Starší žáci letos hráli na čele soutěže

20200215 183450 2Starší žáci v letošním ročníku Ligy starších žáků Zlínského kraje zažili herně i výsledkově výborné období. V porovnání s loňskou sezónou udělali velké pokroky, jak v celkovém herním projevu, tak v individuálních herních dovednostech. Bylo vidět, že loni sbírali hlavně zkušenosti, které letos zúročili. To se pak projevilo i na výsledcích. V nedohrané soutěži skončili na třetím místě a bylo i období několika zápasů, kdy se pohybovali na příčce nejvyšší.

Základem letošních úspěchů byla jistota v bráně v podobě Davida Staška, který brankářsky vyzrává a stal se opěrným bodem výsledků starších žáků. Našim hráčům se dařilo i střelecky, když byli druhým nejlépe střílejícím týmem. V první čtverce kanadského bodování soutěže byli hned tři hráči HOKEJ Uherský Ostroh. Kluci totiž zjistili, že můžou hrát vyrovnanou partii s kterýmkoliv mužstvem, a taky se jim podařilo každý tým v soutěži alespoň jednou porazit, což je výborné. Bohužel přišly i zápasy, kdy utkání s papírově lehčími soupeři ztratili. Nikoliv však podceněním soupeře, ale spíše nedostatečným počtem hráčů, zejména staršího ročníku 2005. Kluků tak bylo do sezony pouze deset a v každém zápase je musel doplňovat někdo z mladších žáků ročníku 2007. V tak malém počtu hráčů je těžké odehrát všechny zápasy na 100%, když se ještě navíc naši klíčoví hráči účastnili kromě soutěžních zápasů, každých čtrnáct dnů v neděli, svazového projektu VTM (výchova talentované mládeže). Tito hráči pak byli během celého hokejového roku enormně vytíženi.

Pro příští sezónu odchází hráči ročníku 2005 do dorostu, ve starších zácích zůstávají všichni současní hráči 2006, které doplní šikovní kluci ročníku 2007 z mladších žáků, kteří před dvěma lety tvořili velmi solidní tým.

Rádi bychom za všechny trenéry hráčům odcházejícího ročníku 2005 popřáli hodně úspěchů ve vyšších mládežnických kategoriích. Zvlášť velký dík patří klukům ze Zlína, kteří k nám jezdili čtyři sezony a bez nich by se tahle kategorie asi nehrála.

 

Starší žáci během sezóny 2019/20 nastupovali v sestavě:

Brankáři: Stašek David, Man Jakub, Kuča Daniel

Hráči: Kukuliš Adam, Stuchlík Libor, Pěchula Filip, Peterka Martin, Lisý Matúš, Smetana Václav, Lekeš Jan, Zalubil Jan, Procházka Marek, Kos Lukáš, Mach Adam, Wasserbauer Marek, Dobřecký Adam.

Trenéři: Jan Němčický, Aleš Nevídal a šéftrenér mládeže Žabčík Zbyněk