Žáci zahájili novou „zvláštní“ sezónu úspěšně

UH3Kluci z mladších a starších žáků se konečně dočkali, a po třech odložených zápasech, kdy soupeřův tým, nebo naše mužstvo bylo v karanténě, odehráli své první soutěžní utkání. I když na nás byl trochu vidět tréninkový výpadek, oba úvodní soupeře jsme jasně přehráli. Jak v úvodním zápase na domácím ledě s Kroměříží, tak i v okresním derby na ledě Uherského Hradiště.

Mladší žáci:

Mladší, jak loni sezonu skončili, tak ji i letos začali. Jednoznačným vítězstvím s HK Kroměříž. Utkání mělo jasný průběh a bylo jen otázkou času, na jakém čísle se zastaví skóre. Kluci byli natěšení a svůj první mistrovský zápas zvládli parádně. Na soupeře vlétli a o první třetině se kroměřížským borcům bude dlouho zdát… 9:0. Většinou se hrálo na jednu bránu a v dalších dějstvích kluci poctivě navyšovali skóre. Blýskl se zvlášť kapitán mužstva Vojta Kočica, autor 8 branek.

HOKEJ Uherský Ostroh – HK Kroměříž 17:0 (9:0, 5:0, 3:0)

Branky: Kočica Vojta 8x, Zalubil Kristián 2x, Múčka Tom 2x, Wittoš Toník 1x, Šácha Jan 1x, Luža Martin 1x, Jakeš Viktor 1x, Tomek Libor 1x.

Asistence: Tomek Libor 4x., Kočica Vojta 4x, Jakeš Viktor 3x, Kuča Michael 2x, Němčický Viktor 1x, Šácha Jan 1x, Zalubil Kristián 1x.

Ostrožané do derby s Uherským Hradištěm vstoupili parádně a v prvních deseti minutách vstřelili 5 branek, čímž rozhodli o osudu utkání. V dalším průběhu to byl vyrovnaný boj, kdy si obě mužstva vytvářela spoustu šancí, ale proměňovali je na obou stranách stejně. Druhá třetina byla brankově velmi úrodná. Padlo celkem 9 branek a do šaten se šlo za stavu 6:9. Naši hráči si v závěrečném dějství vítězství pohlídali a zaslouženě zvítězili.

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh 8:12 (1:5, 5:4, 2:3)

Branky: Kočica Vojta 3x, Tomek Libor 3x, Mojžíš Marián 2x, Žák Darek 1x, Luža Martin 1x, Zalubil Kristián 1x, Čermák Bořek 1x.

Asistence: Múčka Tom 3x, Mojžíš Marián 3x, Nevídal Dominik 3x, Kuča Michael 1x, Čermák Bořek 1x, Tomek Libor 1x.

Slovo trenéra: " Vstup do soutěže po několika odložených kolech byl velice úspěšný. S Kroměříží jsme byli jasně dominantním celkem a kluci si hodně zastříleli. V Hradišti to bylo cenné vítězství, protože mají vyrovnaný, dobře bruslící tým, ale rozhodla útočná fáze a zkušenost našich hráčů v proměňování šancí, což nám v první třetině rozhodlo utkání."

Starší žáci:

Starší žáci v derby se silnou Kroměříží vybojovali první a velmi důležité vítězství, protože po dvou týdnech v karanténě, hráli proti soupeři, který byl rozehraný a nebyl vůbec špatný. Přestože jsme byli herně malinko lepší, soupeře držel nad vodou výborně chytající brankář. Na našich hráčích bylo vidět, že po jednom dvou trénincích ještě nemají jistotu v zakončení. Po první třetině vedeme 1:0. Zápas se lámal v druhém dějství, kdy třemi brankami jdeme na rozdíl 4:1. A když v poslední třetině odskakujeme na 6:1, zdá se být rozhodnuto. Nám v závěru docházejí síly a soupeř ještě snižuje na 6:3, ale to z jeho strany vše. Zápas končí našim vítězstvím, což je výborný start do nového ročníku.

HOKEJ Uherský Ostroh – HK Kroměříž 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky: Dobřecký Adam 2x, Mach Adam 2x, Procházka Marek 1x, Korbel Adam 1x.

Asistence: Korbel Adam 2x, Dobřecký Adam 1x, Procházka Marek 1x, Jestřabík Tom 1x.

Do derby s Uherským Hradištěm jsme vstoupili velmi nešťastně a nervózně a po dvou našich krásných „námazech“ jsme prohrávali 2:0. Důležitý byl kontaktní gól před sirénou. O přestávce si kluci odpočinuli a druhá třetina již byla naše. Hlídali si soupeře, kterého nepustili do žádné větší šance a sami čtyři své příležitosti proměnili. Rázem jsme vedli 5:2. Poslední třetina již byla plně v naší režii a ovládli jsme ji poměrem 7:1, kdy jsme ještě spoustu našich šancí neproměnili.

HC Uherské Hradiště – HOKEJ Uherský Ostroh 3:12 (2:1, 0:4, 1:7)

Branky: Zalubil Jan 3x, Dobřecký Adam 2x, Lekeš Jan 2x, Jestřabík Tom 2x, Korbel Adam 1x, Procházka Marek 1x, Jagoš Filip 1x,

Asistence: Dobřecký Adam 4x, Procházka Marek 4x, Mach Adam 1x, Zalubil Jan 1x.

Slovo trenéra: "Kroměříž byla silným protivníkem a byl na nás vidět tréninkový a herní výpadek, zaviněný karanténou. Naštěstí to kluci zvládli a vybojovali důležité vítězství. V derby s Hradištěm jsme první třetině byli zbytečně nervózní a dělali chyby, které soupeř potrestal. Po první přestávce jsme se uklidnili a trpělivou hrou a hezkými brankami jsme utkání jasně opanovali."