Hokejový víkend zažil tři derby s Uherským Hradištěm

UHTak jako muži v neděli, i žáci si zahráli okresní derby o den dříve doma s Uherským Hradištěm. Lépe se se svým soupeřem popasovali mladší žáci, kteří v oboustranně výborném utkání proměnili více šancí a zvítězili. Starší dopadli hůře, když po celý zápas nenašli správný recept na soupeřova brankáře, a prohráli. Snažili se, šance si vytvořily pouze na začátku, ale při nich jim chyběl větší důraz v zakončení. Poté už vládl na ledě náš nejbližší soupeř.

Mladší žáci:

Od začátku se hrál se hrál rychlý. kombinační hokej, který na obou stranách přinesl spoustu šancí. Oba brankáři se překonávali a byli nejlepšími hráči svých mužstev. Našim hráčům se podařilo nalézt recept na góly dříve a šli jsme do vedení 2:0. Na začátku druhého dějství jsme přidali třetí gól, soupeř ale nehodil flintu do žita a dvěma góly snížil na jednobrankový rozdíl. Na konci druhé třetiny se nám podařilo, po krásných akcích, odskočit do vedení 6:3. V poslední třetině kluci nepřipustili žádný nervák a třemi góly rozhodli. V závěru jsme ještě přidali pojistku do prázdné klece a zaslouženě zvítězili 10:4.

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 10:4 (2:0, 4:3, 4:1)

Branky: Dobřecký Adam 2x, Jestřabík Tom 2x, Vlk Filip 2x, Kočica Vojta 1x, Jakeš Viktor 1x, Korbel Adam 1x, Tomek Libor 1x.

Asistence: Stuchlík Patrik 3x, Dobřecký Adam 2x, Kočica Vojta 2x, Vlk Filip 1x, Nevídal Dominik 1x, Jagoš Filip 1x.

Slovo trenéra: "Utkání mělo náboj derby, kluci se navzájem znají, a byli do zápasu dost nahecovaní. To se odrazilo na nervozitě a počtu zbytečných vyloučení na obou stranách. Výborní byli oba brankáři. Rozdíl byl dnes v proměňování šancí, kdy se našim hráčům podařilo vsítit více branek. Některé byly ukázkové, jak po individuálních, tak to kombinačních akcích. Za svůj výkon a předvedenou hru si Ostrožané zasloužili pochvalu i od soupeřových trenérů."

Starší žáci:

Proti vedoucímu celku tabulky naši hráči předvedli snahu, ale jen snaha nestačí. První třetina byla herně vyrovnaná, soupeř šel do vedení a my srovnali. Těsně před přestávkou jsme inkasovali laciný gól a hosté převzali otěže zápasu, které už do konce nepustili. Vůbec se nám nepovedlo druhé dějství, kdy šli Hradišťané do pětibrankového trháku. Hráli jsme bez důrazu a vůbec jsme nechodili do předbrankového prostoru na dorážky, Výborný hradišťský brankář Uherek si pak s našimi lehkými pokusy bez problémů poradil. V závěru utkání herně lepší soupeř ještě přidal jeden gól a zaslouženě zvítězil 7:2.

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště   2:7 (1:2, 1:4, 0:1)

Branky: Kukuliš Adam 2x,

Asistence: Smetana Václav 1x,

Slovo trenéra: "Ostrožanům nejde odepřít bojovnost a snahu, ale asi měli až příliš velký respekt ze soupeře. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme soupeři dovolili čtyřikrát skórovat. To rozhodlo celý zápas."

REPORTÁŽ TVS ze zápasu v čase od 06:05