Starší žáci si odvezli bronz z Českého Těšína

Starší žáci ČTSkvělým výkonem zakončili rok 2021 naši starší žáci na vánočním turnaji bratří Vincourů v Českém Těšíně, pořádaného pro ročník 2007-08. Navázali tak na velmi dobrou první část soutěže Ligy žáků, kterou celkově ovládli a postoupili do finálové části.

Na turnaji se předvedli bojovným a hokejovým výkonem a ziskem 9 bodů skončili na výborném třetím místě, těsně za ligovými týmy Olomouce a vítěznými Zubry Přerov.

Turnaj se hrál se systémem každý s každým a body se udělovali za obě poloviny.

První hrací den se utkali s domácími Vlky z Českého Těšína, a získali 3 body za remízu 3:3 a vítězství 5:3. Ve druhém utkání jasně přehráli svého soupeře z Hlinska 6:1 a 3:0 a končili první den se 7 body na kontě.

Druhý den nás čekali extraligoví soupeři z Olomouce a Přerova, hrající ročníkovou soutěž 2007. Kluci se prvního soupeře z Olomouce vůbec nezalekli a podali perfektní výkon. Sice první půlku prohráli po nešťastné brance 1:0, ale druhou polovinu utkání jasně ovládli a zvítězili nad překvapeným soupeřem 3:0, čímž se rázem ocitli ve hře o zlaté medaile! V závěrečném utkání jim ale už došly síly a pozdějším vítězům z Přerova podlehli v obou polovinách.

I přes závěrečnou prohru nemusí odjíždět se sklopenou hlavou, podali velmi dobrý výkon a bronzové medaile si právem zasloužili.

Hodnocení trenérů: „Všechny kluky našeho týmu musíme pochválit za výborný kolektivní výkon. Hráči zjistili, že když plní všechny trenérské pokyny, můžou překvapit i takové kvalitní týmy, jako je Olomouc. Bohužel kádr starších žáků je úzký a v závěru turnaje nám už nebylo sil kde brát...

 

Pořadí turnaje:

1. HC ZUBR Přerov……………...14 bodů

2. HC Olomouc…………………….12 bodů

3. HOKEJ Uh. Ostroh …….…...9 bodů

4. HC Český Těšín………………...3 body

5. HC Hlinsko …………………......1 bod

 

Zápasy:

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Český Těšín 3:3, 5:3

Branky: Vlk 2x, Stuchlík 2x, Jagoš 1x, Důbrava 1x, Kaděra 1x, Wasserbauer 1x.

Asistence: Kaděra 3x, Vlk 2x, Wasserbauer 1x, Polehňa 1x,

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Hlinsko 6:1, 3:0

Branky: Jestřabík 3x, Wasserbauer 3x, Vlk 2x, Stuchlík 1x.

Asistence: Stuchlík 4x, Důbrava 1x, Polehňa 1x, Žák 1x,

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Olomouc 0:1, 3:0

Branky: Wasserbauer 1x, Důbrava 1x, Polehňa 1x

Asistence: Vlk 1x, Stuchlík 1x.

 

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Zubr Přerov 1:4, 1:5

Branky: Stuchlík 2x

Asistence: Wasserbauer 1x, Vlk 1x,