Mladší žáci jasně ovládli derby s Uherským Hradištěm i Brodem

20181215 105415Ostrožští mladší žáci mají za sebou tři čtvrtiny své soutěže a zahájili klíčové období za splněním svého snu a to celkovým vítězstvím. Kluci předvádějí hezký kombinační hokej se spoustou branek, kterým někdy doslova drtí své soupeře a jasně kralují v Lize mladších žáků Zlínského kraje. Poslední čtvrtinu jsme začali opět s našimi okresními rivaly, tentokrát na jejich ledě. Mladší oba své zápasy vyhráli, přestože s Uherským Brodem vítězství vybojovali až v závěrečné třetině.

HC Uherské Hradiště:

Ostrožané, bez několika klíčových hráčů, začali parádně a hned od prvních minut bylo jasné, kdo si odveze body. Soupeře převyšovali ve všech herních činnostech a zejména v bruslení. Už první třetina byla jednoznačná 9:0 a de fakto rozhodla. Pak jsme sice lehce polevili, ale i přesto jsme domácí do šancí téměř nepouštěli a po celkově solidním výkonu jsme zápas opanovali. Zrodilo se tak naše letošní rekordní soutěžní vítězství.

Slovo trenéra: "Jasné utkání, ve kterém jsme na soupeře vlétli od první minuty a nekompromisně ho přehráli. Kluci sázeli jeden gól za druhým, navíc ještě spoustu šancí neproměnili, když přestali hrát kolektivně a začali sólovat…"

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh 2:21

Branky: Jestřabík Tomáš 4x, Vlk Filip 4x, Kočica Vojta 3x, Korbel Adam 2x, Wasserbauer Marek 2x, Polehňa Vojta 2x, Jagoš Filip 1x, Stuchlík Patrik 1x, Nevídal Dominik 1x, Žák Darek 1x

Asistence: Vlk Filip 5x, Jestřabík Tomáš 5x, Korbel Adam 4x, Kočica Vojta 3x, Stuchlík Patrik 3x, Žák Darek 2x, Wasserbauer Marek 2x, Zálešák Lukáš 2x, Polehňa Vojta 1x,

20181103 130129HC Spartak Uherský Brod

Ospalé brzké ráno předznamenalo i naši herní náladu. První třetinu byli ostrožští hokejisté ještě v peřinách. Nebruslili, tahali nohy i puky. I přesto, že jsme šli do vedení, soupeř brzy srovnal. A tak to bylo i po celou druhou třetinu. Přestože jsme byli o trošičku hokejovější, nebyli jsme určitě lepším týmem, navíc jsme dělali spoustu zbytečných chyb, hlavně v našem obranném pásmu. A to jak obránci, tak i útočníci. Soupeř toho využíval ke skórování, hlavně z brejků do naší otevřené obrany. O přestávce před závěrečným dějstvím jsme si v kabině řekli, že už konečně začneme bruslit a hrát "náš ostrožský hokej" s častou střelbou a důrazným zakončováním. Nakonec z toho byla hokejově nádherná třetina, ve které jsme soupeře skoro nepustili k nám do pásma a nastříleli 8 hezkých branek!

Slovo trenéra: "Odchozené a podceněné první dvě třetiny, kdy si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám... Broďané, kteří se za letošní sezonu hodně zlepšili, byli velmi vyrovnaným sokem. Ve třetí části jsme ale zařadili vyšší rychlostní a herní stupeň a ukázali jsme, jak doopravdy dokážeme hrát, když sami chceme..."

HC Spartak Uherský Brod – HOKEJ Uherský Ostroh 6:12 (2:2, 3:2, 1:8)

Branky: Dobřecký Adam 6x, Kočica Vojta 3x, Stuchlík Patrik 1x, Wasserbauer Marek 1x, Nevídal Dominik 1x.

Asistence: Vlk Filip 5x, Korbel Adam 3x, Dobřecký Adam 2x, Kočica Vojta 2x, Wasserbauer Marek 1x.