Další tři body za vítězství v Blansku, Jakub Zalubil si připsal hattrick

V sobotu 6. ledna bylo na programu 20. kolo krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína, které nabídlo třetí letošní střet s Blanskem. Za vítězství 5:8 bereme tři body, hattrickem se blýskl Jakub Zalubil.

www.hokejostroh.czDo utkání jsme nastoupili bez tří stabilních hráčů. Kvůli zranění chyběli Filip Stránský, Erik Juračka a Štěpán Vaněk. Zápas zahájil ve 4. minutě Vít Mika, který svou trefou zajistil naše vedení – 0:1. V 15. minutě za domácí srovnal Jiří Šmahel – 1:1. V 17. minutě ale znova zaúřadovala, tentokrát při přesilovce, naše první lajna a po gólu Jakuba Zalubila vrátila vedení zpět na stranu Uherského Ostrohu. Po první třetině se tak odcházelo do kabin za stavu 1:2.

www.hokejostroh.czÚvod druhé třetiny nám příliš nevyšel, už ve druhé minutě prostřední části dokázalo Blansko opět srovnat. Jiří Šmahel za domácí skóroval podruhé – 2:2.  V 25. minutě se soupeř dostal do oslabení, přesilovku využila opět první lajna. Vít Mika přidal svou druhou trefu v utkání – 2:3. O dvě minuty později za Dynamiters srovnal Richard Majola – 3:3. V 32. minutě se dokonce domácí poprvé ujali vedení po gólu Marka Antoňů – 4:3. Druhá třetina skončila nepříznivě 3:1 ve prospěch Blanska.

www.hokejostroh.czDo třetí třetiny jsme vstoupili s jasným cílem ukončit krizi a vedení vzít zpět na svou stranu. V 44. minutě skóroval Lumír Galuška a zajistil tak důležitou vyrovnávací branku - 4:4. V 49. minutě domácí špatně vystřídali a obdrželi trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku využil Jakub Zalubil a svým druhým gólem v utkání zajistil jednobrankový náskok – 4:5. V 55. minutě jsme po další trefě Kuby Zalubila, kterou zakončil svůj první letošní hattrick, odskočili o dvě branky a získali větší klid ve hře – 4:6. V 58. minutě navíc Dynamiters faulovali, a tak se mohlo zdát, že je rozhodnuto. V čase 58:32 ale hlavní rozhodčí potrestal dvouminutovým trestem i náš tým. Blanenští pocítili naději, vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Riskantní tah se vydařil a v čase 59:04 soupeř vstřelil pátý gól – 5:6. Hra bez domácího brankáře pokračovala dál, v čase 59:27 ale definitivně rozhodl Lukáš Zalubil sedmým gólem přes celé hřiště do prázdné brány – 5:7. Patnáct vteřin před koncem jsme získali opět přesilovku. V poslední vteřině ji využil Pavel Flora a zvýšil na konečných 5:8.

Na třetí pokus jsme s Blanskem dokázali zvítězit a v tabulce krajské ligy se tak posunuli na třetí místo. Další kolo odehrajeme v neděli 14. ledna od 17:00 proti Boskovicím na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Přijďte nás podpořit!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Poslední dobu se kolem nás šířila negativní atmosféra. Rozhodli jsme se, že změníme myšlení a zaměříme se na pozitiva, která nám tato sezóna přinesla. Dnes jsme zkusili upravit systém hry, který by seděl na uspávací a zároveň velice nebezpečný styl hokeje, který Blansko praktikuje. Kluci rychle pochopili. Z role jsme na chvíli vypadli ve druhé třetině, kdy jsme naším nedůrazem umožnili soupeři jít do vedení. Ve třetí třetině jsme hráli trpělivě a čekali na své šance, které jsme využili. Kluci dnes odvedli kus poctivé práce, zaslouží za předvedený výkon pochvalu.“

Dynamiters Blansko HK vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:8 (1:2, 3:1, 1:5)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Rusňák, Andrýsek, Man - Mika, Zalubil J., Červenka, Galuška L., Galuška V., Flora Pe., Flora Pe., Hlůšek, Zalubil Jan, Polehňa

Sestava BLA: Šenk (Sedlák) — Antoňů, Němec, Rašovský, Pilát, Hussein, Verner, Sedláček — Král, Kubíček, Müller, Malý, Majola, Grünwald, Kuběna, Šmahel

Branky a nahrávky: 15. Šmahel (Majola), 22. Šmahel (Rašovský, Majola), 29. Majola (Sedláček), 32. Antoňů (Malý), 60. Verner (Kubíček, Grünwald) – 4. Mika (Zalubil L.), 17. Zalubil Jak. (Mika, Zalubil L.), 27. Mika (Zalubil L., Červenka), 44. Galuška L. (Flora Pa., Galuška V.), 51. Zalubil Jak. (Mika, Červenka), 55. Zalubil Jak. (Červenka), 60. Zalubil L., 60. Flora Pa. (Galuška V.)

Vyloučení: 8:3