V Brumově byli žáci jen napůl úspěšní

DSC 0081Mladší i starší žáci byli v předehrávce posledního kola v Brumově-Bylnici jen napůl úspěšní. Alespoň mladší žáci vezou dva body, za z mrtvýchvstání, když v 35. minutě prohrávali 8:1, ale nevzdali to, zabojovali a devíti brankami neskutečně otočili výsledek. Starší byli ve vyrovnaném zápase střelecky horší a nezopakovali vítězství z minulého klání. V neděli mladší žáci rovněž přivítali ve slováckém derby Uherský Brod. Výsledkově se jim dařilo stejně, jako mužům v sobotu večer v Brodě, střelecky o trochu lépe, zvítězili 16:6.

Mladší žáci:

HC Brumov – Bylnice:

Soupeř na nás od první minuty vlítnul a hrál výborně. Nutno říct, že jsme mu v hodně věcech pomohli, protože jsme začali velmi špatně. Bruslili jsme hůř, nebyli jsme důrazní a vázla naše největší zbraň – kombinace a proměňování šancí. Soupeř výborně bránil a když už jsme se do šance dostali, tak jsme je nedávali. Laxním přístupem v bránění jsme brumovským žákům nabídli šance, které bez problému proměňovali. Podtrženo, po první třetině jsme prohrávali 4:0. No a v půlce druhé třetiny, kdy se někteří hráči spíše šetřili na večerní Školní ples, to bylo už 8:1?!?

A pak se nám nějakým zázrakem probudila první lajna Kočica – Dobřecký – Vlk, kteří během pár minut vsítili tři branky a naráz bylo o co hrát. Kluci začali bruslit a najednou nás byl plný led… Předvedli jsme několik krásných kombinačních akcích, zakončených góly, některé po rychlých přihrávkách skoro do prázdné brány. V závěrečné třetině pak soupeře téměř nepouštíme z obranného pásma, máme obrovský tlak a šesti hezkými brankami otáčíme výsledek na 8:10.

Slovo trenéra: "Utkání jako den a noc. Polovinu jsme prospali a druhou předvedli famózní představení. Těžko hodnotit první půlku, protože nám nešlo vůbec nic a nejezdily ani nohy. Úžasné je, že to kluci nevzdali ani za nepříznivého stavu 8:1, zabojovali a ukázali svoji vnitřní sílu. Poděkování za fair play gesto patří domácím, kteří odvolali nám odpískaný faul."

HC Brumov-Bylnice – HOKEJ Uherský Ostroh  8:10 (4:0, 4:4, 0:6)

Branky: Vlk Filip 4x, Dobřecký Adam 2x, Kočica Vojta 2x, Wasserbauer Marek 1x, Stuchlík Patrik 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 4x, Kočica Vojta 4x, Vlk Filip 3x, Stuchlík Patrik 1x.

HC Spartak Uherský Brod:

Oba týmy nastoupily oslabeny o několik klíčových hráčů, které skolila nemoc. V první třetině to byla spíše naše nevýhoda, protože jsme inkasovali jednoduché branky, které nás po slibném začátku, kdy jsme vedli 2:0, srazily dolů a soupeře naopak nakoply k větší iniciativě. Ten začal střílet z každé pozice a v některých případech jsme měli i štěstí. A když jsme na začátku druhé třetiny inkasovali gól na 3:4, rychle si museli naši hráči uvědomit, že se soupeř neporazí sám. Naštěstí zabrali, začali bruslit a soupeře přehrávat. Výsledkem byla vyhraná druhá třetina v poměru 8:2! Třetí třetina se hrála již za rozhodnutého stavu, Ostrožané přidali rezignovanému soupeři ještě pět branek a jasně opanovali derby v poměru 16:6.

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherský Brod  16:6 (3:3, 8:2, 5:1)

Branky: Dobřecký Adam 4x, Vlk Filip 3x, Korbel Adam 2x, Stuchlík Patrik 2x, Lisý Matúš 1x, Wasserbauer Marek 1x, Jakeš Viktor 1x Polehňa Vojta 1x, Nevídal Dom. 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 4x, Polehňa Vojta 3x, Lisý Matúš 2x, Stuchlík Patrik 1x, Jestřabík Tomáš 1x, Wasserbauer Marek 1x, Jagoš Filip 1x, Žák Darek 1x,

DSC 0023Starší žáci:

Starší žáci odehráli vyrovnané utkání se soupeřem, který byl hokejově kvalitní a dobře bruslil. V zápase začali domácí lépe, když šli do dvoubrankového vedení a my jsme celý zápas museli jenom dotahovat. Navíc jsme jim zbytečnými vyloučeními dávali možnost přesilových her, čehož domácí střelci hned třikrát využili. Po první části jsme prohrávali 4:2, ale na začátku druhé jsme srovnali na 4:4. Domácí si však vzali třemi brankami vedení zpět a my již jen korigovali výsledek. Na víc už jsme neměli sílu a tak nám soupeř vrátil porážku z minulého souboje, kdy jsme domácí ledovou arénu vyloupili v posledních minutách zápasu.

Slovo trenéra: "Utkání se hrálo v dobrém tempu, oba týmy bojovaly naplno a zápas hráči odmakali. Prohráli jsme, díky soupeřovu většímu důrazu v zakončení, uměl proměnit příležitosti a hlavně využít přesilovky, které jsme mu zbytečnými fauly nabídli. Dnes to moc nešlo našim střelcům a ani brankáři neměli svůj den."

HC Brumov-Bylnice – HOKEJ Uherský Ostroh  8:5 (4:2, 2:2, 2:1)

Branky: Smetana Václav 2x, Kukuliš Adam 1x, Mach Adam 1x, Lekeš Jan 1x.

Asistence: Stuchlík Libor 1x, Pěchula Filip 1x, Kos Lukáš 1x.