Další multisportovní turnaj měl v Uherském Ostrohu parádní atmosféru

IMG 2537Na závěr hokejové sezóny připravil hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh pro hráče ročníku 2010 a mladších velice populární multisportovní turnaj. Na tuto akci přijaly pozvání týmy z Brumova - Bylnice a slovenského HC Lev Trenčín.

Nejdříve si to hráči tří klubů rozdali v minihokeji, kdy na ledové ploše "vzor Pouzar" sehrál každý s každým hokejové duely. Následoval odpočinek, kdy se děti naobědvaly a ve stejném pořadí, jako na ledě si zahrály na venkovní multifunkčním hřišti florbal a v tělocvičně druhá parta sehrála minibasketbalové souboje. Po dvaceti minutách hry se hráči týmů na sportovištích vyměnily, aby si každý vyzkoušel všechny sporty. 

IMG 20190406 134725 resized 20190414 060218964Největší zábavou pro přítomné byl asi basketbalový turnaj, když s malými baskeťáckými míči nebylo vůbec jednoduché trefit do obroučky koše. K tomu posloužila i upravená pravidla hry, která nutila hráče daleko více využívat přihrávek a kombinací, poněvadž se z míčem bez driblování nemohlo běhat a samotný driblink s malým míčem nebyl vůbec jednoduchý. Častokráte tak nastaly humorné situace a děcka byla jak u vytržení.

To florbalovalý turnaj měl hodně velkou podobu s hokejovými kláními a bylo patrné, že se florbalu hráči věnují ve škole a mají v něm daleko větší speciální dovednosti, podporované dovednostmi hokejovými.

V uvolněné atmosféře, bez tlaku na konečný výsledek si multisportovního turnaje všichni užívali. Závěrenou tečkou bylo předání zlatých medailí všem zúčastněným, včetně tradičních sladkostí na doplnění energie.

Velké poděkování pak patří pořadatelům turnaje z vedení HOKEJ Uherský Ostroh, z.s. a rozhodčím Waynu Zápařkovi a Zbyňku Žabčíkovi, kteří celý turnaj odpískali. 

Takže již se těšíme na další podobnou akci, která dětem otvírá možnosti vyzkoušet si různé druhy sportovních her a najít v nich třeba své nejlepší možné uplatnění...