Žáci odehráli derby v Uherském Hradišti

20191215 140518Žákům začala druhá polovina jejich soutěže, okresním derby v Uherském Hradišti. Lépe se se svým soupeřem popasovali mladší žáci, kteří celý zápas vedli, byli hokejovější, a i přes drobný herní výpadek v druhé části, zaslouženě zvítězili a tím prodloužili svoji vítěznou sérii na 13 utkání v řadě ! Hůře dopadli starší, kterým se zápas moc nevyvedl. Snažili se, vytvořili si šance, ale chyběl větší důraz v zakončení, a hlavně nenašli správný recept na soupeřova brankáře.

Mladší žáci:

Kluci vstoupili do zápasu výborně, vytvářeli si spoustu šancí a dokázali je i proměnit. Během chvíle jsme šli do vedení 0:2. Soupeř se z našeho úvodního tlaku vzpamatoval a začal se líp pohybovat. Naštěstí nás v této fázi podržel brankář Kuča a měli jsme někdy i kus štěstí. Na začátku druhé třetiny jsme zvýšili dvěma brankami vedení na 1:5 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže naše zbytečná vyloučení soupeři nabídli šanci na zvrat. Ten ji dokázal využítl a rázem byl na koni. Čtyřmi brankami během tří minut se dotáhl na rozdíl jediného gólu. Trenéři si museli vzít time out a uklidnit zaskočené hráče. Naštěstí nám pomohl brzký gól na 4:6. Ve třetí třetině jsme šli do dalšího brankového trháku, když jsme během dvou střídání vsítili 3 branky a mohli v klidu dovést zápas do vítězného konce. V závěru jsme ještě přidali pojistku do prázdné klece a zaslouženě zvítězili.

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh  7:11 (1:3, 4:4, 2:4)

Branky: Dobřecký Adam 4x, Jestřabík Tom 2x, Kočica Vojta 1x, Stuchlík Patrik 1x, Polehňa Vojta 1x, Žák Darek 1x, Vlk Filip 1x.

Asistence: Wasserbauer Marek 3x, Kočica Vojta 3x, Polehňa Vojta 2x, Vlk Filip 1x, Jagoš Filip 1x.

Slovo trenéra: "Utkání mělo klasický náboj derby, hráči se navzájem znají, chodí spolu do školy a byly dost nahecovaní. Velkou pochvalu zaslouží oba brankáři. Škoda zbytečných vyloučení a herního výpadku ve druhé části, ale Ostrožané v žádném případě nechtěli prohrát a zlepšeným výkonem v závěrečné části si šli za zaslouženým vítězstvím."

Starší žáci:

Starší žáci předvedli snahu, ale jen snaha nestačí! Na velkém hradišťském hřišti se ztráceli v rozích a vůbec nechodili do před brankového prostoru. A když si vytvořili nějaké šance, ty pochytal soupeřův výborný brankář Uherek. V první části šel soupeř do dvoubrankového trháku, který se nám podařili snížit až těsně před přestávkou. V druhé třetině ještě domácí přidali jeden gól, my jsme bohužel střelecky nezareagovali. Ve třetí pasáži se nám sice podařilo srovnat, ale domácí si dvěma slepenými góly během 20 vteřin vzali vedení zpět. Naše branka minutu před koncem už přišla pozdě, na srovnání nám chyběl potřebný čas...

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh   5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

Branky: Smetana Václav 2x, Kukuliš Adam 1x, Lekeš Jan 1x.

Asistence: Stuchlík Libor 2x, Lisý Matúš 1x.

Slovo trenéra: "Soupeř si celý zápas udržoval mírný náskok, který mu i přes závěrečný tlak vydržel až do konce. Bohužel doplácíme na malý počet hráčů a špatnou koncovku."