Derby pro Ostroh, Broďané odjeli s krutou porážkou

V rámci 7. kola krajské ligy mužů proběhlo ve čtvrtek 17. října 2024 první domácí slovácké derby. Rychlý start, hattrick Viléma Galušky po roce, čtyři trefy Filipa Stránského a závěrečná demolice. Uherský Brod odjíždí z Ostrohu s vysokou porážkou 11:4.

hokejostroh.czFOTO: Slovácký deník/Libor KoplUtkání mělo poměrně rychlý a ostrý start. Už třináct vteřin po úvodním buly skóroval David Janás při vůbec první akci slováckého derby v přečíslení 3 na 2. Druhou asistenci v sezóně si připsal ostrožský gólman Jakub Zollpriester – 1:0. V 18. minutě hosté obdrželi dvouminutový trest za krosček, následně další menší trest za nesportovní chování. Naskytla se tak příležitost zvýšit náskok při početní výhodě. V 19. minutě využil přesilovku 5 na 3 Pavel Flora – 2:0. Ve stejné minutě navázal další přesilovkovou trefou Filip Stránský – 3:0.

I do druhé části utkání vstoupili lépe Ostrožané. V 23. minutě se po dlouhé přihrávce z obranného pásma dostal do brejkové situace Vít Mika a v samostatném úniku překonal brodského brankáře Málka – 4:0. Ve 25. minutě rozhodčí vylučoval naopak na domácí straně. Na trestné lavici se potkali hned dva hráči. Tentokrát získali šanci v podobě početní výhody 5 na 3 hosté. Přesilovku naplno využili. Nejprve se trefil Kotek, o půlminuty později Macharáček, Uherský Brod snížil na 2:4. Dotahování soupeře přinutilo hlavního trenéra Šolce k šáhnutí po oddechovém času, po kterém se hra poměrně uklidnila. Po ubránění dalšího oslabení vstřelil v 32. minutě důležitý pátý gól Vilém Galuška. V poslední minutě druhé třetiny jsme se dostali do dalšího oslabení se třemi hráči na ledě. Tentokrát ale Broďané zakončit nedokázali.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplPo vypršení trestů z prostřední části utkání pokračoval ve svém tažení Vilém Galuška, když zkušeně objel branku zezadu, zakončil a zvýšil tak na čtyřbrankový náskok – 6:2. Přesně o minutu později proměnil z mezikruží střelou nad lapačku Filip Stránský – 7:2. V 54. minutě za hosty snížil při přesilovce Richard Vaculín – 7:3. Na odpověď se ale nečekalo dlouho. V 55. minutě se ocitl před brankou nehlídaný Vilém Galuška a zakončil tak svůj hattrick, který naposled zaznamenal před rokem při stejném domácím čtvrtečním utkání proti Uherskému Brodu v polovině října – 8:3. V 58. minutě se ozvali hosté naposled, když se při přesilovce prosadil Šiller – 8:4. Závěrečné dvě minuty patřily jednoznačně domácím hráčům. V 59. minutě přidal devátý gól Martin Červenka, o dvacet vteřin později přidal Filip Stránský svou třetí trefu v utkání a sedm vteřin před závěrečnou sirénou dokonce čtvrtou. Konečné skóre se zastavilo v poměru 11:4 pro Uherský Ostroh.

Slovácké derby tedy má svého vítěze a tři body zůstávají doma. Náš tým se aktuálně nachází na druhé příčce tabulky pouze jeden bod za vedoucí Kroměříží. Po čtvrteční demolici rivala z Uherského Brodu patří Filipu Stránskému první pozice v kanadském bodování celé krajské ligy.

Všem fanouškům děkujeme za hlasitou podporu. Další utkání odehrajeme v sobotu 19. října od 17:00 v Brumově-Bylnici. Ve středu 23. října nás potom čeká dohrávka 1. kola proti Prostějovu. Utkání startuje v 18:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu.

„Vysoké vítězství mě těší, ale utkání pro nás v žádném případě nebylo jednoduché. Rozjížděli jsme se pomalu, v úvodu střetnutí jsme nebyli v tempu. Pomohl nám gól na 5:2. Po něm jsme se uklidnili a ve zbytku zápasu dominovali. V závěru už se vůbec nebránilo. Hrálo se nahoru a dolů. Byli jsme efektivní, proměňovali šance. Pomohlo nám, že jsme hráli na čtyři formace. V závěru jsme měli dost sil a na ledě dominovali. Výsledek je hezký, ale znovu opakuji, že utkání bylo dlouho vyrovnané a my proměňovali šance.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC SPARTAK Uherský Brod 11:4 (3:0, 2:2, 6:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Stuchlík, Rauš M., Vaněk, Peterka, Kukuliš, Rusňák – Janás, Zalubil Jak., Červenka, Galuška L., Stránský, Flora Pa., Flora Pe., Galuška V., Fuga, Halík, Juračka, Mika

Sestava UB: Málek (Vrága) — Kollár, Tomek, Diviš, Budil, Uhříček, Kadlčík — Vaněk, Stiksa, Šobáň, Macharáček, Kotek, Šiller, Kočica, Vaculín, Klusák, Bujáček

Branky a nahrávky: 1. Janás (Červenka, Zollpriester), 19. Flora Pa. (Stránský, Juračka), 19. Stránský (Flora Pa., Galuška L.), 23. Mika (Kukuliš), 33. Galuška V. (Fuga), 43. Galuška V. (Flora Pe., Halík), 44. Stránský (Galuška L.), 55. Galuška V. (Flora Pe., Fuga), 59. Červenka (Zalubil Jak., Janás), 59. Stránský (Flora Pa., Galuška L.), 60. Stránský (Flora Pa.) – 26. Kotek (Kočica, Stiksa), 27. Macharáček (Šiller, Uhříček), 53. Vaculín (Kollár, Šiller), 58. Šiller (Vaněk, Kollár)

Vyloučení: 11:7