Valašské týmy v Ostrohu nepořídily…

ZL2Mladší a starší žáci hostili na domácím ledě slavné valašské soupeře ze Vsetína a Zlína. V dohrávce odloženého prvního kola jsme nejprve přivítali Berany ze Zlína. Jak mladší, tak i starší své zápasy zvládli na výtečnou. V sobotu pak hostili neméně známého valašského soupeře VHK Vsetín. Utkání mladších bylo vyrovnané a dramatické, se šťastným koncem pro naše borce, kteří odolali i soupeřově hře bez brankáře. Průběh zápasu starších byl jednoznačný, soupeře přehrávali od první minuty a zaslouženě zvítězili. Oba naše celky tak před soutěžním „lockdownem“ zůstávají jedinými neporaženými týmy v soutěži.

Mladší žáci:

HOKEJ Uherský Ostroh – PSG Berani Zlín 15:8  (5:1,6:2,4:5)

V utkání se Zlínem jsme byli lepší od první minuty utkání. Soupeře jsme přehrávali ve všech herních činnostech a bruslení. Rozhodující náskok jsme si vytvořili již v první třetině, která skončila na skóre 5:1. Ani v druhé části jsme soupeře nešetřili a přidali dalších šest branek. Ve třetím dějství byla hra i skóre vyrovnané a celkový výsledek 15:8 pro naše borce byl zasloužený.

Branky: Mojžíš Marián 4x, Žák Darek 3x, Múčka Tom 2x, Němčický Viktor 2x, Kočica Vojta 1x, Šácha Jan 1x, Zalubil Kristián 1x, Nevídal Dominik 1x.

Asistence: Tomek Libor 3x, Kočica Vojta 2x, Zalubil Kristián 2x, Mojžíš Marián 1x, Zalubil Kristián 1x, Múčka Tom 1x, Luža Martin 1x, Čermák Bořek 1x.

HOKEJ Uherský Ostroh – VHK Vsetín 9:8  (2:1,6:5,1:2)

Utkání se Vsetínem bylo velmi vyrovnané a hrálo se až do poslední minuty. Vsetín má velmi silný tým, hráči dobře bruslí a má výrazné individuality, které se dokážou v utkání brankově prosadit. Naštěstí i my máme hráče, kteří umí tým táhnout a střílet branky. A v tomto utkání Filip Vlk a Vojta Kočica byli o kapánek lepší. Utkání bylo vyrovnané od začátku, ale my jsme byli v prvních dvou třetinách vždy o gól lepší. V závěrečné třetině zase soupeř, ale i jeho mohutná ofenziva k vyrovnání nestačila a naši borci nakonec tlaku odolali i v spři soupeřově hře bez brankáře a o gól zvítězili.

Branky: Vlk Filip 4x, Kočica Vojta 2x, Mojžíš Marián 2x, Čermák Bořek 1x.

Asistence: Vlk Filip 2x, Žák Darek 2x, Tomek Libor 3x, Mojžíš Marián 1x, Wittoš Toník 1x, Příleský Albert 1x,

Slovo trenéra: "Kluci byli se Zlínem lepší ve všech herních činnostech, což se projevilo i na skóre. Se Vsetínem to hezký zápas s lepším výsledkem pro nás. Oba týmy hráli výborně, nutno pochválit všechny hráče za odvedený výkon a bojovnost."

Starší žáci:

Domácí vstoupili do utkání se zlínskými Berany velmi vlažně, nedůsledně bránili a ztráceli lehké puky. Svou nedůraznou hrou soupeři dovolili skórovat hned třikrát. Naštěstí se z toho otřepali a do přestávky snížili na rozdíl jednoho gólu. Utkání se lámalo ve druhé části. Kluci o přestávce načerpali energie a v druhém dějství otočili čtyřmi brankami utkání. Tato část byla rozhodující, my jsme byli jasně lepší a je jen škoda, že jsme si nevypracovali vyšší náskok. Ve zlepšené hře pokračovali i ve třetí části a odskočili na rozdíl čtyř branek do vedení 8:4. V závěru Berani ještě zabrali a snížili na rozdíl dvou branek, ale vítězství jsme si již pohlídali.

HOKEJ Uherský Ostroh – PSG Berani Zlín 9:7  (2:3,4:0,3:4)

Branky: Dobřecký Adam 2x, Zalubil Jan 2x, Procházka Marek 2x, Lekeš Jan 2x, Stuchlík Patrik 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 3x, Procházka Marek 3x, Zalubil Jan 1x, Mach Adam 1x, Jagoš Filip 1x.

Do utkání se Vsetínem jsme vstoupili neskutečně. Co střídání, to gól! Po 90 sekundách svítilo na ukazateli skóre 3:0. Překvapeni byli nejenom domácí trenéři(příjemně), ale i hostující tým, který přijel v plné síle. A ve výborném výkonu a brankostroji jsme pokračovali i ve druhé třetině. Dobrým pohybem, kombinacemi a proměňováním šanci jsme překvapenému soupeři nastříleli sedm branek a po dvou dějstvích bylo skóre 11:4! Třetí třetina se už dohrávala z povinnosti, obě mužstva více útočila, než bránila a celkový výsledek se zastavil na skóre 15:7.

HOKEJ Uherský Ostroh – VHK Vsetín 15:7  (4:2,7:2,4:3)

Branky: Polehňa Vojta 3x, Procházka Marek 3x, Dobřecký Adam 2x, Lekeš Jan 2x, Zalubil Jan 1x, Stuchlík Patrik 1x, Korbel Adam 1x, Jestřabík Tomáš 1x, Mach Adam 1x.

Asistence: Dobřecký Adam 5x, Lekeš Jan 4x, Zalubil Jan 3x, Jestřabík Tomáš 2x, Pěchula Filip 1x, Peterka Martin 1x, Procházka Marek 1x, Polehňa Vojta 1x.

Slovo trenéra: "Obě valašská mužstva mají spoustu šikovných hráčů a dobře bruslí. V utkání se Zlínem bylo vidět, že si soupeř ještě neosvojil hru do těla, což mu u našich druhoročáků, kteří hrají za starší žáky již třetí rok, dělalo problémy. Zaspali jsme začátek, ale poctivým přístupem jsme soupeře začali přehrávat a proměňovat své šance. Od druhé části jsme již byli lepším týmem. Se Vsetínem se nám povedl začátek utkání, udělali jsme si dostatečný náskok a předváděli hezký a kombinační hokej. Po výpadku díky karanténě jsme se rozehráli, škoda jen, že zase přišlo zavření zimních stadionů a přerušení všech soutěží."