Mladší žáci o víkendu opět nadělovali, starší málem překvapili

Winter Classic 2019Žákovská sezona vkročila do poslední čtvrtiny. Starší bojují o celkové čtvrté místo v soutěži, mladší jsou na čele celého peletonu týmů. Minulý víkend bylo volno a v rámci Winter Classic 2019 někteří borečci před koncem soutěže potrénovali na přírodním ledu „Za Černovým“, aby se tak dobře připravili na závěr sezony.

Tento víkend nás pak čekalo dvojkolo, na domácím ledě jsme přivítali celek z čela tabulky obou žákovských kategorií HC Brumov-Bylnici a v neděli zajížděli na led Bobrů z Valašského Meziříčí. Mladší nenechali nic náhodě a obě utkání s přehledem a zcela jasně ovládli. S Brumovem si zastříleli a Bobrům dali venku desítku. Starší měli těžší soupeře, v podobě druhého a prvního týmu tabulky. Doma s Brumovem sahali alespoň po bodu, ve ValMezu na lídra soutěže vůbec nestačili.

Mladší žáci:

20190202 115932HC Brumov – Bylnice:

Jelikož se hrál v sobotu v Ostravě Davis Cup, mladší žáci odehráli své utkání v tenisovém duchu a svého soupeře vyprovodili ve třech setech, celkem hladce, v poměru 6:1, 6:3 a 6:2. I když soupeř využil v první minutě našeho špatného střídání k úvodnímu gólu, bylo to z jeho strany na dlouhý čas všechno. Naši kluci nastartovali ostrožskou útočnou mašinu a na soupeřového brankáře se valil jeden útok za druhým. V každém dějství vstřelili po šesti hezkých brankách a zaslouženě zvítězili 18:6. Střelecky se dařilo Patrikovi Stuchlíkovi, kterému tam spadlo šest branek.

Slovo trenéra: "Kluci pokračují ve výborných výkonech, hrají krásný kombinační hokej, kterým přehrávají všechny soupeře. Dobře bruslí dopředu, rychle se vracejí, nedovolují tak soupeři dostat se do brankových šancí a okamžitě přecházejí do smrtícího protiútoku, který většinou dokáží využít."

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Brumov-Bylnice 18:6 (6:1; 6:3; 6:2)

Branky: Stuchlík Patrik 6x, Vlk Filip 4x, Dobřecký Adam 2x, Lisý Matúš 2x, Kočica Vojta 1x, Polehňa Vojta 1x, Wasserbauer Marek 1x, Korbel Adam 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 6x, Kočica Vojta 6x, Polehňa Vojta 4x, Jestřabík Tomáš 3x, Wasserbauer Marek 1x, Lisý Matúš 1x, Stuchlík Patrik 1x, Nevídal Dom 1x.

HC Bobři Valašské Meziříčí:

Jelikož ve Zlínském kraji řádí chřipková epidemie a skolila i naše některé „silné kusy“, odjíždělo do ValMezu jen deset hráčů + gólman. Ale tohle torzo statečných se soupeře nezaleklo a s chutí si zahrálo na dvě lajny... V krátkých, svižných střídáních kluci svého soupeře jasně přehrávali a když už mu dovolili nějakou šanci, narazil na pevnou skálu v naší bráně - Dana Kuču. V každé třetině kralovali a celkem s přehledem zvítězili 10:2 a odměnou za dosavadní hru jim byla následná regenerace v Aquaparku.

Slovo trenéra: "Přestože nás bylo jen na dvě pětky, od začátku zápasu ho měli naši hráči ve svých rukou. Soupeř sice bruslil a byl houževnatý, ale rozdíl ve skóre je díky kombinaci. Naši borci si oproti jiným týmům umí nahrát a ví, že „přihrávka je rychlejší, než soupeřův nejrychlejší hráč“. A to je základ filosofie ostrožského hokeje mladších žáků."

HC Bobři Valašské Meziříčí – HOKEJ Uherský Ostroh 2:10 (0:3; 1:3; 1:4)

Branky: Dobřecký Adam 5x, Vlk Filip 2x, Stuchlík Patrik 2x, Jestřabík Tom 1x.

Asistence: Vlk Filip 4x, Dobřecký Adam 3x, Jestřabík Tom 2x, Korbel Adam 1x, Wasserbauer Marek 1x.

Starší žáci:

HC Brumov – Bylnice:

Starší žáci s druhým týmem tabulky odehráli výborné utkání. Soupeř byl sice kvalitní, ale naši borci se ho nezalekli a byli mu velmi důstojným soupeřem. V zápase nám utekl hned začátek, kdy jsme prohrávali 0:2. V druhé části jsme hru zcela vyrovnali a v polovině utkání přišla naše chvíle, kdy jsme za dvě minuty vstřelili tři branky a otočili na 3:2 v náš prospěch. V této době jsme byli lepším týmem a povzbudilo nás i chycené trestné střílení. Na začátku třetí třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, ale bohužel jsme v ní obdrželi vyrovnávací gól. Ostrožané, ale nechtěli prohrát a srdnatě bojovali dál. Měli několik skvělých šancí, jenže výborného domácího gólmana nedokázali překonat. Velkou příležitost měli minutu před koncem, bohužel nedali a z protiútoku soupeř vstřelil vítězný čtvrtý gól…

Slovo trenéra: "Utkání s Brumovem ukázalo, že můžeme hrát vyrovnané partie i s lepšími týmy. Podmínkou je bojovnost a nasazení, a hlavně proměňování šancí. Bojovnost a nasazení kluci předvedli, chyběli dva tři góly, na které jsme si šance vypracovali, ovšem bez brankového efektu."

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Brumov Bylnice  3:4

Branky: Kukuliš Adam 1x, Zalubil Jan 1x, Lekeš Jan 1x

Asistence: Smetana Václav 1x, Krupka Tom 1x, Mrázek David 1x

Vedoucí celek soutěže proti nám nastoupil v plné síle a rozdíl byl znát od začátku. Soupeřovi nejlepší hráči byli všude dřív a jejich akce většinou končili gólem v naší síti. Kluci byli po sobotním zápase docela unavení a tahali nohy. Navíc soupeř hrál velmi dobře do těla, což v našich řadách způsobilo velký respekt, se kterým jsme se nevypořádali. Neměli jsme čas na rozehrávku a tím jsme se v podstatě ani nedostali do soupeřovy třetiny. Poprvé jsme vystřelili na bránu až ve druhé části. Nakonec se nám alespoň pár minut před koncem podařilo vsítit čestný gól.

Slovo trenéra: "Na klucích byla vidět jednak únava ze sobotního utkání, ale upřímně řečeno, soupeř je hokejově úplně jinde. Hlavně Bobří druhoročáci, měli nad našimi stejně starými hráči jasně navrch. Mají důrazné, rychlé hráče, kteří nám šli do těla, což nám dělalo obrovské problémy."

HC Bobři Valašské Meziříčí – HOKEJ Uherský Ostroh 13:1

Branky: Smetana Václav 1x

Asistence: Stuchlík Libor 1x.