Žáci sehráli derby s Uherským Hradištěm a Brodem

20181103 130121Naši mladší a starší žáci mají za sebou první čtvrtinu své soutěže. Mladší kralují na čele spolu se Vsetínem, starší se drží s minimální ztrátou na šestém místě. Druhou čtvrtinu jsme začali opět s našimi okresními rivaly, tentokrát na jejich ledě. Mladší své zápasy vyhráli, i když s Uherským Brodem museli bojovat až do závěrečné sirény. Starší v zápase s Hradištěm oproti prvnímu duelu prokázali obrovské zlepšení a sahali alespoň po bodu, v Brodě naopak po velké převaze, dostali lekci z produktivity a padli o jeden gól.

Mladší žáci:

HC Uherské Hradiště:

Kluci začali parádně a hned v první minutě to bylo již 2:0. Soupeře převyšovali ve všech herních činnostech, a i v bruslení. Každou třetinu se nám podařilo dát pět branek. Soupeře jsme do šancí téměř nepouštěli a dovolili mu vstřelit čestný gól až v posledních pěti minutách.

Slovo trenéra:Jasné utkání, ve kterém jsme na domácí vlétli od první minuty a jasně je přehráli. Naši hráči sázeli jeden gól za druhým a soupeři dovolili skórovat až v posledních pěti minutách.“

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh 2:15 (0:5, 0:5, 2:5)

Branky: Vlk Filip 5x, Jestřabík Tomáš 3x, Stuchlík Patrik 3x, Kočica Vojta 1x, Korbel Adam 1x, Nevídal Dominik 1x, Jagoš Filip.

Asistence: Vlk Filip 4x, Polehňa Vojta 2x, Korbel Adam 2x, Jestřabík Tomáš 1x, Žák Darek 1x, Nevídal Dominik 1x, Žák Darek 1x, Múčka Tomáš 1x, Žufánek Antonín 1x.

HC Spartak Uherský Brod

Ospalé brzké ráno předznamenalo i herní náladu.  Po celou první třetinu byli ostrožští kluci ještě v peřinách. Nebruslili, tahaly nohy i puky. I přesto, že jsme šli do vedení, soupeř srovnal. A tak to bylo celý zápas. I když jsme byli o trošičku hokejovější, nebyli jsme určitě lepším týmem, navíc jsme dělali spoustu chyb, hlavně v našem obranném pásmu. Jak obránci, tak i útočníci. Utkání pro nás skončilo šťastným výsledkem 7:6, když soupeři se v závěru se nepodařilo srovnat, ani při power play.

Slovo trenéra:Odchozené a podceněné utkání, ve kterém dostali příležitost i hráči z nejširšího kádru. Dnes byli našimi nejlepšími hráči oba brankáři, kteří chytili spoustu šancí soupeře, které vznikly po našich individuálních chybách.“

HC Spartak Uherský Brod – HOKEJ Uherský Ostroh 6:7 (0:1; 3:3; 3:3)

Branky: Vlk Filip 4x, Stuchlík Patrik 2x, Polehňa Vojta 1x

Asistence: Polehňa Vojta 2x, , Žák Darek 2x, Stuchlík Patrik 1x, Kočica Vojta 1x,

Jestřabík Tomáš 1x.

Starší žáci:

Starší žáci oproti prvnímu zápasu udělali obrovské zlepšení a v derby byli vyrovnaným soupeřem. Celou první třetinu se jim dařilo eliminovat soupeřovu první lajnu a ještě přidali gól. Přestože v druhé části soupeř otočil skóre, kluci znova zabojovali a srovnali. V posledním dějství nám se domácím podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek, který se nám daří snížit 4 minuty před koncem. V závěru máme tlak i šance, ale k touženému vyrovnání nepomůže ani naše závěrečná power play.

Slovo trenéra:Kluky je třeba pochválit za nasazení a bojovnost. Bohužel je to hokej. Dnes jsme sahali po bodu, který bychom si zasloužili.“

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh 7:6 (0:1; 3:2; 4:3)

Branky: Kukuliš Adam 2x, Krupka Tom 2x, Smetana Václav 1x, Lekeš Jan 1x.

Asistence: Smetana Václav 3x, Kukuliš Adam 1x, Peterka Martin 1x

Ostrožané do zápasu skvěle vstoupili a po dvou minutách vedli 2:0. Bohužel nepochopitelně přestali hrát, čehož využil dobře bruslící soupeř a otočil na 3:2 ve svůj prospěch. Přestože jsme měli většinou puk na svých hokejkách, nedokázali jsme se výrazněji prosadit v zakončení a nabídli soupeři šance, které trestal hlavně v přesilových hrách. Po druhém dějství tak byl nerozhodný stav 4:4. V poslední třetině máme několik šancí, kdy jedeme dva nebo tři na jednoho obránce, ale bohužel špatně řešíme zakončení a z ojedinělé střely soupeř skóruje a rozhoduje utkání.

Slovo trenéra: Měli jsme výborný začátek, bohužel rychle jsme se uspokojili a polevili hlavně v důrazu zakončení. Soupeř nám svým bruslením a nečistou hrou, kterou domácí rozhodčí tolerovali, dělal velké problémy a se štěstím vyhrál.“

HC Spartak Uherský Brod – HOKEJ Uherský Ostroh 5:4 (0:1; 1:2; 1:0)

Branky: Mrázek David 2x, Krupka Tom 1x, Kukuliš Adam 1x.

Asistence: Peterka Martin 2x, Procházka Marek 1x, Kukuliš Adam 1x,