Filip Vlk a Vojtěch Kočica reprezentují Zlínský kraj na Olympiádě dětí a mládeže

www.hokejostroh.czOlympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Mezi sporty, ve kterých se soutěží, najdeme mimo jiné i lední hokej. Zastoupení zde mají všechny kraje, nechybí ani ten Zlínský.

Do výběru Zlínského kraje byli zařazeni i dva Ostrožané. Filip Vlk a Vojtěch Kočica. Oba útočníci hrají aktuálně soutěž 9. tříd. Filip obléká dres VHK Vsetín a Vojta hájí barvy týmu HC Lvi Břeclav. Od 23.1. do 26.1. 2023 však reprezentují společně Zlínský kraj na zimním stadionu ve Vrchlabí. Mimo tyto dva hráče se představil na trenérské lavičce Zlínského kraje i náš šéftrenér mládeže Zbyněk Žabčík.

Aktuální tabulka skupiny „A“:

  1. Královehradecký kraj 9
  2. Liberecký kraj 8
  3. Kraj Vysočina 7
  4. Pardubický kraj 7
  5. Středočeský kraj 5
  6. Jihočeský kraj 4
  7. Zlínský kraj 2

Utkání Zlínského kraje:
Zlínský kraj vs. Pardubický kraj 1:4
Kraj Vysočina vs. Zlínský kraj 3:0
Zlínský kraj vs. Královehradecký kraj 0:4
Jihočeský kraj vs. Zlínský kraj 2:2 (Filip Vlk - 1 asistence, Vojtěch Kočica - 2 asistence)
Zlínský kraj vs. Liberecký kraj 2:3
Zlínský kraj vs. Středočeský kraj 2:2

Tým si sice v turnaji nevede příliš dobře, kluci si ale z „olympiády“ odvezou určitě mnoho nových zkušeností a zážitků. Děkujeme za reprezentaci Zlínského kraje.