Premiérové starty, hattrick a vítězství nad Boskovicemi

Páté kolo krajské ligy mužů nabídlo v neděli 6. října domácí duel s Boskovicemi. K vysokému vítězství přispěl hattrickem Filip Stránský. Premiérové utkání má za sebou v letošní sezóně Vít Mika a Vilém Galuška. Utkání se odehrálo na kompletní čtyři útoky.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplDo nedělního utkání nastoupil náš tým se čtyřmi útoky. V utkání se poprvé v sezóně představili i Vít Mika a Vilém Galuška. Do zápasu vstoupil lépe domácí tým, v první třetině se hosté velmi těžko dostávali ze svého obranného pásma. Skvělý gólman hostů však zakončit nedovolil. Smůla v koncovce byla prolomena až v 19. minutě první třetiny. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu puk přebral Martin Červenka a otevřel skóre utkání - 1:0. První část zápasu skončila pouze jednobrankovým rozdílem.

V 26. minutě hlavní rozhodčí poprvé vylučoval. Uherský Ostroh tak získal první početní výhodu. Přesilovku se využít nepodařilo, nicméně krátce po uplynutí prvního trestu hosté špatně vystřídali a za hru v šesti zaznamenali další menší trest. Početní výhodu využil ve svém premiérovém utkání Vít Mika, když překonal boskovického brankáře Bechného – 2:0.  Třetí zásah přidal v 33. minutě Petr Flora tečováním střely Adama Kukuliše od modré čáry – 3:0. V 39. minutě se k úspěšným střelcům přidal i Jakub Zalubil a zvýšil bekhendovou střelou na 4:0. Hned v dalším střídání, 25 vteřin po čtvrtém gólu, v demolici Boskovic pokračoval Filip Stránský. Ocitl se sám v pravém kruhu, odkud dělovkou prostřelil hostujícího gólmana – 5:0.

Minutu po startu třetí třetiny přidal Filip Stránský svou druhou trefu v utkání – 6:0. V 50. minutě poprvé skórovali i hosté. Roman Bednář se po naší chybě v obraně dostal až k Zolpriesterovi a dotlačil puk až za brankovou čáru – 6:1. V 56. minutě zakončil Filip Stránský svůj hattrick třetí trefou z levého kruhu – 7:1. Hosté o patnáct vteřin později snížili po brance Lukáše Šmída na konečných 7:2.

Děkujeme fanouškům za podporu, další utkání odehrajeme v sobotu 12. října 2024 od 17:00 v Blansku. Následující domácí utkání proběhne ve čtvrtek 17. října 2024 od 18:00 proti Uherskému Brodu.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Jiří Šolc):
„I když nám chyběl nemocný Janás, mohli jsme si dovolit hrát celé utkání na kompletní čtyři útoky a tři obrané dvojice, což bylo pozitivní, protože jsme celých šedesát minut měli sílu. Od začátku jsme byli lepším týmem. Boskovicím ale v první polovině utkání skvěle zachytal brankář, který hosty držel. Soupeř měl taky nějaké šance z brejků. Ty ale vyřešil náš gólman Zollpriester. Jak jsme dali na 2:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Kluci navýšili vedení a zbytek utkání si pohlídali.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Boskovice 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Sestava UO: Zollpriester (Peprník) — Vaněk, Kukuliš, Stuchlík M., Rauš M., Rusňák, Peterka — Červenka, Zalubil Jak., Fuga, Stránský, Galuška L., Flora Pa., Flora Pe., Juračka, Halík, Mika, Procházka, Galuška V.

Sestava BOS: Bechný (Jablunka) — Bořil, Řehák, Buchal, Pavliš, Hruška, Řepa — Bednář, Novotný, Mikeš, Pelikán, Milotinský, Linka, Laurenčík, Šmíd, Adam, Harásek, Ošlejšek

Branky a nahrávky: 19. Červenka (Zalubil Jak.), 29. Mika (Stránský, Zollpriester), 33. Flora Pe. (Kukuliš, Juračka), 38. Zalubil Jak. (Červenka, Kukuliš), 39. Stránský (Galuška L., Flora Pa.), 42. Stránský (Flora Pa.), 56. Stránský (Galuška L.) – 50. Bednář (Šmíd), 56. Šmíd (Bednář, Adam)

Vyloučení: 3:5