Žáci začali novou sezónu v derby s Uherským Hradištěm

20180915 115446Po šesti odehraných přípravných zápasech, vstoupili naši žáci do nové sezony 2018/19. A ostrý start lépe vyšel mladším žákům. V okresním derby svému soupeři jasně dokazovali, co se naučili a natrénovali během letní přípravy. Naprosto jasně ho vyprovodili domů s výsledkem 17 : 2. Starší žáci svůj zápas odehráli se stejným skóre, jen v obráceném pořadí. Utkání starších by se v divadelním představení mohlo jmenovat „Jak je důležité míti svého Filipa (tedy Patrika)“, a toho Ostrožané v týmu neměli. Je to stále jen žákovská liga, kde se ukazuje, jak jeden rozdílový hráč může ovlivnit celé utkání.    

Mladší žáci:

Kluci do utkání vstoupili dobře rozehraní z přípravných utkání s Kroměříží, Uh. Brodem a Břeclaví, kdy tyto soupeře jasně přehráli a bavili se hokejem. Ve stejném duchu pokračovali i v prvním mistrovském utkání. Lépe bruslili, nahrávali si a jejich kombinace často končily gólem. Soupeř chvílemi nevěděl, kam dřív skočit, do naší třetiny se dostával jen ojediněle a naši gólmani byli většinou studení jak leklá ryba. Zato naši hráči se hokejem bavili. První dějství skončilo jednoznačně 7:0. Ve druhé třetině jsme lehce povolili a dokonce po skrumáži dovolili soupeři skórovat, ale i přesto po dvou třetinách na ukazateli svítil stav 11:1. Po úpravě ledu jsme zase začali více bruslit, nahrávat si a začali nám opět padat góly, a to jsme ještě v utkání měli nebývalou smůlu, kdy jsme nastřelili 10x břevno nebo tyčku. Kluci v poslední třetině nastříleli opět sedm gólů, i když ten poslední byl po nešťastné teči do vlastní sítě. Za potlesku rodičů a diváků jsme zvítězili 17:2.

Slovo trenéra: "Jasné utkání, ve kterém si zaslouží všichni pochvalu nejenom za výkon, ale i za to, že za jasného stavu nezačali sólovat a hráli kolektivně. Doufáme, že si góly schovali i do dalších utkání. Výborný start do soutěže, jen tak dále…"

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 17:2 (7:0, 4:1, 6:1)

Branky: Polehňa Vojta 5x, Dobřecký Adam 3 x, Vlk Filip 3x, Kočica Vojta 2x, Korbel Adam 1x, Jestřabík Tomáš 1x, Stuchlík Patrik 1x, Wasserbauer Marek 1x, 

Asistence: Dobřecký Adam 5 x, Lisý Matúš 4x, Vlk Filip 4x, Jestřabík Tomáš 3x, Stuchlík Patrik 3x, Korbel Adam 2x, Žák Darek 1x, Nevídal Dominik 1x.

 

20180915 123445Starší žáci:

Starší žáci narazili ve svém prvním utkání na velmi silného soupeře.  Bylo to vidět v prvních dvou třetinách, kdy jsme zaostávali za soupeřovými klíčovými hráči ve všech činnostech.

Až v závěrečném dějství soupeř hrající pouze s deseti hráči polevil, a hra i skóre se srovnalo. Klukům nelze upřít snahu, bohužel příliš velký respekt k některým soupeřovým hráčům, byl jejich největší brzdou. Snad se z toho poučí pro příští zápasy.

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 2:17 (0:5, 0:9, 2:3)

Branky: Smetana Václav 1x, Lekeš Jan 1x

Asistence: Mrázek David 1x, Mach Adam 1x.

Slovo trenéra: "Kluky je třeba pochválit za nasazení a bojovnost. Je to však pouze hokej ve kterém někdo musí prohrát. Důležité je, že nesmí v hlavě prohrávat už před zápasem. Vysokou porážku musí hodit za hlavu, a hlavně je potřeba kvalitně připravit na následné utkání, ve kterém je další šance na vítězství."