Sezóna je u konce, do semifinále postupuje Břeclav

V neděli 25. února se odehrálo třetí rozhodující čtvrtfinálové utkání. Úspěšnější byla Břeclav a postupuje do semifinále. Pro Uherský Ostroh sezóna skončila po vysoké porážce 2:8.

breclavDo utkání vstoupil lépe domácí tým. Hned v úvodu se naskytlo několik vyložených šancí, zůstaly ale bez zakončení. Na druhé straně se do brejku dostal hostující Kristian Lokaj, v souboji se Zollpriesterem ale neuspěl. V 6. minutě jsme přečkali první oslabení. Ve 13. minutě jsme se dostali do přečíslení dva na jednoho, Lumír Galuška našel mezeru mezi Chvátalovými betony – 1:0. V 16. minutě srovnal Kamil Rýpar, když poslal další střelu mezi brankářské betony – 1:1. V 18. jsme ještě získali přesilovku, zůstala bez využití.

Úvod druhé třetiny naopak patřil hostům. Podobně jako v několika předchozích utkáních jsme opět inkasovali ihned po úvodním buly. Čtyřicet vteřin po vhazování slavili lvi druhý gól. Filip Hrbatý zakončil po rychlé přihrávce z pravého rohu – 1:2. Ve 24. minutě přidal Marek Göndör další trefu, tentokrát při přesilovce – 1:3. V 36. minutě vystřelil Adam Kukuliš od modré čáry a připsal si tak první gól v letošní sezóně – 2:3. Naději na obrat hosté zlomili v 38. minutě druhým gólem Göndöra – 2:4.

Třetí třetina patřila břeclavským lvům. V 43. minutě skóroval Kristian Lokaj, když spolu s Hrbatým překonali oba naše obránce – 2:5. V 53. minutě jsme ztratili puk v obranném pásmu, Ondřej Ling přidal šestý gól, bekhendovou trefou. O minutu později se prosadil Andreas Jajcay při situaci dva na jednoho – 2:7. Sedmnáct vteřin před závěrečnou sirénou Jajcay upravil skóre při přesilovce na konečných 2:8.

Sezóna pro nás skončila. Do semifinále postupuje Břeclav, která si zahraje proti Prostějovu. Děkujeme všem fanouškům za vytvoření skvělé atmosféry, i přesto, že se zápas nevyvíjel podle našich představ. V základní části nám patří konečné třetí místo. Po několika letech zůstáváme v play-off bez medaile.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhrříček):
„Utkání se mi hodnotí těžko. Uvědomovali jsme si jeho důležitost. Ze začátku zápasu jsme neproměnili pár šancí. Snažili jsme se hrát jednoduše. Bohužel Břeclav dokázala naše chyby trestat. My jsme naráželi na dnes velice těžce překonatelného Chvátala. K dobrému výkonu jsme mu pomohli i našim menším důrazem v zakončení. Neřeším výšku skóre, není podstatná, protože v závěrečné fázi už jsme hru otevřeli. Musím konstatovat, že Břeclav na play-off poskládala solidní mužstvo. V defenzivní části působili zkušeněji a klidněji. Bohužel v play-off je defenziva velice důležitá. Po třetím místě v základní části a rychlém vypadnutí v play-off v nás zůstává pocit nedodělané práce. Bohužel i takový je hokej. V play-off, rozhoduje momentální forma a detaily. Klukům i přes vypadnutí musím poděkovat za nasazení a bojovnost.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Lvi Fosfa Břeclav 2:8 (1:1, 1:3, 0:4)

Sestava UO: J. Zollpriester (J. Holý) — A. Rusňák, A. Kukuliš, M. Rauš, M. Peterka, T. Andrýsek, L. Zalubil — M. Červenka, J. Zalubil, P. Flora, E. Juračka, V. Mika, O. Polehňa, F. Fuga, P. Flora, F. Stránský, V. Galuška, L. Galuška

Sestava BŘE: Chvátal (Michálek) — Vaněk, Čaněk, Rýpar, Göndör, Směřička, Dora — Jurica, Gabriška, Papp, Ambrož, Ling, Juránek, Lokaj, Nešpor, Jajcay, Vaverka, Svoboda, Hrbatý

Branky a nahrávky: 13. Galuška L. (Flora Pe.), 36. Kukuliš (Zalubil J., Mika) – 16. Rýpar (Vaverka, Ling), 21. Hrbatý (Papp), 24. Göndör (Gabriška), 38. Göndör (Papp, Hrbatý), 43. Lokaj (Hrbatý), 53. Ling (Směřička), 54. Jajcay (Gabriška), 60. Jajcay (Vaněk)

Vyloučení: 3:3