V Blansku rozhodovaly nájezdy, vítězství vystřelil Stránský

Tříbrankový náskok, ztráta vedení a rozhodnutí až v nájezdech. A-tým v sobotu 12. října v 6. kole krajské ligy remizoval v Blansku. Vítězný nájezd si připsal Filip Stránský. Ve čtvrtek přivítáme doma Uherský Brod.

hokejostroh.czPrvní třetina nabídla vyrovnaný souboj s šancemi na obou stranách. Skóre utkání otevřeli Dynamiters v 11. minutě. Stanislav Sedláček vstřelil první gól Blanska po přihrávce zpoza branky – 0:1. Odpověď ostrožského týmu na sebe však nenechala dlouho čekat. David Janás ještě ve stejné minutě srovnal po nahrávce od domácích obránců – 1:1. Blansko získalo do konce úvodní části dvě přesilovky. Ty se podařilo ubránit a stav po první třetině tak zůstal nerozhodný.

V 25. minutě zajistil vedení Uherského Ostrohu Erik Juračka, když prostřelil domácího gólmana z mezikruží po přihrávce zpoza branky – 1:2. V 28. minutě navázal třetím gólem Jakub Zalubil. V přečíslení 2 na 1 zakončil a zvýšil na dvoubrankový náskok – 1:3. V 30. minutě skóroval podruhé v utkání Erik Juračka, tentokrát trefou téměř z nulového úhlu – 1:4. V 35. minutě využil přesilovku domácí kapitán Sedláček, když zachytil vyhození puku na modré čáře a přesnou střelou zmírnil blanenské manko na 2:4. O necelou minutu později našel mezeru mezi betony ostrožského gólmana Fuerpass - 3:4. V 39. minutě vyrovnal Grünwald tečováním střely Sedláčka od modré – 4:4. Šestnáct vteřin před sirénou vrátil vedení zpět na stranu hostů druhá lajna. Pavel Flora trefou mezi betony upravil skóre na 4:5.

V 52. minutě vyrovnal za domácí Vojtěch Malý, využil tak další přesilovku domácích. Do konce základní hrací doby už se stav nezměnil, následovalo prodloužení, do kterého jsme vstoupili v početní výhodě, jelikož se přenesla minuta z trestu domácích v závěru třetí třetiny.

Většinu prodloužení byl puk v držení Ostrožanů, naskytlo se i několik vyložených šancí, nicméně vítězný gól se v pětiminutovém nastavení vstřelit nepodařilo. Rozhodnutí o vítězi padlo až v samostatných nájezdech. Zollpriestera překonal pouze domácí Sedláček. Bod navíc zajistili úspěšnými trefami Jakub Zalubil a Filip Stránský.

Za vítězství v Blansku si připisujeme dva body do tabulky krajské ligy. V dalším kole čeká náš tým domácí slovácké derby proti Uherskému Brodu. Přijďte podpořit Uherský Ostroh ve čtvrtek 17. října 2024 v 18:00!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Jiří Šolc):
"Nejsem spokojený. Takto zkušený mančaft si musí zápas za stavu 4:1 pohlídat. V Blansku jsme zbytečně nechali bod. Za nepříznivého stavu jsme se zvedli a v koncovce byli velmi efektivní. Bohužel během pár minut soupeř po nahodilých akcích srovnal skóre na 4:4, což by se nemělo stávat. Na konci se to tahalo, závěr byl zbytečně nervózní. Soupeř má v sestavě starší a zkušené hráče, spoléhá spíše na brejky. Domácí nás párkrát zamkli v obranném pásmu, měli jsme to ale celkem dobře pokryté. Z tohoto jsme góly nedostali. Branky padly spíše po našich hloupých chybách. Nebylo to tím, že by nás soupeř přehrál. Navíc jsme měli spoustu vyloučení."

Dynamiters Blansko HK vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:6 sn. (1:1, 3:4, 1:0 – 0:0)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Vaněk, Peterka — Červenka, Zalubil Jak., Flora P., Juračka, Janás, Fuga, Stránský, Halík, Galuška L., Polehňa

Sestava BLA: Šenk (Sedlák) — Antoňů, Němec, Majola, Rašovský, Sedláček, Verner — Šmahel, Müller, Černý, Fuerpass, Omelka, Malý, Jílek, Grünwald, Kuběna, Medřický, Král

Branky a nahrávky: 11. Sedláček (Müller), 35. Sedláček (Král, Medřický), 36. Fuerpass (Malý), 39. Grünwald (Sedláček, Müller), 52. Malý (Grünwald, Medřický) – 11. Janás (Zalubil J.), 25. Juračka (Halík, Peterka), 28. Zalubil Jak. (Halík, Fuga), 30. Juračka (Galuška), 40. Flora Pa. (Galuška L., Rauš), rozh. náj. Stránský

Vyloučení: 2:6