Body z dohrávky prvního kola bere Prostějov, odveta příští víkend

Ve středu 23. října 2024 se odehrálo na zimním stadionu v Uherském Ostrohu odložené 1. kolo krajské ligy. Z utkání vyšel vítězně Prostějov. Jediný domácí gól vstřelil Vilém Galuška. Další domácí utkání proběhne se slavnostním otevřením zimního stadionu po rekonstrukci.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplV úvodu utkání hosté dvakrát faulovali. Dvě po sobě jdoucí přesilovky se ale i přes několik vyložených šancí nepodařilo využít. Následovala početní výhoda Prostějova, ani soupeř přesilovku neproměnil. Skóre utkání otevřel Prostějov v 16. minutě. Kapitán Duba zajistil svou trefou vedení hostů – 0:1. Pár vteřin před koncem první třetiny ještě hosté navýšili svůj náskok na 0:2 po brance Petra Koloucha.

Ve druhé třetiny naopak těžil ze hry více domácí tým. Ve 22. minutě se dostal Prostějov do oslabení. Dvouminutová výhoda zůstala ale opět bez gólu. Poprvé se za Uherský Ostroh trefil až v 38. minutě Vilém Galuška a snížil na 1:2. Rozjetý tým ale zastavilo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě při špatném střídání. Prostějov sice ve své přesilovce neskóroval, nicméně nepodařilo se ani vyrovnání z domácí strany.

Na začátku třetí třetiny přišel další menší trest pro Uherský Ostroh. Soupeř výhodu opět nevyužil. Deset vteřin po uplynutí oslabení ale prostějovský Korhoň zvýšil na 1:3. Soupeř se brankou opět nakopl ke hře a v 53. minutě po naší chybě v obranném pásmu odskočil po trefě Berčáka na 1:4. Veškeré naděje na vyrovnání ukončilo další oslabení v 57. minutě.

I kvůli neproměňování vyložených šancí Prostějov odvezl z dohrávky prvního kola krajské ligy všechny body. O víkendu čeká náš tým volné kolo, další utkání odehrajeme v neděli 3. listopadu 2024 v Prostějově. Odveta startuje v 17:00. Následující domácí utkání proběhne v neděli 10. listopadu proti Uherskému Hradišti, během utkání zároveň proběhne Slavnostní otevření zimního stadionu po rekonstrukci, které bylo v září odloženo kvůli povodním.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Jiří Šolc):
„Výsledek je možná krutý, ale svým způsobem zasloužený. Hosté si počkali na naše chyby, které potrestali. Naopak my jsme nebyli v koncovce tak efektivní jako v posledních zápasech. Začali jsme zbytečně ustrašeně a ze soupeře měli přehnaný respekt. V úvodu utkání nám chybělo sebevědomí. Mohli jsme být daleko agresivnější a určovat ráz utkání. Postupně jsme se dostávali do tempa, vytvářeli jsme si i šance, ale dali z nich jenom jeden gól, což je málo.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. SK Prostějov 1913 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Sestva UO: Zollpriester (Holý) — Stuchlík, Vaněk, Peterka, Kukuliš, Rusňák – Janás, Zalubil Jak., Červenka, Galuška L., Stránský, Flora Pa., Flora Pe., Galuška V., Fuga, Halík, Juračka, Mika

Sestava PRO: Sedlář (Švach) — Beutl, Pírek, Pokorný, Řepa, Kasal, Černošek, Kropáč — Svoboda, Koutný, Píchal, Čuřík, Kolouch, Duba, Novosad, Korhoň, Šilhavý, Berčák

Vyloučení: 5:4