Ve Vsetíně jsme urvali tři body

20200215 183203 2O minulém víkendu čekal žáky zájezd na led týmu z Valašska, VHK Vsetín. Obě utkání přinesla hokejově docela zvláštní výsledky. Oba týmy nastřílely soupeři nejmíň deset branek, ale starším to stačilo pouze na jeden bod. V utkání prohrávali sedm minut před koncem o tři branky, zabojovali a během pěti minut se jim podařilo vyrovnat. Odměnou jim tak byl bod za remízu 10:10. Mladší odehráli s druhým celkem soutěže krásný zápas, ve kterém od začátku dominovali a nedali mu vůbec šanci. Kdyby se hrál tenisový zápas, tak by soupeře deklasovali po setech (třetinách) 6:0, 6:1, 6:2 a pět kol před koncem soutěže obhájili titul šampiónů Ligy mladších žáků Zlínského kraje!

Mladší žáci:

Sobotní zápas nás zavedl na led našeho nejbližšího pronásledovatele v tabulce soutěže. Zápasy se Vsetínem bývají velmi vyrovnané, na začátku soutěže jsme s nimi utrpěli doma docela krutou porážku a další dva zápasy jsme otáčeli až v závěru. V sobotu se hrál ale úplně jiný hokej. Oba týmy byly oslabené o nemocné hráče, naši se s absencemi vyrovnali lépe. Ostrožané na svého soupeře vlétli neskutečným způsobem a v první třetině mu nadělili tenisového „kanára“. Výborně jsme bruslili, dostávali se do šancí, které jsme proměňovali. A když se soupeř dostal k naší bráně, jeho šance kryl náš brankář Dan Kuča, který má v poslední době výbornou formu. V rychlé kombinační hře jsme pokračovali i v druhé třetině. Kluky viditelně hokej bavil a po krásných, jak individuálních, tak kombinačních akcích, jsme postupně navyšovali skóre. Až za stavu 0:11 jsme dovolili soupeři skórovat. Do poslední třetiny si opět prohodili své posty obránci s útočníky, ale stále jsme hráli útočný hokej. Sice jsme dovolili vsetínským dvakrát skórovat, ale na druhé straně jsme přidali dalších šest branek a završili celkové skóre na konečných 3:18.

Slovo trenéra: "Naši hráči udělali důležitý poslední krok k obhajobě titulu. Vůbec se toho nezalekli, byl jich plný led a zápas si opravdu užili. Za trenéry patří všem obrovská pochvala!"

VHK Vsetín – HOKEJ Uheský Ostroh  3:18 (0:6, 1:6, 2:6)

Branky: Vlk Filip 5x, Kočica Vojta 4x, Korbel Adam 3x, Stuchlík Patrik 3x, Dobřecký Adam 2x, Múčka Tom 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 6x, Lisý Matúš 3x, Jestřabík Tomáš 3x, Vlk Filip 3x, Kočica Vojta 2x, Wasserbauer Marek 2x, Stuchlík Patrik 2x, Korbel Adam

20200215 174146 2Starší žáci:

Utkání ve Vsetíně začali naši mladíci velmi dobře, aktivně a vsetínskému týmu, který nastoupil i s některými hráči r.2005, kteří hrají občas za dorost, byli po celé utkání vyrovnaným soupeřem. Vytvářeli jsme si i dobré šance, které však většinou zůstaly neproměněny. To nás může mrzet, protože se utkání mohlo vyvíjet obráceně. Domácí si po celý zápas udržovali mírný náskok a my jsme museli neustále dotahovat. Ostrožané ale ukázali, že umí zabojovat. Sedm minut před koncem prohrávali 10:7, přesto to nevzdali, a třemi brankami alespoň srovnali skóre. I když výsledek vypadá, jako by se na obou stranách hrálo bez obrany a brankářů,dnes ofenzíva převládla nad defenzívou.

Slovo trenéra: "Obě mužstva hrála otevřený, útočný hokej. Škoda neproměněných šancí, hlavně v první třetině, které nás pak v průběhu zápasu mrzely. Když se prohrává, všichni se pak vrhají do útoku a chybí v obraně, proto tolik gólů na obou stranách, ale remíza je zasloužená."

VHK ROBE Vsetín – HOKEJ Uherský Ostroh  10:10 (4:3, 3:3, 3:4)

Branky: Lekeš Jan 3x, Stuchlík Libor 3x, Kos Lukáš 2x, Kukuliš Adam 1x, Smetana Václav 1x.

Asistence: Lekeš Jan 3x, Smetana Václav 2x, Zalubil Jan 1x, Kukuliš Adam 1x, Procházka Marek 1x, Stuchlík Libor 1x.