Těsnou výhru ze třetího kola krajské ligy slaví Kroměříž

Ve čtvrtek 26. září 2024 zvítězila Kroměříž ve vyrovnaném utkání v rámci třetího kola krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína těsně o jednu branku. Úvodní odskočení hostů, srovnání, skvělé teče, emoce nebo bitka, to vše nabídl první domácí zápas.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplV 5. minutě získali hosté první přesilovku, ta se podařila ubránit, nicméně o minutu později otevřel skóre utkání kroměřížský Dominik Matula. Hanáci využili špatné domácí rozehrávky v obranném pásmu – 0:1. Do několika šancí se na druhou stranu dostali i domácí, zakončit ani využít přesilovku v závěru první třetiny se nepodařilo.

Ve 26. minutě se Kroměříž dostala do přečíslení 3 na 2, z levého kruhu se pokusil zakončit Jiří Podešva, ostrožský gólman střelu betonem vyrazil, puk ale do branky doklepl Patrik Augustín – 0:2. Minutu po druhém gólu zvýšil náskok hostů Patrik Zavřel střelou z pravého kruhu – 0:3. V 29. minutě byl před brankou připraven a nikým nebráněný Jakub Zalubil. Využil situace a vstřel první domácí gól – 1:3. Dvoubrankový náskok si Hanáci vzali zpět v 33. minutě, když při přečíslení 2 na 1 zakončil téměř do prázdné branky Lukáš Kaukič. V 35. minutě ale snížil Erik Juračka, když tečoval střelu Adama Rusňáka od modré čáry – 2:4. V 36. minutě našel před brankou odrazený puk Lumír Galuška a svou trefou využil přesilovku – 3:4. Domácí tlak nabíral na síle, hosté v závěrečné minutě druhé třetiny znova faulovali. Srovnat se ale v prostřední části nepodařilo, do třetí třetiny se s početní výhodou přeneslo i jednobrankové manko.

V první minutě závěrečné části proměnil přesilovku další skvělou tečí Erik Juračka a vyrovnal stav utkání na 4:4. Následně se podařilo ubránit kroměřížskou přesilovku. V 45. minutě ale skóroval Michal Romančík a vrátil vedení zpět na hostující stranu – 4:5. V 48. minutě padlo několik trestů na obou stranách. Výsledkem bylo čtyřminutové oslabení, které se opět podařilo ubránit. Dalšího vyrovnávacího gólu už se ale fanoušci nedočkali. Kroměříž si odvezla z Uherského Ostrohu tři body a drží druhé místo tabulky.

Další utkání odehrajeme v sobotu 28. září 2024 od 17:00 na ledě břeclavských lvů. Upozorňujeme fanoušky, že z důvodu konání kulturní akce v areálu pod břeclavským zámkem nebude možné přijet autem na parkoviště zimního stadionu.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Jiří Šolc):
„Diváci viděli kvalitní utkání. V zápase bylo všechno. Emoce, branky, bitka. Myslím, že se lidé bavili. Naši fandové jsou bohužel smutní, protože jsme prohráli. Pro nás je pozitivní, že se ve hře objevovaly věci, které trénujeme. Na ledě jsme teprve měsíc, ale kluci věří naší vizi. Pokud budou takto dál pokračovat a zlepšovat se, můžeme být velmi úspěšní. Máme se od čeho odpíchnout do další práce. Góly jsme neinkasovali pro to, že bychom byli pod tlakem, spíš to byly takové drobné nepřesnosti, někdy se třeba stala individuální chyba, přišla zbrklost, nerozhodnost. Soupeř nás nijak nepřehrál. Ba naopak i my jsme měli hodně šancí. Dali jsme ale o gól méně než hosté, kteří byli šťastnější. Jsem rád, že to kluci nezabalili a pořád hráli. V obrat jsme věřili. Značí to o charakteru mužstva.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Vaněk, Kukuliš, Stuchlík, Rauš M., Rusňák, Andrýsek, Žák — Stránský, Flora Pa., Galuška L., Červenka, Zalubil Jak., Janás, Flora Pe., Juračka, Fuga

Sestava KRO: Fajgl (Haronik) — Augustín, Foltýn, Liss, Rosendorf, Opravil, Strýček, Vávra — Jurča, Laciga, Kaukič, Matula, Světlík, Podešva, Hradil, Hubík, Romančík, Zavřel, Jelínek

Branky a nahrávky: 29. Zalubil Jak. (Červenka, Rauš M.), 35. Juračka (Rusňák, Fuga), 36. Galuška L. (Stránský, Vaněk), 41. Juračka (Stránský, Galuška L.) – 6. Matula (Kaukič, Jurča), 26. Augustín (Podešva, Hradil), 27. Zavřel (Světlík, Jurča), 33. Kaukič (Romančík, Hradil), 45. Romančík (Podešva, Vávra)