Žáci bojovali s Uherským Brodem i Zlínem

20180927 174437Ostrožští žáci nejprve v dalším derby přivítali našeho okresního rivala z Uherského Brodu, následně zajížděli na horkou půdu zlínských Beranů. Mladší žáci své soupeře jasně přehráli ve všech směrech a v obou utkáních zvítězili. Starší žáci to měli o hodně těžší. Na své premiérové vítězství se museli hodně nadřít, ale zabojovali a dílo se podařilo. Ve Zlíně pak odehráli skvělé utkání, ve kterém několikrát vedli, ale nakonec při závěrečné powerplay nevyrovnali a navíc ještě inkasovali.

Mladší žáci:

Mladší žáci vstoupili do domácího zápasu s Brodem velmi aktivně a již v páté minutě vedli 2:0. Svého soupeře jasně přehrávali. Chvílemi, hlavně první pětka, soupeře vůbec nepouštěla z jeho obranného pásma. I přes drtivou převahu se nám, ale nepodařilo vstřelit více branek. Zato soupeř s ojedinělých návštěv našeho pásma dokázal dvakrát skórovat a srovnat stav. To bylo ale z jeho strany v utkání všechno. Od poloviny druhé části kluci přidali na obrátkách a za deset minut soupeři nasázeli 6 branek. A v tomto tempu odehráli i celou závěrečnou část, když soupeřovo konto zatížili dalšími 4 góly a celkově zvítězili 12:4.

Slovo trenéra:V utkání s Brodem dostali příležitost i kluci ze širšího kádru. Je těžké hráče namotivovat tak, aby hráli naplno i se soupeřem, kterého v přípravě vždy porazili rozdílem třídy. Z toho pramenilo, že své brankové šance nedokázali realizovat s potřebným důrazem a proto góly nedávali, čehož častokráte využil soupeř ke svým rychlým protiútokům“.

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 12:4

Branky: Dobřecký Adam 2x, Lisý Matúš 2x, Stuchlík Patrik 2x, Jagoš Filip 2x, Vlk Filip 1x, Kočica Vojta 1x, Wasserbauer Marek 1x, Jestřabík Tomáš 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 3x, Polehňa Vojta 2x, Jestřabík Tomáš 1x, Stuchlík Patrik 1x ,  Wasserbauer Marek 1x.

V souboji dvou neporažených celků, naši mladíci ve Zlíně jasně dominovali hned od první minuty, kdy vstřelili úvodní branku. I když soupeř v zápětí srovnal, bylo to z jeho strany v zápase všechno. Dál se už prosazovali jen naši borci, zvlášť Matúš Lisý, který jakožto obránce, zatížil soupeřovo konto 5 brankami. Po druhé části narostlo skóre až na 9:1. V závěrečném dějství kluci nepolevovali ve své hře. Dobře bruslili i kombinovali a svého soupeře nepouštěli do žádných brankových příležitostí. Celkové skóre se zastavilo na výsledku 1:14.

Slovo trenéra:Oproti zápasu s Brodem jsme na soupeře vlétli od začátku, nic neponechali náhodě a přítomným rodičům v Čajka aréně předvedli hodně ze svého umu. Odměnou jim byl potlesk za pěkné akce a vstřelené branky.“

PSG Berani Zlín – HOKEJ Uherský Ostroh 1:14

Branky: Lisý Matúš 5x, Vlk Filip 4x, Dobřecký Adam 2x, Jestřabík Tomáš 2x, Stuchlík Patrik 1x,

Asistence: Dobřecký Adam 4x, Kočica Vojta 4x, Lisý Matúš 2x, Wasserbauer Marek 2x, Korbel Adam 1x, Polehňa Vojta 1x, Jestřabík Tomáš 1x, Stuchlík Patrik 1x, Žák Darek 1x,

Starší žáci:

20180927 174329 kopieStarší žáci se na své první vítězství hodně nadřeli, nakonec ale slavili první výhru. I když byli hokejovější, soupeř na ně vyrukoval dobrým pohybem a hrou do těla, což našim dělalo docela problémy. Po prvním dějství, kdy oba soupeři nastřelili shodně 3x tyčky, se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Druhá třetina z hlediska vývoje zápasu byla rozhodující. Naštěstí ji naši borci ovládli 4:2. V závěru utkání soupeř vstřelil kontaktní gól a zdramatizoval utkání. Výsledek jsme si již pohlídali a při hře hostů bez brankáře přidali pojistku na 6:4.

Slovo trenéra:Utkání s Brodem nám ukázalo, že musíme neustále hrát naplno a že nic nedostaneme zadarmo. Doufáme, že vybojované vítězství hráče nakopne do dalších utkání.“

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 6:4

Branky: Kos Lukáš 2x, Smetana Václav 1x, Zalubil Honza 1x, Krupka Tomáš 1x, Mrázek David 1x,

Asistence: Lekeš Jan 2x, Pěchula Filip 1x, Smetana Václav 1x, Mach Adam 1x.

Do zápasu ve Zlíně starší žáci vstoupili skvěle a po hezkých gólech šli do vedení 2:0. Houževnatý soupeř, ale naše kluky zamkl v pásmu a třemi góly v řadě otočil vedení na svoji stranu. My ještě v závěru třetiny stačíme srovnat na 3:3, ale kluci už jsou možná myšlenkami v šatně, když soupeř dvakrát využije naše zaváhání a bere si těsně před první sirénou dvoubrankové vedení zpět. Do druhé třetiny přeskládaná sestava zabojuje a utkání má dobrý spád. V polovině utkání během půlminuty srovnáváme na 5:5 a soupeře nepouštíme z pásma. Místo našeho gólu, ale přichází chyba a branka soupeře. A hned za ní další. Až těsně před koncem druhého dějství stahujeme na rozdíl jednoho gólu. V závěrečné části se ještě snažíme o obrat. Opět snižujeme na rozdíl jediného gólu a při power play se snažíme vyrovnat. Máme tlak i šanci, ale chybí větší důraz před brankou. Toho využívá zlínský tým a skóruje do opuštěné klece.

Slovo trenéra:Utkání mělo dobrou úroveň, bylo nahoru dolů a stejně tak se měnilo skóre. Škoda jen, že jsme neměli větší důraz před soupeřovou brankou. Remíz by byla pro nás zaslouženým výsledkem.“

PSG Berani Zlín – HOKEJ Uherský Ostroh 10:8

Branky: Mrázek David 2x, Smetana Václav 2x, Kukuliš 1x, Zalubil Honza 1x, Krupka Tomáš 1x, Lekeš 1x

Asistence: Kos Lukáš 2x, Stuchlík 2x, Lekeš Jan 2x, Pěchula Filip 1x, Kukuliš Adam 1x, Smetana Václav 1x, Lekeš 1x, Krupka Tomáš 1x,