Přípravky 5. tříd poprvé prohráli ve Zlíně, vsetínské hezké gesto fair play

ZlínV neděli 15. prosince hráči 4. a 5.tříd zajížděli k mistrovskému utkání do Zlína. Čtvrťáci neodehráli špatný zápas, ale nedokázali zopakovat výkon, který předvedli ve 4.kole na totožném ledě. První polovinu zápasu kluci tápali, nepřihráli si, protože všichni bruslili blízko sebe. Soupeř měl naopak rozestavení v trojúhelníku a tím pádem si posílali krásné přihrávky a dávali nám góly po pěkných akcích, kterým jsme sportovně zatleskali i my trenéři. Druhá polovina zápasu už byla jiná. Naši hráči si vzpomněli na dřívější zápas tady ve Zlíně a bylo hned vidět, že si umíme nahrát a vytvořit si pěkné šance. Bohužel naše koncovka není dobrá a nedokážeme využívat vyložené šance. Další náš problém je fyzička. Vzhledem k nedostatku hráčů kluci v A týmu hrají jen na 2 trojky a někteří fyzicky nestíhají a po polovině zápasu jsou tzv. „zatavení“. Nicméně našim cílem je zlepšovat naše nedostatky a k tomu přizpůsobíme i tréninky. Vzhledem k malému počtu hráčů ročníku 2009 jsme byli nuceni přesunout šest hráčů ročníku 2010 do 5.tříd a tím pádem máme 4. třídy hodně oslabené. Věříme, že příští sezónu se síly vyrovnají, více potrénujeme a výsledky se dostaví tak, jak v minulosti již několikrát, kdy jsme čelili stejnému problému.

Sestava 4. A

Vopravil Lukáš – Prokeš Jan, Ludvík Štěpán, Jurčík Jan, Břečka Vojtěch, Skočík David, Břečková Veronika.

Sestava 4. B

Kyncl Jakub – Chudík Martin, Habanec Ondřej, Krátký Adam, Krátký Dominik, Beránek Tobiáš, Štulc Jiří, Křivák Denis, Ovesný Tomáš, Fiala Jakub.

 

Páte třídy si poprvé v sezóně okusili hořkost porážky a na ledě Zlína předvedli letošní nejhorší výkon. Kluci nebruslili, nepřihráli si, každý chtěl dát góla sám a od toho všeho se odvíjel celý obraz hry. Zlín poté, co ve 4 kole na vlastním ledě utrpěl s našim týmem porážku, pozměnil sestavu, nastoupili šikovní kluci a bylo to vidět. V našem týmu jsme v tomto utkání měli “piloty“, kteří létali po celém hřišti a Zlín nás přehrával krásnou kombinační hrou. Proto po utkání svítil na světelné tabuli naprosto zasloužený stav 9:3 pro domácí Zlín. 

Sestava 5. tříd:

Nevídal Dan – Nevídal Dominik, Zalubil Kristián, Tomek Libor, Mojžíš Marián, Kuča Michael, Jakeš Viktor, Veselý Bruno, Veselý Bořek, Čermák Bořek, Němčický Viktor, Příleský Albert, Šácha Jan, Straka Štěpán.

 

VHKV úterý 17. prosince jsme sehráli předehrávku 9.kola na domácím ledě proti Vsetínu. Čtvrťáci zápas odehráli v tradičním tempu a opět nás trápily problémy s fyzičkou a zakončením. Soupeř byl lepší, sehraný a nasvědčoval tomu i průběh hry, kde se ukázalo staré známé pravidlo, že přihrávka je rychlejší než nejrychlejší hráč. Pozitivní na tomto utkání bylo, že se v týmu A přestaly odpalovat puky a všichni si vyzkoušeli bruslit s pukem, udělat kličku a pak nahrát. Najednou i ti, kteří doteď takto nehráli a báli se něco navíc udělat, zjistili, že jsou schopni projet hřiště, nahrát si, nebo vystřelit. A to je náš cíl, aby si kluci začali věřit a všechno to, co děláme na tréninku si vyzkoušeli i v zápase. Tím získají hokejové sebevědomí do dalších utkání a bude se jim určitě daleko líp hrát. Na závěr bych chtěl poděkovat všem mladším hráčům za výpomoc při našich zápasech čtvrtých tříd.

Sestava 4.A

Vopravil Lukáš – Prokeš Jan, Ludvík Štěpán, Jurčík Jan, Břečka Vojtěch, Skočík David, Habanec Ondřej.

Sestava 4. B

Kyncl Jakub – Chudík Martin, Břečková Veronika, Beránek Tobiáš, Štulc Jiří, Křivák Denis, Ovesný Tomáš, Fiala Jakub, Morava Mikuláš, Šprta Ondřej.

 

Naše 5. třídy měly po zpackaném zápase ve Zlíně co napravovat. Soupeř ze Vsetína přijel v úplně jiné sestavě než minule a dovolím si tvrdit, že co se herního projevu týče, jsme takový tým v soutěži ještě neviděli. Kluci byli urostlí, bruslařsky a technicky perfektně vybavení, prostě byli hokejově lepší. Jenomže my jsme měli v bráně „kouzelníka“ Dana Nevídala, který všechny udivoval neuvěřitelnými zákroky a tak z našich ojedinělých akcí jsme se dostali do vedení 2:0. Poté se ale Vsetín začal prosazovat a zápas otočil na 2:3. Za tohoto stavu náš tým vsítil branku, ale rozhodčí bohužel puk za brankovou čárou neviděl. Mělo se vhazovat v našem obraném pásmu, když hráč Vsetína přijel ze střídačky za rozhodčím a gestem fair play uznal, že branka byla opravdu regulerní, čímž si vsetínský tým vysloužil aplaus všech diváků na stadionu. Z vyrovnání jsme měli takovou radost, že jsme hned prohrávali 3:5. Kluky jsme uklidnili a řekli jim ať si vzpomenou na dřívější zápas v Uherském Hradišti, kde jsme zápas za 20 minut otočili ze stavu 4:2 na 5:9. Od této chvíle začal boj na ledě. O výsledek jsme se přetahovali až do 57. minuty kdy jsme vyrovnali na 7:7. V 58 minutě jsme dokonce ujali vedení 8:7, ale v čase 58:30 soupeř při naší početní výhodě opět vyrovnal. Šok pro vsetínské přišel o 15 vteřin později, kdy náš obránce od modré vystřelil na bránu, puk proplachtil mezi všemi hráči, břinkl o břevno a zapadl za nešťastného gólmana. Hosté ještě v poslední minutě hráli power play, ale branku už vsítit nedokázali.

Co dodat na závěr, Valaši si u nás určitě nezasloužili prohrát, protože celý zápas hráli výborně a k nám se přiklonilo hokejové štěstíčko. V očích nás trenérů nemá toto utkání vítěze a na výsledku v podstatě nezáleží. V úterý večer na zimním stadionu v Uherském Ostrohu vyhrálo fair play a za celý náš trenérský tým smekáme pomyslný klobouk před tímto úctyhodným gestem čestného jednání ze strany vsetínských hráčů a trenérů...

Video:

 

Sestava 5. tříd:

Nevídal Dan – Nevídal Dominik, Zalubil Kristián, Tomek Libor, Mojžíš Marián, Kuča Michael, Jakeš Viktor, Veselý Bruno, Veselý Bořek, Čermák Bořek, Němčický Viktor, Příleský Albert, Šácha Jan, Straka Štěpán.

Toto bylo poslední utkání v tomto roce a proto Vám všem přejeme krásné pohodové vánoční svátky a šťastný a veselý Nový rok. Všem ale hlavně hodně zdraví.

Trenéři: Zbyněk Žabčík, Roman Němčický, Lukáš Zalubil, Dušan Lekeš a Stanislav Veselý.

Za trenérský tým 4. a 5.tříd připravil Stanislav Veselý