Starší žáci porazili Zlín a Vsetín

20181125 173804Starší žáci zažili v dosavadním průběhu sezóny herně i výsledkově nejlepší víkend. Na domácím ledě nejprve v sobotu porazili zlínské Berany a posléze v neděli si v extraligovém čase od 17:30 vyšlápli na vsetínském Lapači na domácí borce. Z obou zápasů vyšli jako vítězové, když oběma valašským týmům naložili desítku.

HC Berani Zlín

Již v prvním utkání ve Zlíně kluci sahali po bodu a v sobotu to jasně napravili. Hráli velmi dobře, tlačili se směrem do soupeřovy brány a stříleli ze všech pozic. Velmi dobře nám zachytal brankář David Stašek, který nás podržel při soupeřových šancích. Do vedení 1:0 jsme šli již v první minutě a hned přidali další branku. Soupeř sice snížil, ale my jsme opět odskočili a do šatny se šlo za našeho vedení 4:2. Úprava ledu více vyhovovala soupeři, který ve druhé třetině snížil na rozdíl jednoho gólu 5:4. Závěrečná pasáž již patřila našemu týmu, který pěti góly utrhl těsné skóre a rozhodl utkání poměru 10:5 v náš prospěch.

Slovo trenéra: „Z naší strany asi jedno z nejlepších utkání této sezony. Dobře jsme s houževnatým soupeřem bruslili, přehrávali ho v osobních soubojích, a hlavně jsme řešili útočné situace střelbou na soupeřovu bránu, čímž nám tam padaly i góly. To proměňování šancí v minulých zápasech chybělo.“

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Berani Zlín 10:5  (4:2, 1:2, 5:1)

Branky: Smetana Václav 3x, Kukuliš Adam 2x, Zalubil Jan 1x, Dobřecký Adam 1x, Lekeš Jan 1x, Procházka Marek 1x.

Asistence: Kukuliš Adam 3x, Procházka Marek 2x, Smetana Václav 2x, Dobřecký Adam 1x, Zalubil Jan 1x, Lekeš Jan 1x, Peterka Martin 1x.

VHK Vsetín:

Ve Vsetíně jsme navázali na výborný výkon ze sobotního utkání se Zlínem a opět odcházeli jako vítězové. Rozhodující byla závěrečná třetina, kdy jsme odskočili na rozdíl pěti branek a výborný výkon podtrl náš brankář David Stašek, který byl jednoznačně našim nejlepším hráčem zápasu. Po první třetině jsme vedli pouze 0:2, když jsme dostávali do spousty příležitostí, ale proměnili pouze dvě. V druhém dějství jsme si stále udržovali vedení a na každý soupeřův gól odpověděli stejně. Před závěrečnou třetinou jsme tak vedli 3:5. V poslední třetině jsme soupeři nasypali čtyři góly a vytvořili si rozhodující náskok 3:9. I přesto, že soupeř korigoval, dotáhli jsme zápas do vítězství 6:10!

Slovo trenéra: „Hráči si zaslouží pochvalu za bojovný výkon. Základem byl výborný výkon gólmana Davida Staška a proměňování šancí. Kluci si šli od první minuty za vítězstvím, soupeře přehrávali a vytvářeli si spoustu brankových příležitostí, které nakonec i dokázali proměnit.“

VHK ROBE Vsetín – HOKEJ Uh. Ostroh 6:10 (0:2, 3:3, 3:5)

Branky: Smetana Václav 3x, Lekeš Jan 2x, Procházka Marek 2x, Kos Lukáš 1x, Krupka Tomáš 1x, Zalubil Jan 1x.

Asistence: Lekeš Jan 3x, Krupka Tomáš 2x, Smetana Václav 2x, Mach Adam 1x, Kukuliš Adam 1x, Zalubil Jan 1x, Procházka Marek 1x, Peterka Martin 1x.