Trénování v době covidové

E22FA3E4 8E9C 4A35 B43C AA7F5C8D94E2Všichni dobře víme, že v dnešní složité době je těžké udržet děti v kontaktu se sportem a s ledem, abychom  mohli bruslit a hrát hokej. Po té, co byl sportovní život v naší zemi pozastaven, jsme hledali alternativy, jak bychom mohli s dětmi sportovat.

Po vyhlášení nouzového stavu 12. října a uzavření vnitřních sportovišť jsme zajišťovali kontakt s naší mládeží formou online tréninků a výzev, které si pro ně připravili naši trenéři jednotlivých kategorií, pod vedením šéftrenéra žáků Zbyňka Žabčíka. Současně se naše týmy čtvrtých, pátých tříd a mladší žáci zúčastnili meziklubové týmové výzvy, která stále probíhá.07FE6681 7541 4A59 A4AC 42EF89DA029F

V listopadu nám podmínky povolily trénovat alespoň venku ve skupinkách po šesti, kde jsme se scházeli na fotbalovém hřišti, nebo na umělém hřišti u tenisových kurtů.72A03CBB AC83 48DD B8E6 A5820739D04B

Během závěrečného měsíce v roce 2020 jsme pokračovali v trénincích na venkovních sportovištích, kde jsme rozvíjeli pohybové dovednosti, koordinaci, sílu a taky si zasoutěžili. Po dalším rozvolnění mimořádných opatření jsme od 6. prosince využili možnosti trénování na venkovní ledové ploše ve Zlíně a Vracově. Konečně jsme zase mohli bruslit a hrát hokej. A naši nejmenší hokejisté toho využili a zúčastnili se Caprisun Cupu ve Zlíně.CD988BC4 4995 4157 ABB0 E680236C3529

V období Vánoc se opět naši čtvrťáci, páťáci a mladší žáci zapojili do vánoční výzvy, kterou připravil regionální trenér Oldřich Kališ.

Momentálně probíhají online tréninky všech kategorií přes mobilní aplikace a rovněž v nich hráči plní výzvy.

Přibližme si, do kterých výzev se náš klub zapojil.

 

Týmové výzvy

Myšlenka celého projektu vznikla proto, aby děti neztratily chuť soutěžit a mohly mít jakousi náhradu za zápasy na ledě.

Výzva byla založena na dobrovolnosti a fair play.

Každý víkend byly týmy rozlosovány do dvojic a soupeřily proti sobě v různých pohybových dovednostech, kde měli kluci za úkol se u splnění výzvy natočit a poslat trenérovi. Poté trenér spočítal, kolik procent dětí v kategorii se zúčastnilo výzvy a odeslal výsledek regionálnímu trenérovi a ten výsledky vyhodnotil.

Průměrná účast našich kategorií byla 62 %.

 

Vánoční výzva

Každý z nás má možnost volby. Můžu sedět doma, nebo sportovat. Takové bylo motto speciální vánoční výzvy, kterou si pro kluby připravil regionální trenér Českého hokeje Oldřich Kališ.

Celý nápad navázal na meziklubové výzvy, s nimiž regionální trenéři přišli už na podzim.

Regionální trenér oslovil všech 25 klubů ve svém regionu, aby všemožnými pohybovými aktivitami obkroužily Českou Republiku. Mohly chodit, běhat, jezdit na kole, koloběžce nebo lyžovat.

Výsledek byl takový, že hokejisté s malou pomocí trenérů málem obkroužili celou zeměkouli.

 

Hokejové kluby zapojené do vánoční výzvy:

HC Blansko, HC Brumov-Bylnice, HC Lvi Břeclav, SHKM Hodonín, HC Kometa Brno,

HK Kroměříž, HC Orli Lanškroun, HC Slovan Moravská Třebová, TJ Náměšť nad Oslavou,

HC Olomouc, SK Prostějov 1913, HC ZUBR Přerov, VSK Technika Brno, HC Uherské Hradiště,

HC Spartak Uherský Brod, HOKEJ Uherský Ostroh, HC Uničov, HC Spartak Velká Bítěš,

MBK Vyškov, VHK ROBE Vsetín, HCM Warriors Brno, HK Mladí Draci Šumperk, HC Zastávka,  PSG Berani Zlín, HC Orli Znojmo.

 

Celkové vyhodnocení výzvy:

Hráči 4. a 5. tříd:  14 801,5 km

Hráči 6. a 7. tříd:  15 304,0 km

Trenéři:                  2 518,0 km

Celkem:               32 653,5 km

 

Trenér žáků Žabčík Zbyněk