Mladší žáci stále bez ztráty kytičky

IMG 0335O víkendu mladší žáky čekalo náročné dvoukolo. Nejprve v souboji dvou neporažených celků doma přivítali VHK Vsetín, v neděli zajížděli na led do Kroměříže. Naše mladé pušky přehrály oba své soupeře a po pátém kole zůstávají jediným týmem soutěže, který ještě neztratil body.

VHK Vsetín:

Souboj dvou vedoucích celků soutěže přinesl velmi dobrý, rychlý, kombinační hokej, ve kterém naši borci proměnili své šance a zvítězili. Soupeř ze Vsetína byl velmi kvalitním a vyrovnaným protivníkem, který hlavně v první třetině velmi dobře bruslil, agresivně napadal, někdy bohužel až za hranici pravidel soutěže mladších žáků, což se mu vymstilo, protože byl často vylučovaný a naši mladíci přesilovky dokázali proměnit. Excelovala hlavně naše první pětka, která se postarala o všechny branky. Soupeře v některých akcích svými kombinacemi a přihrávkami doslova rozebrala a výsledkem byly hezké góly, mnohdy do prázdné brány. Kromě první pětky jsme se mohli opřít o vynikající výkon našeho gólmana Daniela Kuči.

IMG 0332Slovo trenéra: „Výborné utkání, ve kterém kluci museli hrát konečně naplno a nemohli vypustit žádný souboj. Soupeř byl rovněž skvělý, hrál hodně tvrdě do těla, což se v této věkové kategorii považuje za fauly, které se pak pískají. My jsme nabídnuté přesilovky dokázali využít. V první části nás za vyrovnaného stavu podržel gólman, pak jsme rozhodli krásnými gólovými akcemi. Škoda, že nehrajeme s tak kvalitním soupeřem každé utkání. Náš jednoznačně nejlepší zápas nové sezony.“

 

HOKEJ Uherský Ostroh – VHK Vsetín 8:2 (2:0, 3:2, 3:0)

 Branky: Dobřecký Adam 3x, Kočica Vojta 2x, Lisý Matúš 2x, Vlk Filip 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 3x, Lisý Matúš 3x, Vlk Filip 3x, Kočica Vojta 2x, Korbel Adam 1x,

 

HK Kroměříž:

 V Kroměříži bylo utkání přesným opakem sobotního duelu se Vsetínem. Proti mladšímu ročníku kroměřížských Sršňů jsme nechali dvě hlavní opory hrát za starší žáky a hra bez nich byla dvě třetiny doslova katastrofická. Nedokázali jsme soupeře přehrát a vůbec nic se nám nedařilo. A když už jsme se dostali do nějaké šance, vychytal nás velmi dobře chytající kroměřížský brankář.  Po zcela bezzubé první třetině jsme prohrávali 2:0. Druhé dějství bylo jen o malinko lepší, podařilo se nám dát dva góly, ale soupeř nám odskočil opět do vedení 3:2. Až po důrazném pohovoru o přestávce jsme se do soupeře trochu zakousli a výsledkem bylo otočení skóre v náš prospěch. I díky výbornému výkonu dnes našeho nejlepšího hráče gólmana Dana Nevídala, který v poslední části zlikvidoval několik obrovských šancí domácích, nakonec vítězíme 3: 5 a zůstáváme nadále jediným neporaženým celkem v soutěži.

Slovo trenéra: „Z naší strany to byl nejslabší výkon této sezóny. Byli jsme pomalejší, puky nám odskakovaly, přihrávky byly nepřesné, chyběl důraz i přesnost v zakončení. Na tohle utkání musíme co nejrychleji zapomenout. Ale je potřeba se z něj ponaučit, hlavně v tom, že nesmíme neustále spoléhat, že to někdo druhý vezme na sebe a rozhodne. Každý hráč musí v tréninku a zápase vynaložit maximální úsilí, aby byl prospěšný svému týmu, dokázal pomoci svým výkonem kamarádům a případně kvalitně zastoupil spoluhráče.“

HK Kroměříž – HOKEJ Uherský Ostroh   3:5 (2:0, 1:2, 0:3)

Branky: Vlk Filip 3x, Stuchlík Patrik 2x

Asistence: Kočica Vojta 2x, Wasserbauer Marek 1x, Nevídal Dominik 1x, Polehňa Vojta 1x

 

Mladší žáci nastupují v sestavě:

Brankáři: Kuča Daniel, Nevídal Dan

Hráči: Lisý Matúš, Korbel Adam, Wasserbauer Marek, Žák Darek, Můčka Tomáš, Dobřecký Adam, Stuchlík Patrik, Polehňa Vojta, Zálešák Lukáš, Vlk Filip, Kočica Vojta, Jestřabík Tomáš, Žufánek Antonín, Nevídal Dominik, Jagoš Filip, Švédík Matyáš.

Trenéři: Petr Korbel, Aleš Dobřecký

 

Tabulka Ligy Mladších Žáků po 5. kole:

Pořadí

Klub

U

V

Re

P

   Skóre

Rozdíl

Body

1.

HOKEJ Uherský Ostroh

5

5

0

0

56

12

(44)

10

2.

Valašský hokejový klub

5

4

0

1

43

18

(25)

8

3.

PSG Berani Zlín

5

4

0

1

35

32

(3)

8

4.

HC Spartak Uherský Brod

5

2

0

3

33

32

(1)

4

5.

HC Brumov – Bylnice

5

2

0

3

26

30

(-4)

4

6.

Bobři Valašské Meziříčí

5

1

0

4

31

31

(0)

2

7.

HK Kroměříž

5

1

0

4

13

44

(-31)

2

8.

HC Uherské Hradiště

5

1

0

4

11

49

(-38)

2