Žáci přivítali v předhrávce závěrečného kola Bobry z ValMezu

IMG 0345Ostrožští žáci si předehrávali na svém ledě zápasy posledního kola ligové soutěže s Bobry z Valašského Meziříčí, neboť v březnovém termínu odjíždějí na hokejový zájezd do Švédska. Mladší nedali soupeři šanci a v závěru souboje si otevřeli střelnici. Starší měli těžkou pozici, neboť hráli s prvním týmem tabulky. Přestože bojovali ze všech sil, soupeř byl nad jejich možnosti.

Mladší žáci:

Začátek utkání, kdy jsme šli rychle do vedení a soupeř brzy srovnal, byl herně vyrovnaný, ale pak se naši kluci rozjeli a nedali Bobrům naprosto žádnou šanci. Ještě do první sirény jsme přidali dva góly a po první třetině vedeme 3:1. A když na začátku druhé periody přidáváme další gól, je rozhodnuto.

I když má soupeř ve svých řadách velmi šikovné „bobřice“, od poloviny utkání je naši kluci v rámci rovnoprávnosti vůbec nešetří a sázejí jeden hezčí gól, jak druhý a vyslouží si potlesk rodičů a fandů na tribuně. Je vidět, že je to baví, lépe bruslí, jsou všude dřív a hlavně krásnými kombinacemi si připravují spoustu šancí. V zápase se střelecky blýskl Adam Dobřecký, který nasázel soupeři osm branek a jeho křídla v první lajně přidala po pěkných akcích další čtyři. Celkovým výsledným skóre 16:1 kluci překročili hranici nastřílených 200 gólů ve dvaceti soutěžních zápasech.

Slovo trenéra: "Krásný zápas, který si všichni kluci užili, se musel líbit všem, kteří se přišli podívat. Kluci měli dnes ideální příležitost si vyzkoušet herní situace, které se učí na tréninku."

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Bobři Valašské Meziříčí 16:1 (3:1; 6:0; 7:0)

Branky: Dobřecký Adam 8x, Vlk Filip 2x, Kočica Vojta 2x, Stuchlík Patrik 2x, Žufánek Antonín 2x.

Asistence: Dobřecký Adam 3x, Vlk Filip 3x, Kočica Vojta 3x, Můčka Tomáš 2x, Wasserbauer Marek 1x, Stuchlík Patrik 1x.

 

Starší žáci:

IMG 0348Lídr soutěže přijel bez některých klíčových hráčů, což nám dávalo šanci na dobrý výsledek. Bohužel nám ale i přesto v první části soupeř odskočil do vedení 2:0, které jsme už nedokázali srovnat. A to i přesto, že jsme v zápase měli několikrát početní výhodu, kterou jsme nedokázali využít a to ani ve hře 5:3. V této věkové kategorii už jenom bojovnost a nasazení nestačí. Jsou sice základem každého výkonu, ale musí se k nim přidat i kombinace a další dovednosti, což nám chybělo. Na druhé straně, v podstatě dva soupeřovy hráči zajistili Bobrům vítězství. Druhá třetina byla sice opticky vyrovnaná, několikrát nás podržel gólman, ale na druhé straně jsme selhali ve vyložených šancích. Góly jsme tak dali až v závěru utkání, kdy jsme jen korigovali na konečných 3:6.

Slovo trenéra: "Utkání mělo dobrou úroveň, klukům nejde vytknout snahu a bojovnost, ale lídr soutěže měl individuálně vyspělé hráče, kteří dnešní zápas rozhodli."

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:6 (0:2; 1:1; 2:3)

Branky: Smetana Václav 1x, Procházka Marek 1x, Krupka Tomáš 1x.

Asistence: Smetana Václav 1x, Lekeš Jan 1x, Procházka Marek 1x.