První multisportovní turnaj proběhl v Uherském Ostrohu, děti se náramně bavily

IMG 3917Sportovní všestrannost je kvalitním základem pro většinu kolektivních sportů. Tohle všechno vědí v Uherském Ostrohu, kde místní hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh uspořádal první z turnajů ve více druzích sportu. Nejmenší hráči z řad hokejové přípravky druhých a prvních tříd (ročníky 2011 a mladší) vystřídali led zimního stadionu s tělocvičnou místní základní školy, kde se utkali v minibasketbalu a minikopané. 
IMG 3908Turnaje, pořádaného 27. října, den před svátkem 100 let vzniku Československého státu, se účastnily týmy ze Zlína, Uherského Hradiště a domácího Ostrohu. Každý klub vyslal do turnaje dvě družstva, která spolu bojovala ve třech druzích kolektivních her navýsost čestně a nejdůležitější ze všeho byla dobrá zábava a touha si zahrát. 
Více jak sedmdesát malých hokejových adeptů (kluků i holek) ve všech sportech ukazovalo své statečné srdce a touhu po vítězství, i když se výsledky vůbec nepočítaly. Zlatou medaili za vynaložené úsilí a snahu nakonec získal každý účastník turnaje.

Závěrem bych chtěl jen potvrdit slova sportovních odborníků, kteří všem rodičům radí pro jejich děti pokud možno, co nejvšestrannější sportovní přípravu. Je důležité vyzkoušet si více sportů, neboť každý tříbí jiný specifický druh dovednosti a následně se může ukázat, ve kterém se dítěti bude nejlépe dařit. A náš turnaj nám opět ukázal, jakou cestou bychom měli jít...  

Děkujeme všem zúčastněným za parádní turnaj a hlavně trenérům, kteří krásně motivovali své svěřence ke sportovním výkonům a fandili jim při každém pěkném hodu, dobrém kopu, či parádní akci... 

Už se těšíme na další akci, kdy si to "rozdáme" zase v jiných sportech.

IMG 3914 IMG 3934IMG 3945IMG 3928IMG 3911