Mladší žáci si upevnili vedení v žákovské soutěži

20190112 170000 kopieO víkendu mladší žáky čekalo dvoukolo s týmy z Valašska. Nejprve se v sobotu odpoledne představili na hlavním zlínském stadionu Luďka Čajky v souboji s domácími Berany a v neděli ráno přivítali na domácím ledě v duelu dvou lídrů soutěže, na čelo se dotahující VHK Vsetín. Oba zápasy naše mladé naděje nakonec úspěšně zvládli a upevnili si vedení v Lize mladších žáků Zlínského kraje.

PSG Berani Zlín

Utkání ve Zlíně na hlavním stadionu Luďka Čajky jsme nezačali nejlíp. Hned ve druhé minutě jsme od dobře bruslícího soupeře inkasovali. Naštěstí jsme z protiútoku vyrovnali a dvěma góly otočili vývoj utkání. Rozhodnutí přinesla druhá třetina, kdy jsme sice dovolili soupeři srovnat, ale smrští šesti branek jsme rozhodli o výsledku utkání. Závěrečné dějství se již dohrávalo, soupeři jsme nedovolili skórovat, i když měl dvouminutovou výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou jsme si pohlídali a ještě jsme v ní premiérovým gólem Tondy Žufánka, završili celkové skóre na konečných 10:6.

Slovo trenéra: "V zápase rozhodly první dvě třetiny, kdy jsme soupeři nedovolili jít do vedení. Naopak naše šance, zvlášť ve druhé třetině jsme proměnili a rozhodli o vývoji utkání. Výborně jsme odehráli všechna oslabení, kdy jsme soupeři nedovolili vypracovat si střelecké šance."

PSG Berani Zlín – HOKEJ Uherský Ostroh 6:10

Branky: Dobřecký Adam 3x, Vlk Filip 2x, Jestřabík Tom 2x, Polehňa Vojta 2x, Žufánek Antonín 1x.

Asistence: Stuchlík Patrik 3x, Wasserbauer 2x, Dobřecký Adam 2x, Vlk Filip 2x, Korbel Adam 1x, Kočica Vojta 1x, Jestřabík Tom 1x, Žák Darek 1x, Múčka Tomáš 1x.

VHK Vsetín:

V souboji dvou vedoucích celků soutěže se hrál hokej jako na houpačce. Chvílemi byli lepší hosté, poté naši hráči, kteří pak v polovině prostřední části odešli únavou, aby se nakonec v závěrečné destiminutovce zvedli, jako bájný pták Fénix z popela a v utkání o gól zvítězili.

Soupeř ze Vsetína na nás vlétl a než jsme se snažili probrat, prohrávali jsme 0:2. Pak se hra opticky srovnala. Naši kluci se pomalu rozehrávali a udeřili v poslední pětiminutovce první třetiny. Během chvilky jsme po krásných akcích srovnali a těsně před sirénou jsme šli i do vedení 3:2.

Když jsme na začátku druhé třetiny přidali čtvrtý gól, už jsme si mysleli, že to půjde samo. Ale nešlo… Na kluky dolehla únava z předešlého večerního zápasu ve Zlíně. Přestali bruslit, byli všude o krok později než čerstvý soupeř, který v sobotu nehrál. A ten toho náležitě využil, když během pěti minut vstřelil čtyři branky a otočil na 4:6 ve svůj prospěch. Pak se hra opět srovnala, šance byly na obou stranách, ale skóre se neměnilo až skoro do konce zápasu.

IMG 0341Skoro… Pak přišel pro nás hokejový zázrak. Dvě minuty před koncem soupeřův kapitán nesmyslně fauloval a navíc dostal od rozhodčích desítku za nesportovní chování. Díky tomu jsme se dostali do útočného pásma, kde se nám podařilo vyhrát buly přímo na obránce, přišla střela od modré a branková dorážka. Snižujeme na 6:5. Rázem bylo znovu o co hrát a zbývají ještě dvě minuty. Trenéři si berou oddechový čas a po získání pásma, odvoláváme brankáře a hrajeme power play. Jenže přichází špatná přihrávka na modré a soupeřův útočník jede sám na prázdnou bránu… Z poloviny třetiny střílí, ale trefuje pouze tyčku naší prázdné brány!!! Znova se dostáváme k puku, přichází dlouhá přihrávka do středního pásma, která jde na kapitána Adama Dobřeckého. Ten se mezi dvěma hráči protáhne do soupeřovy třetiny a z úhlu vymete šibenici soupeřovy brány – 6:6. Neskutečné!!! Všichni hráči naskáčí na led a jsou v obrovské euforii. Zbývá půl minuty do konce. Ostrožané ale nechtějí jen bod a zavážejí puk za soupeřovu bránu, odtud letí přihrávka do předbrankového prostoru a stejný střelec jako v předešlém případě zavírá oči, práskne do puku, který se zastaví až v brankové síti !!! Šest sekund před koncem otáčíme zápas a vítězíme 7:6. A teprve teď propuká to pravé hokejové šílenství a jak kluci na ledě, tak trenéři na střídačce i rodiče na tribunách si prožívají naše malé hokejové Nagano!!!!

Slovo trenéra: "Dnešní utkání klukům ukázalo, proč tvrdě makají na trénincích a hrají sport, který se jmenuje HOKEJ. Nebudou si pamatovat zápas, když dali Brodu, Hradišti dvanáct nebo patnáct gólů, ale zapamatují si právě ten se Vsetínem, když prohrávali, nedařilo se jim a přesto to nevzdali, zabojovali jako tým a vyhráli. Opět se ukázalo, že je to sport a nesmí se nic vzdával, ale bojovat až do konce a že i když dvě minuty před koncem prohráváme, nic není ztraceno. A klobouk dolů před nimi, že to nevzdali, a odměnou jim pak po závěrečné siréně bylo to, že si mohli užít ty krásné chvíle úspěchu, jak se spoluhráči, tak s fandícími rodiči a maminkami, kterým se leskly slzy radosti a štěstí v očích..."

HOKEJ Uherský Ostroh – VHK Vsetín 7:6 (3:2, 1:4, 3:0)

Branky: Dobřecký Adam 3x, Vlk Filip 2x, Kočica Vojta 1x, Jestřabík Tom 1x.

Asistence: Lisý Matúš 3x, Dobřecký Adam 3x, Kočica Vojta 2x, Vlk Filip 1x, Korbel Adam 1x