Další pokračování akce "Pojď hrát hokej" mělo velký úspěch

DSC 6249Již osmý díl populární náborové akce v rámci projektu ČSLH "Týden hokeje" se na ostrožském zimním stadionu ve středu 22. září 2021 velice povedl.

Během podvečerního programu si mohly děti ve věku 4 až 8 let vyzkoušet první krůčky a sklouznutí na bruslích, nebo poznat, jaké je to být opravdovým hokejistou, který střílí branky. Přes slunečné venkovní počasí si do naší hokejové haly našlo cestu 29 nově registrovaných zájemců o lední hokej, které doplnilo několik dětí a nejmenších hokejistů, které se se akce zúčastnily již dříve.

Po úvodní registraci a předání dárků, jimiž nyní byla hokejová láhev, klíčenka, omalovánky a sladkosti, vyrazili nejmenší v doprovodu rodičů k ledové ploše, kde právě probíhal trénink přípravek 2. a 3. tříd. Tam mohli na vlastní oči spatřit, jaké sportovní výkonnosti mohou dosáhnout, když se budou hokeji aktivně věnovat. 

Následovala desetiminutová videoprezentace, kde se zejména rodiče dozvěděli informace ohledně možnosti, jak začít s ledním hokejem v Uherském Ostrohu a o jeho přijatelné ekonomické náročnosti v našich klubových podmínkách.   

Poté se všichni přemístili do šaten a po nezbytném obutí bruslí, nasazení helem a rukavic vyrazilo téměř čtyřicet hokejových benjamínků i s rodiči na ledovou plochu, kde na ně již čekalo osm klubových trenérů, včetně pomocníků z řad hokejové mládeže.

Pobyt na ledové ploše si všichni na jednotlivých stanovištích náramně užívali. Trenéři na nich připravili spoustu zábavných her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Děti se mohly opravdu vydovádět, hlavně při různých slalomech, honičkách, střelbě na hokejové brankáře, či při samotném hraní minihokeje. Úplným bruslařským začátečníkům se věnoval šéftrenér mládeže Zbyněk Žabčík, jenž s nimi procvičoval bruslařské základy, které také předával doprovázejícím rodičům

Závěrečné společné fotografování bylo poslední tečkou za povedenou akcí. Rozzářené oči všech dětí a zájem rodičů o aktivní účast na dalších našich projektech, nám pořadatelům bylo nejsladší odměnou.

Tímto bych, jménem hokejového klubu HOKEJ Uherský Ostroh, z.s., rád poděkoval všem zúčastněným a určitě se budeme všichni těšit na další setkání zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení a hokejové minipřípravky, která probíhá na našem zimáčku pravidelně každou sobotu v 9:00 hodin.

DSC 6243DSC 6199

DSC 6146

DSC 6106