninku, ale momentálně opravdu už jen na požádání trenéra.

Proč jsi toto rozhodnutí oznámil nečekaně těsně před zápasem s Brumovem? Nemohl jsi tak negativně ovlivnit hráče a výsledek zápasu?
Na taková rozhodnutí není nikdy vhodná doba. Kdo už v životě dělal důležitá rozhodnutí, ať už v práci někoho propouštěl, měnil zaměstnání, nebo se i v partnerství chtěl s někým rozejít, tak nikdy nevidíte tu vhodnou dobu na taková rozhodnutí.  Vyčkáváte, vyčkáváte, čas běží, nedaří se dál, atmosféra houstne a často to potom končí hádkou nebo rozvázáním přátelství. Já mám Romana Uhříčka stále za kamaráda, všechny kluky v šatně taky a kdybych tak neudělal před zápasem s Brumovem, který je mimochodem nejslabší tým ligy a nic jiného než výhra nepřipadala v úvahu, tak bych to musel říct na tréninku před zápasem s Blanskem a s ním se nám letos opravdu nedařilo. Před Blanskem by toto moje rozhodnutí mohlo daleko více ovlivnit výsledek zápasu a nechtěl jsem, aby se tak stalo. Řekl bych to takto, "člověk lituje nejvíce věcí, které chtěl udělat a neudělal". A já mám opravdu velký zájem a cíl, aby naši muži začali zase pravidelně vyhrávat. Tým je od loňska posílen o velmi kvalitního brankáře Jakuba Zollpriestera, vrátil se bývalý kapitán a velmi platný hráč na ledě a do kabiny Vilda Galuška. Taky už celkem pravidelně hraje Michal Stuchlík. I z tohoto důvodu jsem přesvědčen, že letošní tým mužů by měl opět bojovat a mít cíle ty nejvyšší. V základní skupině už skončíme nejlépe na 3. místě, nicméně play-off může obraz sezóny výrazně pozitivně ovlivnit. Proto si myslím, že jsem své oznámení řekl v tu nejlepší možnou dobu a stále je spousta času sezónu zakončit pozitivně!