První čtvrtfinálový bod putuje k soupeři, odveta v pátek v Břeclavi

Ve středu 21. února 2024 se odehrálo první čtvrtfinále krajské ligy mužů. Po nevydařeném utkání putuje první bod k soupeři. Odvetné utkání v pátek v Břeclavi.

FOTO: Slovácký deník/Libor Koplwww.hokejostroh.czV úvodu utkání proběhlo poděkování dlouholetému manažerovi klubu Bronislavu Zápařkovi, který v minulém roce ukončil působení ve své funkci. Byl předán speciální dres a vhodil úvodní buly.

Skóre utkání bylo otevřeno až ve druhé části první třetiny. V její polovině jsme promarnili dvě přesilové hry. V 15. minutě se dostal do brejku kapitán Břeclavi Marek Papp a poprvé překonal ostrožského gólmana Zollpriestera – 0:1. V 18. minutě se na druhou stranu rozjel Vít Mika po dlouhé přihrávce Lukáše Zalubila a srovnal skóre utkání – 1:1. Do konce první třetiny se stav nezměnil.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplVe 25. minutě se po špatné rozehrávce v obranném pásmu hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, Dominik Směřička vrátil vedení zpět na stranu lvů – 1:2. Vyrovnání přišlo v 28. minutě při přesilovce 5/3, když hosté obdrželi dva tresty za zdržování hry vyhozením puku. Filip Stránský propálil Chvátala – 2:2. Následně se podařilo ubránit dvě oslabení. V 38. minutě zajistil vedení Uherského Ostrohu poprvé v utkání Vít Mika – 3:2. Hosté ale dvanáct vteřin před koncem třetiny dokázali srovnat po druhém gólu břeclavského kapitána Pappa – 3:3.

V prvním střídání závěrečné části si lvi vzali vedení zpět. Kristian Lokaj přesně trefil odraz od zadního mantinelu a zakončil do odkryté brány – 3:4. V 46. minutě zvýšil při břeclavské přesilovce na 3:5 Jan Vaverka trefou nad beton téměř z nulového úhlu. V 57. minutě přidal poslední gól zápasu Michal Gabriška – 3:6.

www.hokejostroh.czPo nevydařeném úvodním utkání čtvrtfinálové série putuje první bod do Břeclavi. Odvetné utkání se odehraje v pátek od 18:00 v břeclavské FOSFA aréně, kde musíme zvítězit, abychom sérii prodloužili k nedělnímu rozhodujícímu utkání, které by se odehrálo od 17:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Přijeďte nás podpořit, pro vítězství uděláme maximum.

Děkujeme všem fanouškům za podporu, především dětem z mládežnických kategorií, které si vytvořily na utkání speciální transparenty a fandili až do poslední vteřiny.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„I když se začátek zápasu nevyvíjel v náš prospěch, dokázali jsme jít do vedení 3:2. Bohužel jsme zbytečně inkasovali dvanáct sekund před koncem druhé třetiny. Nevyšel nám ani začátek třetí třetiny, kdy jsme již ve dvanácté vteřině darovali naší chybou soupeři vedení. Dnes jsme dělali v defenzivní fázi velké množství chyb, soupeř toho využil. V pátek nás čeká v Břeclavi druhá půle našeho souboje. Věříme, že vrátíme sérii do Ostrohu.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Lvi Fosfa Břeclav 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák – Mika, Červenka, Zalubil J., Stránský, Flora Pa., Galuška L., Flora Pe., Galuška V., Juračka, Fuga, Polehňa

Sestava BŘE: Chvátal (Michálek) — Vaněk, Čaněk, Dora, Rýpar, Göndör, Směřička, Kruták, Burian — Jajcay, Hrbatý, Javůrek, Nešpor, Abazaj, Jurica, Juránek, Ambrož, Gabriška, Vaverka, Lokaj, Papp

Branky a nahrávky: 18. Mika (Zalubil L.), 28. Stránský (Mika, Flora Pa.), 38. Mika (Zalubil J., Červenka) – 16. Papp (Rýpar, Hrbatý), 25. Směřička (Lokaj, Hrbatý), 40. Papp (Lokaj, Hrbatý), 41. Lokaj (Hrbatý, Dora), 46. Vaverka (Jajcay, Burian), 57. Gabriška (Hrbatý, Papp)

Vyloučení: 5:7